Zobacz wyniki ankiety: Czy używasz patyczków do czyszczenia uszu?

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zawsze, nie wyobrażam sobie innego sposobu

0 0%
  • Nigdy, używam bezpiecznych sposobów czyszczenia uszu

1 100.00%
+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Jak usunąć woskowinę z ucha?

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Jak usunąć woskowinę z ucha?

Proszę o radę mam zatkane ucho, czyszczę patyczkiem i nie wiem czy nie uszkodziłam sobie czegoś w uchu. Cały czas ucho jest zatkane i dziwnie słysze . Jak usunąć woskowinę z ucha?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Patyczki nie nadają się do czyszczenia uszu - można nimi co najwyżej wyczyścić samą małżowinę, ale nie wolno się zagłębiać. Laryngolodzy uważają wręcz, że używanie takiego patyczka tylko zapycha ucho, można sobie uszkodzić delikatny aparat sluchowy. Do rozpuszczania niewielkiej ilości woskowiny są specjalne płyny (dosyć zawiesiste, w pierwszej chwili po zakropleniu ma się wrażenie, że ucho się zatkało, ale działają). Jeśli masz tendencję do nadprodukcji woskowiny, może się ona gromadzić i zatykać ucho. Wtedy nie ma innej drogi - trzeba iść do laryngologa na przepłukanie ucha. To bezbolesny zabieg - lekarz wielką strzykawką wlewa strumień wody do ucha, czuć lekkie łaskotanie, po czym z ucha wypada zwykle ogromny korek woskowy. Przed taką wizytą można zakroplić do uszu płynną parafinę - to rozmiękcza woskowinę i ułatwia jej wypłukanie.

3. Resekcja płuc - na czym polega resekcja płuc? Jak przebiega operacja usunięcia płuca? Nadciśnienie płucne: przyczyny, objawy, leczenie Rozedma płuc: przyczyny, objawy, leczenie PTASIA GRYPA, czyli wirus H9N7. Jak nie zarazić się wirusem H9N7?
    rzepa
    Guest
    Zgadzam się, nie polecam domowego czyszczenia uszu. To zbyt delikatny narząd.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Są podobno jakieś specjalne świece, które wkłada się do ucha, podpala i wtedy woskowina jest wyciągana. Nie wiem tylko, czy to jest bezpieczne. I gdzie takie świece można kupić?

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    A tam ze świecami, to pewnie jakieś "czarY", balbina ma rację - płukać u laryngologa i już!

Kal
    Guest
    Płukanie u laryngologa wcale nie jest takie złe. Ja muszę chodzić regularnie co pół roku bo mam tendencję do wytwarzania dużej ilości woskowiny. Ogólnie nic strasznego.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Też tak mam. Raz trafilam na laryngologa, ktory - odniosłam wrażenie - bał się tego zabiegu. A wcale nie był to młokos. Podtrzymywalam go na duchu i dał radę! Ale lepiej jak robi to wprawną ręką doświadczony laryngolog.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Mnie pani laryngolog wzięła z zaskoczenia

Nie zarejestrowany
    Guest

woskowina uszna

na zatkane ucho polecam otozil, sa to kropleki do usuwania woskowiny usznej, naturalne i naprawde dzialaja

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Czyszczenie uszu okazuje się bardziej skomplikowane, niż może się to wydawać. Co ciekawe, zdrowe ucho w dużej części oczyszcza się samo, a patyczkami lub wilgotnym wacikiem można czyścić małżowinę uszną do uścia przewodu słuchowego. O prawidłowym czyszczeniu uszu piszemy w artykule: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...szy_40038.html

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości