+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 142
    LUBIĘ FORUM Avatar anet

Czy kawa odchudza?

Czy pijąc specjalną wyszczuplającą kawę, można stracić parę kilo? Pewien eksperyment porównujący efekty picia takiej kawy i gorącej czekolady pokazuje, że niekoniecznie (po 6 tygodniach kobiety pijące kawę schudły średnio kilogram,
    a pijące czekoladę - ponad pół kilo).
    A jakie są Wasze doświadczenia? Czy próbowaliście odchudzać się w ten sposób?

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Oj ja bardzo sympatycznie jestem zaskoczona działaniem kawy, ale bardziej tej zielonej. W ogóle jest ona bardzo zdrowa, ma zamiatacze wolnych rodników, więc dziwię się, że niekoniecznie się ją pije, choć może dlatego, że jest bardzo gorzka.
    A to co o niej znalazłam:
    Przeprowadzone badania wykazały zależność pomiędzy zwiększonym spożyciem zielonej kawy, a mniejszym ryzykiem rozwoju nadwagi i otyłości oraz cukrzycy typu drugiego.
    Początkowo sądzono, że to rola kofeiny, która znana jest ze swoich silnych właściwości farmakologicznych i psychostymulacyjnych. Kolejne badania wykryły bardziej złożony mechanizm odchudzający. Tym związkiem jest kwas chlorogenowy – CGA zawarty w zielonej kawie. Termiczna obróbka ziaren zielonej kawy drastycznie zmniejsza zawartość kwasu chlorogenowego, dlatego właśnie właściwości odchudzające ma jedynie zielona kawa.
    Ponadto zielona kawa wykazuje zdolność zmiatania „wolnych rodników” odpowiedzialnych m.in. za powstawanie nowotworów oraz starzenie się organizmu.
    Ciekawe?
    Ja zainwestowałam w slimgreen, mam po nim więcej energii, lepiej się czuję i co najważniejsze schudłam.

Nie zarejestrowany-Olek
    Guest

zielona kawa a nadciśnienie

Chyba zmiatacze, a nie zamiatacze?
    Ale fakt, zielona kawa zaczyna być na czasie, bo nie dość, że odchudza to jeszcze jest zdrowa.
    Ciekawostka bo akurat ten temat mnie bardzo interesuje.
    "Największy potencjał zielonej kawy leży w obszarze jej wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Z badań wynika, że zielona kawa ma wysoki poziom kwasu chlorogenowego przez co jest zdolna do obniżenia ciśnienia tętniczego rozkurczowego i skurczowego w sposób bezpieczny. Japońskie badania dowodzą, że zielona kawa ma działanie przeciw-nadciśnieniowe. Wyniki zaprezentowane w journal Hypertension Research wykazała pozytywne zmiany w przepływie krwi oraz znaczny spadek stężenia homocysteiny. Homocysteina jest aminokwasem, który może przyczyniać się do chorób układu krążenia."

Można powiedzieć, że zielona kawa nie tylko ma właściwości odchudzające… choć najczęściej jak ktoś jest tęgi to ma też problemy i z nadciśnieniem i z cholesterolem, gdzieś to się przekłada.

Nie zarejestrowany
    Guest
    A po jakim czasie wam ona działa? Ile tabletek bierzecie na dzień, ja nie lubię łykać?

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Jedną dziennie, przed jedzeniem, na razie szału na odchudzaniu nie ma, bo tak ruszyły mi się 2kg, ale poczekam do całego opakowania i wtedy będę mogła być ekspertem

Nie zarejestrowany
    Guest

Sceptyczna 25

Ja tam jestem sceptyczna, choć faktem jest, że jest bardzo popularna w Anglii, ale tam bardziej na właściwości przeciwutleniające, czy coś w tym rodzaju. Kasiu, czekam na recenzje, jeśli będzie dobra to i ja ją zamówię.

Nie zarejestrowany-z wami
    Guest
    to może i ja się przyłączę, najbardziej zależy mi na brzuchu, a z niego bardzo ciężko się pozbyć cm. A może tak operacyjne usuwanie tłuszczu? myślałyście?

Nie zarejestrowany
    Guest
    operacja kosztuje około 10-15 tys. i do tego wiąże się ze znacznym ryzykiem. I pępek muszą przenosić... opłaca ci się robić coś takiego???
    Zacznij może od czego typu ćwiczenia, dietka, jakiś środek wspomagający, a operację zostaw jak nic już nie pomoże.

Nie zarejestrowany
    Guest

Slimgreen

kupiłam od razu 2 opakowania bo był w promocji, jestem pod koniec pierwszego, a waga na razie 3kg mniej. Dużo, mało, sama nie wiem. Bardzo się z nich cieszę, tyle, że ja powinnam schudnąć tak z 15kg ;( Wszędzie czytam, że oprócz wspomagaczy powinno się też ćwiczyć i mniej jeść i chyba muszę się z tym zgodzić. Tabletki to nie wszystko.

gosc
    Guest
    dokladnie,
    same suplementy to nie wszystko
    do tego powinna byc dieta odpowiednia, i ćwiczenia, dopiero kompleksowo podchodzac do tego zagadnienia, mozna myslec o efektach

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości