+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 109
    CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar matylda2

Implanty zębów - czy warto?

Czy ktoś wie jak wygląda zakładanie implantów. Powinnam mieć założony imlant w miejscu po usunięciu zęba 5 lat temu. Dla ilu zębów podporą może być implant? Czy istnieje jakiż sposób na obniżenie kosztów wszczepienia implantu? Na czym polega zabieg pobudzenia nerwów przeprowadzany przy wszczepianiu?

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Implanty to teraz nowa moda wśród dentystów - najlepiej chcieliby wyrywać zamiast leczyć, a potem wstawiać implanty. Wiadomo, chodzi o kasę.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Też myślę o założeniu implantu ponieważ mam martwą jedynkę. Co prawda mam na niej koronkę ale korzeń jest mój i przez dziąslo nad zębem prześwituje taka ciemna plama od tego korzenia. A że to na samym przodzie, to przy uśmiechu się pokazuje. Właściwie prawie nikt tego nie zauważa ale ja wiem i mnie to denerwuje. Trochę interesowałam się samym zabiegiem i w moim przypadku wymagałoby to usunięcia tego korzenia, wstawienia tytanowego implantu i na to koronka. Problemy widzę w tym trzy: kasa (kilka tysięcy zl), ból (wwiercanie implantu w kość) i konieczność przez jakiś czas życia bez tej jedynki. Do tego zawsze jest ryzyko odrzucenia... Ostatnio na jakimś gruponie widziałam ofertę wstawiania implantu za pół ceny. Nawet się zastanawiałam czy nie wziąć ale trochę się bałam, że taka promocja może się odbić na moim zdrowiu. Ale tego typu oferty pojawiają się dość regularnie na róznych grupowych zakupach, a skorzystanie z tego obniża koszty całego procesu o ok 30%. Jeśli ktoś skorzystał z tego typu obniżki to proszę o opinie.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    A nie lepiej po prostu wymienić tę koronę na jakąś lepszą? A może licówki wystarczą? Lepszy korzeń własny + korona niż implant. Na implant przyjdzie czas później. Na grouponie faktycznie jest taka oferta, ale - choć korzystałam z kilku rzeczy - zakupy, hotel, kosmetyczka - to jednak nie decydowałabym się na usługi medyczne (ostatnio było nawet usuwanie nadżerki!).

Nie zarejestrowany
    Guest
    Problem polega na tym, że ząb sam w sobie, choć sztuczny wygląda ładnie, tylko dziąsło nad nim jest poczerniałe (prześwit martwego korzenia). Tego ani lepsza korona ani licówka nie załatwią... Jedyna opcja - implant. A co do gruponów, to tez korzystałam z niektórych ale różnie bywało z jakością usług, a w kwestii zdrowia też nie zaryzykuję.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Wałbrzych
    W Poznaniu najtańsze implanty są podobno w Candeo, tylko właśnie - na stronie w cenniku jest kilka rodzajów, ktoś mógłby mi powiedzieć, czym one się różnią i które są najlepsze? Tutaj na samym początku - http://www.candeo.pl/cennik Różnica jest, szczególnie, jak mam w planach dwa w różnych miejscach, ale z drugiej strony to jets jakaś inwestycja, więc może lepiej teraz zapłacić więcej?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 13-10-14 o 14:49

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Ełk
    Zajrzałam do linka i widzę, że ceny są zróżnicowane, ale nie sądzę, by jedne były gorsze, a drugie lepsze, po prostu pewnie jest wybór dyktowany też tym, co do jakiej szczęki pasuje Tak że może na początek umów się na wizytę tam i wtedy Ci zaproponują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, skoro mówisz, że cena konkurencyjna w Twoim mieście.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Już doczytałem i te implanty są różnych producentów - polskich i zagranicznych, stąd może różnica w cenie. Chciałem się rozeznać w tym jeszcze przed wizytą, stąd moje pytanie.

LUBIĘ FORUM
    Jak to jest z bólem przy "instalowaniu" implantów? Przecież trzeba się wwiercić w kość...

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Ełk
    Ale przecież implanty wstawia się pod znieczuleniem, a po zabiegu przepisywane są antybiotyki i dobre środki przeciwbólowe - myślę, że nie ma się czego bać w tym względzie

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości