+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    LUBIĘ FORUM Avatar anet

Aronia na nadciśnienie

Te smaczne owoce są bardzo zdrowe. Często stosujemy je przy przeziębieniu, bo pomagają złagodzić objawy infekcji. Ale aronia ma też inne właściwości. Badania naukowe dowodzą, że regularne picie soku z aronii obniża ciśnienie krwi (zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe), podobnie jak ekstrakt z tych owoców w postaci tabletek. To zasługa zawartych w aronii przeciwutleniaczy (antocyjanów), które zmniejszają utlenianie złego cholesterolu, zapobiegając tworzeniu się blaszki miażdżycowej.
    Ostatnio edytowane przez anet ; 03-10-11 o 17:54

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Moim zdaniem same owoce nie są, niestety, zbyt smaczne, ale de gustibus... . A oprócz soku jest też wino z aronii (można je kupić), a także nalewka aroniowa (tę to trzeba sobie samemu zrobić). Na tę nalewkę owoce aronii trzeba najpierw zagotować - to wyjątek, bo zwykle gdy się robi nalewkę, zalewa się alkoholem surowe (wiśnie, porzeczki itp.). Ciekawi mnie, czy aronia w alkoholu zachowuje swe właściwości?

marysia39
    Guest
    oprócz wina i nalewki można zrobić sok aroniowy, który dolewam osobiście do herbaty, dodaje do deserów itp. oprócz aronii, stosuję też sok z buraków, a ostatnio natrafiłam na rezonator biofotonowy, który jest kolejnym trafionym odkryciem w połączeniu z dietą i naturalnymi sposobami, całkowicie odstawiłam leki a cisnienie utrzymuje w normie, po prostu rewelacja!!!

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał marysia39 Zobacz post
    oprócz wina i nalewki można zrobić sok aroniowy, który dolewam osobiście do herbaty, dodaje do deserów itp. oprócz aronii, stosuję też sok z buraków, a ostatnio natrafiłam na rezonator biofotonowy, który jest kolejnym trafionym odkryciem w połączeniu z dietą i naturalnymi sposobami, całkowicie odstawiłam leki a cisnienie utrzymuje w normie, po prostu rewelacja!!!
    A przed chwila czytałam tu na frum, że ten biorezonator na kolana pomaga - to jakaś czarodziejska różdżczka zapewne

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Szczecinek
    Aronia jest bardzo smaczna ,podobna do jagody w smaku, trochę gorzka ale ujdzie i ma wiele właściwości leczniczych. Jej ciemnobordowe, duże jagody są lekarstwem na cywilizacyjne choroby ,to co potrafi aronia, bliskie jest magii: zapobiega zmarszczkom, chorobie Alzheimera, poprawia kondycję naczyń krwionośnych i reguluje prawidłowe ciśnienie krwi
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-12-14 o 12:49

Nie zarejestrowany
    Guest

cisnienie

Aronia jak najbardziej. Warto spróbować jeszcze grapefriuta, dieta z aronią i grapefruitem daje dobre efekty. Nalezy tez wykluczyć sól z jadłospisu oraz przetworzone rzeczy. Skoro są podejrzenia odnośnie nadciśnienia to warto mieć aparat do mierzenia ciśnienia. Firma diagnosis.pl bardzo porządny sprzęt. Swoje cisneinie warto badać, by nie doprowadzić do tragedii.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Musze powiedzieć ze ja tez używam cisnieniomierza z diagnosis. Na prawde jestem zadowolona. Duży wyświetlacz i dokładny pomiar. a poza tym warto mieć dużo ruchu na świezym powietrzu warto mieć a ten sok z aronii tez daje dobre efekty!

Nie zarejestrowany
    Guest

Nie zarejestrowany
    Guest
    Te smaczne owoce są bardzo zdrowe. Często stosujemy je przy przeziębieniu, bo pomagają złagodzić objawy infekcji. Ale aronia ma też inne właściwości. Badania naukowe dowodzą, że regularne picie soku z aronii obniża ciśnienie krwi (zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe), podobnie jak ekstrakt z tych owoców w postaci tabletek. To zasługa zawartych w aronii przeciwutleniaczy (antocyjanów), które zmniejszają utlenianie złego cholesterolu, zapobiegając tworzeniu się blaszki miażdżycowe

Nie zarejestrowany
    Guest
    Moim zdaniem same owoce nie są, niestety, zbyt smaczne, ale de gustibus... . A oprócz soku jest też wino z aronii (można je kupić), a także nalewka aroniowa (tę to trzeba sobie samemu zrobić). Na tę nalewkę owoce aronii trzeba najpierw zagotować - to wyjątek, bo zwykle gdy się robi nalewkę, zalewa się alkoholem surowe (wiśnie, porzeczki itp.). Ciekawi mnie, czy aronia w alkoholu zachowuje swe właściwości?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości