+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1

Depresja - choroba z dobrobytu?!

Depresja jest rodzajem szczególnego luksusu, może w tym "zasługa" naszej cywilizacji, która nas rozpieszcza - twierdzi prof. Łukasz Święcicki, psychiatra. To prawda, ludzie, których życie koncetruje się np. na tym, by nie umrzeć z głodu, nie popadają w depresję. Raczej zdarza się to tym, którzy biorą udział w wyścigu szczurów, mają wiele, ale chcą jeszcze więcej. W czasie wojny liczba samobójstw spada. Dlaczego w naszych czasach jest coraz więcej chorych na depresję?

Pozytywna+
    Guest
    Myślę, że przyczyn jest wiele - indywidualne uwarunkowania, charakter, predyspozycje, presja społeczna, narzucone tempo życia.

Nie zarejestrowany
    Guest
    A może dlatego, że nie umiemy mieć dystansu do ludzi, ine radzimy sobie z krytyką wobec nas i nie umiemy przeciwstawić się presji, którą społeczeństwo na nas wywiera? Wydaje mi się, że im większą mamy świadomość i im więcej pracujemy nad sobą, zwiększamy naszą aktywność zarówno fizyczną jak i umysłową, tym prawdopodobieństwo depresji jest mniejsze!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Czasami trzeba oczyścić organizm z toksyn, przyjmowac takie pokarmy i napoje, które sa organicznie czyste. Nauczyć ciało funkcjonowac bez chemii.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Napisał klara.kwiatkowska Zobacz post
    Czasami trzeba oczyścić organizm z toksyn, przyjmowac takie pokarmy i napoje, które sa organicznie czyste. Nauczyć ciało funkcjonowac bez chemii.
    A co ma depresja do oczyszczania organizmu z toksyn? Nie widzę związku.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Zdrowy organizm to silny organizm - a w zdrowym ciele zdrowy duch - chyba o to chodziło z tym oczyszczaniem organizmu? Chociaż nie jestem pewny, to tylko moja interpretacja . A depresja - często wiąże się z oczekiwaniami społecznymi, które nas dręczą, z niską samooceną, z jakimś kryzysowym momentem.

Nie zarejestrowany
    Guest

Depresja

Ktoś pisze,że depresja z luksusu może trudno uwierzyć by ktoś dziś głodował, a jednak w braku środków do życia szczególnie dziś łatwo o depresje. Niska samoocena, trudy życia powodują zamykanie się w sobie, nie lubię użalać się więc udaję że jest ok uśmiecham się i jeszcze komuś doradzę w sprawie depresji bo od dawna żre mnie ten temat. Teoretyk ze mnie na 6! W praktyce już nie daję rady z dnia na dzień gorzej, nie radzę sobie a z psychologa zrezygnowałam, bo koniecznie chciałm mnie wychowywać na nowo ( mam 53 lata ). Wielu mnie wychowywało i każdy w innym kierunku, ostatecznie poczułam się w tej terapii jak nieudacznica. Poniekąd było to prawdą, wiem o tym nie potrzeba mnie w problemie utwierdzać. Pracuję nad sobą sama ... Małe efekty, małe miesteczko, strach kogoś spotkać znajomego w poradni (to też wynik depresji ). Ja na codzień ludzi się boję więc nie pójdę do przychodni gdzie mogę spotkać znajomych ... Nikt mnie nie zrozumie! To też z teorii wiem, że to moje blokady. Rozumiem dziś (problem mam od wielu lat) że wykształceni ludzie, mądrzy, też mają depresję. Wiedza nie leczy, praca nad wiedzą jest trudna ... Trzeba zmuszać się i ćwiczyć różne formy terapii. Ale nie z cywilizacji i nie z luksusu wywodzi się depresja: Zanim wpadłam w depresję bywałam z biedy głodna.
    Cytat Napisał baggi Zobacz post
    zdrowy organizm to silny organizm - a w zdrowym ciele zdrowy duch - chyba o to chodziło z tym oczyszczaniem organizmu? Chociaż nie jestem pewny, to tylko moja interpretacja . A depresja - często wiąże się z oczekiwaniami społecznymi, które nas dręczą, z niską samooceną, z jakimś kryzysowym momentem.

Nie zarejestrowany
    Guest

Depresja

No i zgadzam się z Tobą. Dystans do ludzi to czasami mamy za duży, całkiem od ludzi uciekliśmy i nie chcemy ich spotykać na naszej drodze. Wyizolowanie totalne. Już nie ma nikogo kto mógłby nam doradzić, jesteśmy pewni, że nikt nas nie rozumie, krytyki nie znosimy, strasznie boli. Myślę tylko, że to nie społeczeństwo wywiera na nas taką presję, to nasza niezawiniona wina. Nie jest ważne co dzieje się w naszym otoczeniu, ale jest ważny nasz do tego stosunek - jesteśmy wrażliwi, ulegamy emocjom, przyjmujemy na siebie stresy, nie umiemy odstresować się regularnie ... Tak było do niedawna, teraz coraz większe są możliwości by rozluźnić się po pracy w klubach fitnes, innych miejscach, świadomość społeczna znacznie wzrosła. Ale wielu z nas ma już starą, dojżałą depresję sprzed lat. Trudno wrócić do przeszłości wstecz na 40 - 50 lat. A tak trzeba zrobić, by problem uchwycić jaki był na początku i go przepracować. Czytałam książki Ewy Woydyłło o tematyce wprawdzie alkoholowej, ale jest w nich wiele cennych porad dla każdego. Problem jest problemem niezależnie od źródła, w którym powstał.

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    A może dlatego, że nie umiemy mieć dystansu do ludzi, ine radzimy sobie z krytyką wobec nas i nie umiemy przeciwstawić się presji, którą społeczeństwo na nas wywiera? Wydaje mi się, że im większą mamy świadomość i im więcej pracujemy nad sobą, zwiększamy naszą aktywność zarówno fizyczną jak i umysłową, tym prawdopodobieństwo depresji jest mniejsze!

Wydaje mi się, ze na depresje ma znaczenie stosunek najbliższych naszych osób do naszych problemów. Często najbliższa osoba nasz problem uważa za śmieszny, przez co powoduje, ze zamykamy się z nim w środku... co z czasem prowadzi do depresji.. takie jest moje zdanie. Ale jak ktoś już tu napisał to przyczyn depresji i rodzai jest wiele... :/

Rene88
    Guest
    raczej nie mozna mieć depresji z powodu dobrobytu . A jeżeli podejrzewasz jakikolwiek problem to najlepiej iść do psychologa . Od siebie polecam psycholog Annę Górską . W moim przypadku trafiona okazała się terapia indywidualna

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości