+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
    Nie zarejestrowany
    Guest

Jedzenie w nocy

mam powazny problem , czesto wstaje w nocy i po prostu jem, a rano mam okropne wyrzuty sumienia, probowalam tableek na sen , nic . najorsze jest to ze nie umiem tego kontrolowac czytałam na forach wielu ludzi ma taki sam problem
    jak mam temu zaradzic;(

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Może zamiast jedzenia rób sobie jakieś ziołowe herbaty albo pij soki, wodę? Może to zaspokoi głód organizmu...

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Nigdy nie miałam problemu nocnego jedzenia, ale kiedyś widziałam dokument o ludziach, którzy lunatykują w nocy i jedzą nieświadomie, jakby we śnie.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    A czy nie przyszła ci do głowy bulimia? Bo to tak wygląda, jakby były jej początki

Jestem nocnym Markiem w wyniku czego w nocy schodzę do kuchni cos podjeść w moim przypadku to najczęściej coś słodkiego- czekoladki, lody waniliowe... też tak macie, ze w nocy po przebudzeniu musicie zjeść cos słodkiego ?

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar malinka83
    Mieszka w
    Piła
    To lepiej wypić sobie szklankę ciepłego mleka.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    A może chodzisz spać głodna? Oczywiście nie wolno się objadać przed snem, ale kolacja na jakieś 3 godziny przed położeniem się do łóżka polecana jak najbardziej. Spróbuj coś z węglowodanów, może to ci da spać.

Mieszka w
    Gdynia
    To niekoniecznie musi być bulimia. Po angielsku to by było "binge-eating", czyli jedzenie napadowe. Nie polecam wypełniania żołądka wodą przed snem, bo przez to tylko właśnie będziesz budzić się w nocy, żeby pójść do toalety, a "przy okazji", jak już wstałaś, zajrzeć do lodówki. Niestety, nie wiem, jak rozwiązać ten problem. Sama kiedyś miałam napady obżarstwa, tyle że nie nocne. Teraz czasem też mi się zdarza, niestety. Zastanawiam się nad łykaniem jakiegoś suplementu z chromem. Np. "Weight Loss" czy coś. To niby na odchudzanie, ale w sumie kilka kilo mogłabym się pozbyć. No i podobno zmniejsza apetyt, zwłaszcza na słodkie, właśnie dlatego, że zawiera chrom. Ale może w Twoim przypadku chodzi akurat bardziej o to, żeby zająć czymś szczękę, że się tak wyrażę. Zazwyczaj, jeśli problem leży bardziej w głowie niż w żołądku (a tak właśnie mi się teraz wydaje), to chodzi właśnie o konieczność żucia, gryzienia, połykania. Zaproponowałabym żucie gumy, ale nocą... Sama nie wiem. Rozpisałam się. A w sumie chciałam tylko napisać, że picie dużej ilości płynów przed snem przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego...

Mieszka w
    Łódź
    Myślę, że ta dolegliwość ma podłoże psychiczne. Bardzo często ludzie jedzą, bo w ten sposób "radzą sobie" ze stresem, a raczej odreagowują... Jak dodatkowo masz nadwagę, to wskazane jest udać się z tym do lekarza... powodzenia!

Nie zarejestrowany
    Guest

odp.

Jeżeli ktoś ma problem z kompulsywnym jedzeniem lub z jego zdiagnozowaniem mogą pomóc w tym specjaliści dostępni w całej Polsce. Warto poszukać takiego miejsca i skorzystać często z bezpłatnej pomocy. Ja polecam Poradnię Specjalistyczną IPSIS w Swarzędzu pod Poznaniem, gdzie taką pomoc można uzyskać w ramach NFZu.
    http://www.ipsis.pl/poradnia_leczenia_uzaleznien.html

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości