+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Amella38 Zobacz post
    na trawienie też robią - odpowiednia dieta, metabolizm, gluten, laktoza, do tego też cukrzyca, waga.... ogólnie dużo tego jest możesz sobie poczytać tutaj i zobaczyć czy Ci odpowiada codeofme.com/pl/nutrigenetyka
    robiłaś tam badania? Ile się mniej więcej na wyniki czeka i w jakiej są formie?

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Kraków
    Robiłam - czekałam kilka tygodni (ze trzy chyba) na wyniki. W raporcie masz procentowo jak wygląda sytuacja (czy podwyższone ryzyko w odniesieniu do wyniku u reszty populacji (dajmy na to że masz 5 razy większe ryzyko że Cię coś trafi niż przeciętnego Jasia czy Kasię), opis choroby - jakie są objawy, czego trzeba unikać (zachowania, jakie jedzenie czy nawyki które trzeba zlikwidować, co można robić żeby objawy były lżejsze i jak sobie z nimi radzić) co to za choroba, jakie są krótko i długookresowe skutki, po czym poznać że objawy są już poważne, jak wygląda leczenie itd. Takie gruuube kilkadziesiąt stron

Cyjanka
    Guest
    W kwestii badań genetycznych, to uważam, że mogą one skutecznie pomóc określić ryzyko zachorowania na nowotwór. W miejscach takich jak zdrowegeny.pl wykonują szczegółowe badania pod względem dużej ilości mutacji. Warto w porę podjąć działania profilaktyczne, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    W mojej rodzinie od pokoleń jest problem z migreną. Dowiedziałam się, ze to choroba dziedziczna (nie tylko), i że nie da się jejzupełnie wyleczyć. NIe ma chyba tez sensu drążyć skąd się wzieła, bo to prawdopodobnie bóle towarzyszące człowiekowi od początku istnienia, taki błąd ewolucyjno-neurologiczny ;p Jeśli ktoś z Was też zmaga się z migrenami, a jst nas sporo!, t mogę polecić fajną grupę Migrena z głowy, gdzie się zwyczajnie wspieramy, dzielimy doświadczeniem, a to wszytsko kontrolują specjaliści, znawcy tematu.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Basik Zobacz post
    a ja mam pytanie czy ktoś wie gdzie mogę zrobić badania genetyczne pod katem chorób itp czy może są one refundowane ? {ale chyba złudne nadzieje :-( ) ewentualnie jaki koszt jest takich badań
    Na pewno w Enel-Medzie robią takie badania genetyczne, moja znajoma robiła i zadowolona była bardzo. Jak znajdę, to wrzucę filmik, bo gdzieś ostatnio widziałam wypowiedź na ten temat.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Na pewno w Enel-Medzie robią takie badania genetyczne, moja znajoma robiła i zadowolona była bardzo. Jak znajdę, to wrzucę filmik, bo gdzieś ostatnio widziałam wypowiedź na ten temat.
    O, tutaj widziałam ☺ https://zdrowie.enel.pl/artykul/badania-prognostyczne-ostrzezenie-przed-niebezpieczenstwem, to się badania prognostyczne fachowo nazywa ☺!
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-04-17 o 14:59

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości