+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dieta przy OZT, nadciśnieniu tętniczym!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Wieś

Dieta przy OZT, nadciśnieniu tętniczym!

Witam! Więc tak moja babcia ma 85 lat i wyszła wczoraj ze szpitala niestety lekarz nie dał nam żadnych wskazówek żywieniowych, a niestety na dietetyka nas nie stać;( Dlatego szukam pomocy online. Ciężko mi samej skonstruować dietę bo chorób babcia ma odliku. Zdiagnozowano u niej OZT (ostre zapalenie trzustki), nadciśnienie tętnicze oraz kamienie w woreczku żółciowym. Do tego dochodzą problemy z żołądkiem tzn. częste dolegliwości typu. biegunka, a teraz jeszcze wymioty. Za 2 tyg. babcia ma się zgłosić do lekarza w sprawie tych kamieni w woreczku żółciowym. Dlatego kieruje do Was wielką prośbę o pomoc jakie produkty babcia może jeść, a jakie nie, a jeśli już, by był ktoś tak dobroduszny i sporządził mi taki jadłospis na chociaż 7 dni to z góry bardzo, ale to bardzo dziękuje ;(

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Jeśli powodem stanu zapalnego jest kamień żółciowy, to może taka dieta byłaby wskazana: http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...zka_37855.html

3. Dieta wspomaga leczenie ZWYRODNIENIA PLAMKI ŻÓŁTEJ (AMD) Dieta orkiszowa (wg św. Hildegardy) - zasady i efekty diety orkiszowej Jak wzmocnić organizm PO CHOROBIE Dieta bogata w BŁONNIK pomoże na zaparcia
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Wieś
    Dziękuje bardzo, za odpowiedź bardzo mi pomogłaś, jest tam wszystko fajnie opisane

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Życzę zdrowia Twojej babci, ma szczęście mieć taką troskliwą wnuczkę

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Szczecinek
    Aby mieć prawidłowe ciśnienie krwi, należy jeść żywność z dużą zawartością potasu. Jak ognia należy unikać soli i wszystkich innych przypraw gdzie sól jest podstawowym składnikiem. Mięso tylko chude ,najlepiej z kurczaka, a jeszcze lepiej to jeść rybę ,która zawiera kwasy omega3 likwidujące zły cholesterol w naszym organizmie. Oczywiście dieta bogata w owoce i warzywa. Eliminować słodycze, przekąski, fast foody. O paleniu papierosów i alkoholu to nie muszę wspominać. Dla babci bardzo zdrowe będą spacery jeśli czuje się na siłach. To są podstawowe zasady przy diecie przy nadciśnieniu.
    Jesteś tym co zjadasz przez całe swoje życie.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości