+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1

Cholesterol w spadku

Nie wszyscy z nas sami są winni podwyższonemu poziomowi cholesterolu. Niektórzy z nas są obciążeni dziedzicznie. Winny jest jeden z genów. Jak walczyć ze złym cholesterolem - czytaj w styczniowym ZDROWIU. Jakie są twoje sposoby na cholesterol?

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Odstawić tłuszcze zwierzęce i zastąpić je olejami roślinnymi. Najlepiej rzepakowym - badania wykazały że obniża stężenie cholesterolu we krwi.

Myśka
    Guest

Wysoki cholesterol u 30-latki

Zrobiłam sobie ostatnio badania i wyszedł mi za wysoki cholesterol, trójglicerydy też poza normą :/ Wiem, że sama się do tego doprowadziłam przez złą dietę - fast foody, chipsy i pączki w pracy robią swoje. Jeszcze nie byłam z wynikami u żadnego lekarza - mam iść od razu do kardiologa, czy do internisty? Jak to w ogóle się leczy?

Myśka
    Guest
    Ten temat to coś dla mnie - mam za wysoki poziom cholesterolu i własnie zaczynam z tym walkę, tylko trochę nie wiem, jak walczyć najskuteczniej. Ktoś ma jakieś doświadczenie w obniżaniu poziomu złego cholesterolu?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Najważniejsza jest dieta. Najlepiej poprosić dietetyka o dobranie odpowiedniego jadłospisu, ale ciekawe informacje znajdziesz również w naszych artykułach:
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...rol_36923.html
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...zny_38802.html

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Witam,

W leczeniu hipercholesterolemii niezwykle ważnym elementem jest dieta.
    Należy w znacznym stopniu zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych, a więc masła, śmietany, tłustego mleka. Z mięs najlepiej wybierać kurczaka, indyka, cielęcinę, chudą wołowinę czy królika. Bardzo istotne jest także duże spożycie warzyw i owoców, które zawierają związki antyoksydacyjne. Ponadto, należy zwrócić uwagę na ilość błonnika w diecie. Jego obecność w pożywieniu, zmniejsza wchłanianie cholesterolu. Dobrymi źródłami błonnika pokarmowego są pełnoziarniste przetwory zbożowe, kasze, brązowy ryż, makaron z mąki razowej, otręby, warzywa kapustne i strączkowe, owoce drobnopestkowe i te, spożywane wraz z skórką.

Pozdrawiam serdecznie
    Joanna Chudzicka - specjalista dietetyk z firmy Mapa Zdrowia

Wiktoriaa
    Guest

Na cholesterol tylko dieta

Lekarz powiedział, że powinnam zmienić naywki żywieniowe, że jem za dużo tłustych potraw i dlatego mam podwyższony cholesterol, więc zaczęłam szukać i znalazłam wiele fajnych porad, szukałam takich, które udzielają dietetycy np. http://vivalavita.pl/choroby/wszystkie-0/strona-3.html wyeliminowałam z diety te produkty, które podwyższają mój zły cholesterol nie miałam pojecia, że są też takie, które moga go obniżyć np. orzechy, miesiąc temu robiłam znowu badania i rzeczywiście jest niższy. Lekarz też mówił o aktywności fizycznej, no staram się staram ale wiadomo :P

LUBIĘ FORUM
    Wiadomo, co jest zdrowe, a co niezdrowe, a jednak trudno zmienić pewne nawyki. W moim wypadku to również trochę kwestia lenistwa - nie przepadam za gotowaniem i wymyślanie zdrowych i jednoczesnie dobrych dań to nie jest coś, co lubię Dlatego zastanawiam się nad wizytą u dietetyka, to chyba najlepsze rozwiązanie

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam.A mój mąż ma trójglicerydy 449 a miał 539 i lekarz mówi że nie musi stosować diety!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Smile często i po troszeczku

Cytat Napisał Myśka Zobacz post
    Zrobiłam sobie ostatnio badania i wyszedł mi za wysoki cholesterol, trójglicerydy też poza normą :/ Wiem, że sama się do tego doprowadziłam przez złą dietę - fast foody, chipsy i pączki w pracy robią swoje. Jeszcze nie byłam z wynikami u żadnego lekarza - mam iść od razu do kardiologa, czy do internisty? Jak to w ogóle się leczy?
    wyrzuć majonez,śmietanę, tłuste potrawy, sól, Jedz często i niewiele. I pamiętaj : ruszaj się. Kondycja to podstawa.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości