+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
    ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar iza_r

Hazardzista w domu

Każde uzależnienie rodzi współuzależnienie. Gdy twój chłopak, mąż, syn są uzależnieni od hazardu czy alkoholu, choroba przenosi się na ciebie. Nie znaczy to, że zaczniesz nałogowo grać czy upijać się, ale coraz bardziej czujesz się z nim związana, z nim i jego chorobą. Zamartwiasz się, szukasz usprawiedliwień, masz poczucie winy i bezradności, uczysz się żyć w cieniu jego nałogu. Pierwszy krok, by się uratować - uświadom sobie, że tylko on może sobie pomóc. Ty za niego nic nie zrobisz. Ty możesz pomóc tylko sobie. Poradź się psychologa, BEZPŁATNIE! Żeby dowiedzieć się, gdzie w twojej okolicy pracuje psycholog z ramach funduszu, możesz zadzwonić pod ogólnopolski telefon zaufania (m.in.116 123 lub 116 111) lub skontaktować się lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej lub poradnią zdrowia psychicznego.

Nie zarejestrowany
    Guest

pomoc

W całej Polsce są ośrodki, w których można uzyskać pomoc w walce z uzależnieniem od hazardu. Taką pomoc i wsparcie (również prawne) mogą otrzymać także członkowie rodziny osoby uzależnionej. Przykładem takiego ośrodka jest Poradnia Specjalistyczna IPSIS w Swarzędzu pod Poznaniem - tam mozna taką pomoc uzyskać w ramach NFZ. Warto szukac takich miejsc także w swojej okolicy. http://www.ipsis.pl/poradnia_leczenia_uzaleznien.html
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-08-14 o 10:37

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar ramek
    hazard to chyba najgorszy z nałogów. Mój kolega zadłużył całą swoją chatę. Stracił prawie całą swoją rodzinę, jednak chyba się nie nauczy wiem ,że po cichu nadal można go spotkać w kasynie.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Jeśli ktoś nie zna umiaru to tak się niestety kończy... znam masę osób, które np.: obstawiają mecze ale w granicach rozsądku. Nie ma kasy to nie gra - proste. Ważne aby umieć się kontrolować.

Mieszka w
    Gdynia
    Ja zauważyła że coraz więcej kobiet ma problem z hazardem i to przeważnie nawyk nabierają od swoich facetów.
    http://wydepiluj.pl Depilacja laserowa Kraków

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Gdynia
    Sam uprawiam troszeczkę hazardu ale wszystko w granicach rozsądku. Obstawianie w necie za małe stawki - dla sportu i rozrywki - ale chodzenie do lokali typu lucky seven czy kasyna to przesada.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Osoba w mojej rodzinie ma problem z hazardem, niestety na większą skalę niż wysyłanie kuponów lotto Leczenie jest nieuniknione. Póki co nie chce o tym słyszeć, ale rodzina upatrzyła sobie ośrodek versusmed w Małopolsce - mamy blisko i przede wszystkim znamy osobę która niedawno podjęła tam leczenie. No nic, zobaczymy.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Co zrobić w przypadku, gdy osoba (hazardzista) nie chce się leczyć? Co z tego, że ośrodek upatrzony i w ogóle jak nie ma woli ze strony tej chorej osoby. Macie jakieś pomysły?

Mieszka w
    Ustka
    Oj tam oj tam jak ktos troche lubi sie zabawic to nic złego, ja z czasu do kasyna chadzam i nikt nie płacze...

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Siedlce
    Od tego się zaczyna, potem jest już gorzej. Hazard to wyrzucanie pieniędzy w błoto dla mnie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości