+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar matylda2

refundacja okularów

Czytałam gdzieś, że osoby, które na stałe noszą okulary i pracują przy komputerze, mogą otrzymać w swojej firmie częściowy zwrot kosztów za nowe okulary. Kto wie, jak to się załatwia? Jaką część tych kosztów zwraca pracodawca i jak często można o to występować?

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Żeby dostać zwrot części kosztów okularów, trzeba przedstawić rachunek od optyka i specjalne zaświadczenie od okulisty wystawiającego "receptę" na soczewki okularowe. To wystarczy. Zwrot nie jest duży w porównaniu z ceną nowych okularów, coś ok. 100 zł. Niestety nie wiem, jak często można się o to ubiegać.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Zgoda, że refundacja nie pokryje kosztów okularów, ale wcale nie musi być to 100 zł. Kwota zależy od firmy, niektóre są hojniesze, dają nawet ponad 200 zł (to jest chyba ustalone w wewnętrzynym regulaminie). Ale nie przypuszczam, by malenka firma zatrudniająca 3 osoby płaciła (nawet częściowo) za okulary.Generalnie to przepis rodem z PRL-u jeszcze.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja gdy starałem się o dofinansowanie na okulary z firmy wcale nie musiałem przedkładać specjalnej recepty od okulisty. Napisałem tylko podanie do firmy, ze w związku z pracą przy komputerze dłuższą niż 6 godzin dziennie i obecną wadą wzroku potrzebuję nową parę okularów. Dodałem odcinek od okulisty z badań medycyny pracy (na dowód mojej wady i tego, ze okulary noszę) i rachunek za okulary. Dostałem 250 zł refundacji. Z tego co pamiętam w mojej firmie raz na dwa lata przysługuje mi prawo do podobnej refundacji.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar matylda2
    Już wiem, jak to jest w wielu firmach - także w mojej. Żeby dostać refundację, trzeba przedłożyć nie tylko zaświadczenie od okulisty, że na stałe nosi sie okulary i pracuje się przy komputerze, ale również fakturę od optyka. I tu uwaga - faktura musi być wystawiona na firmę, w której jest się zatrudnionym.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    W budżetówce i wielkich firmach te przepisy funkcjonują, a w małych przedsiębiorstwach nie ma tak dobrej opieki socjalnej - niestety

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Napisał matylda2 Zobacz post
    Już wiem, jak to jest w wielu firmach - także w mojej. Żeby dostać refundację, trzeba przedłożyć nie tylko zaświadczenie od okulisty, że na stałe nosi sie okulary i pracuje się przy komputerze, ale również fakturę od optyka. I tu uwaga - faktura musi być wystawiona na firmę, w której jest się zatrudnionym.
    Nie mogę się z tym zgodzić. Moja firma zażyczyła sobie by faktura była wystawiona na osobę fizyczną. Nie potrzebowałem również specjalnego zaświadczenia od optyka. Wystarczył wpis od lekarza medycyny pracy, że używam i potrzebuje okularów.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    chyba coś ci się pomylilo, jakim sposobem rachunek na okulary mialby byc wystawiony na firmę? Cały? A jeśli oddają mi 150 zł, a ja sobie sprawiam okulary za np. 1500 zł? No skoro z kasy firmowej wychodzi te 150 zł, to nie może być kwit na kwote 10 razy większą?
    Ostatnio edytowane przez balbina1 ; 09-02-12 o 11:27

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Faktycznie, to ciekawy zabieg finansowy. W ten sposób firma ma kwit, że za twoje okulary zapłaciła wielokrotnie więcej niż ci dała kasy. No, no...

Nie zarejestrowany
    Guest
    Koniec końców nikt na tym nie traci. Firma daje 150zł a to czy wrzuci sobie więcej czy mniej w koszty to dla pracownika małe znaczenie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości