+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Nie zarejestrowany
    Guest

Unhappy Guzek pod skórą na ramieniu

Jakiś czas temu moja narzeczona zauważyła, że na prawym ramieniu mam niewielki guzek wielkości ziarnka grochu. Jeśli zgiąć rękę (skóra przestaje być wtedy bardzo napięta) można go normalnie wraz ze skórą złapać. Żadnej bolesności w czasie dotykania nie wyczuwam jednak mam wrażenie, że ramie w jego okolico (obok łokcia) mnie lekko boli przez cały czas. Co to może być? Lekarz internista nie wiedział, dostałem tylko skierowanie do chirurga naczyniowego... 4 miesiące czekania jeśli iść z NFZtu.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar kuba1
    Witaj, każdy guzek, który pojawia się na naszym ciele najlepiej pokazać dermatologowi lub onkologowi. Do tych specjalistów nie trzeba mieć skierowania i nie trzeba czekac na wizytę wielu miesięcy. Może być bardzo wiele powodów tworzenia się niewielkich guzków na ciele. Często tak wyglądają kaszaki, włókniaki. Zdarza się też, zwłaszcza u mężczyzn, że wyrastający włos "pomyli " kierunki i zamiast przebić się przez skórę, rosnie do środka. Wokół niego gromadzi się wtedy takanka tłuszczowa i zmiana coraz bardziej się powieksza. Naczyniaki zwykle mają inne niż skóra zabarwienie, czasem bywają mocno czerwone, a czasem sinogranatowe.

Nie zarejestrowany
    Guest
    dzięki za odpowiedź. Jak na razie wybieram się do zwykłego chirurga. Inny internista, u którego byłem, w przeciwieństwie do tego pierwszego, guzka dokładnie zbadał. Stwierdził, że jest on za mały by się specjalnie denerwować, ale baczna obserwacja jest konieczna. Powiedział również, ze jemu wygląda to na zastawkę żylną lub wynik przeciążenia mięśniowego. Zobaczymy co powie specjalista, ale może rzeczywiście warto byłoby wybrać się do dermatologa lub onkologa.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Też miałam kiedyś guzek pod skórą w okolicy kolana, można było go nawet pod tą skórą przemieszczać. Ale zniknął po jakimś czasie więc raczej nie było to nic groźnego.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Mój guzek raczej się zmniejsza niż powiększa. Co jakiś czas staram się go rozmasować i wygląda na to, że pomaga. No nic zobaczymy dalej

Olo
    Guest
    I jak to się skończyło?

LUBIĘ FORUM
    Mnie też kilka razy zdarzyło się, że wyczułam mały guzek pod skórą (w różnych miejscach), ale po kilku dniach zwykle znikały. Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale kiedy następnym razem będę u lekarza, na pewno o tym wspomnę

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar m_michalsky
    Mieszka w
    Kraków
    Guzki mogą mieć różne podłoże. Najlepiej udać się z nimi do specjalisty, jeśli nie znikną po kilku dniach. Nawet jeśli to nic strasznego będziesz przynajmniej mieć spokojną głowę.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Łódź
    Częstą diagnozą lekarzy jest tzw. tłuszczak. Czy tłuszczaki są poddawane jakiejś analizie i diagnostyce? wyczuwam coś na wysokości żeber na plecach i zastanawiam się czy warto to komuś pokazać?

Daguśka
    Guest

Guzek

Wydaje mi się, ze to nie jest nic groźnego, ale do lekarza mi daleko. Na wszelki wypadek dobrze to komuś pokazac, niech to zobaczy specjalista.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-06-18 o 21:30

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości