+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Nie zarejestrowany
    Guest

interpretacja mri szyjnego kręgosłupa

Witam
    Bardzo proszę o interpretację MRI, które zostało wykonane z powodu ostrej rwy barkowej lewostronnej i wielostopniowej dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa.

Lewowypukłe skrzywienie odcinka szyjnego kręgosłupa.
    Wyrównanie lordozy szyjnej z minimalnym kyfotycznym ułożeniem od C5 do C7
    Wyostrzenie tylnych krawędzi trzonów kręgów oraz drobne osteofity na poziomach C5 do C7
    Zmiany zwyrodnieniowo – wytwórcze przednich krawędzi trzonów kręgów.

Na poziomie C2-C3 wyostrzenia krawędzi trzonów powodują modelowanie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej bez ucisku rdzenia.

Na poziomie C3-C4 wyostrzenia krawędzi trzonów powodują delikatne modelowanie prawego kanału korzeniowego bez cech ucisku struktur nerwowych.

Na poziomie C4-C5 dyskretne tylne szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego ze zniesieniem rezerwy płynowej przedrdzeniowej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze głównie lewego stawu międzywyrostkowego powoduje modelowanie kanału korzeniowego.

Na poziomie C5-C6 wyostrzenie krawędzi trzonów kręgów oraz szerokopodstawne wyraźniejsze po stronie lewej uwypuklenie krążka międzykręgowego powoduje zniesienie rezerwy płynowej przedrdzeniowej z cechami modelowania brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego. Obustronnie kanały korzeniowe z przewagą po stronie lewej z zmniejszonej rezerwie objętościowej bez bez cech ucisku na struktury nerwowe.
    Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 11mm.

Na poziomie C6-C7 wyostrzenia krawędzi trzonów kręgów oraz szerokopodstawne tylne ( z przewagą po stronie lewej) uwypuklenia krążka międzykręgowego zmniejszające rezerwę płynową przedrdzeniową – sięgające rdzenia.
    Dodatkowo lewoboczna komponenta uwypuklonego krążka powoduje zwężenie lewego kanału korzeniowego z cechami ucisku struktur nerwowych w jego obrębie.,
    Prawy kanał korzeniowy niezwężony.
    Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 10mm

Na poziomie C7-Th1- nie stwierdza się cech dyskopatii.

Ząb obrotnika dyskretnie wygięty ku tyłowi (zmiana najpewniej rozwojowa)zmiejsza rezerwę płynową przedrdzeniową bez cech ucisku rdzenia.
    W uwidocznionym odcinku szyjnym rdzeń kręgowy bez ewidentnych patologicznych sygnałów, niepogrubiały.

Wnioski:
    Cechy spondylozy szyjnej ze zwężeniem kanału kręgowego i modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia na poziomie C5-C6 i C6-C7 oraz zwężeniem lewego kanału korzeniowego na poziomie C6-C7

Na dzień dzisiejszy –z objawów –ból i drętwienie lewej ręki –ból odczuwany głównie w przedniej zewnętrznej części przedramienia – do dłoni i 4 i 5 palca.
    Mogę bez problemów schylić głowę na bok na prawą stronę – przy próbie zgięcia w bok w lewą stronę od pewnego momentu promieniuje ból do ręki i , pojawia się ból i niemożność dalszego schylenia głowy w bok. –jakby zablokowanie.
    Schylenie głowy do przodu –raczej nie powoduje problemu –natomiast przy odginaniu głowy do tyłu – od pewnego momentu ostry ból i promieniowanie bólu –przez szerokość pleców i łopatkę do ręki.
    Przy próbie odgięcia głowy w bok w lewą stronę i jakby okrężnym ruchem do tyłu powoduje od pewnego momentu ból promieniujący do lewej ręki –zwiększający się im bardziej głowa jest do tyłu.

Jestem leworęczna –jeśli ma to znaczenie.

Od 4 tygodni jestem na lekach przeciwzapalnych (Dexawen, naproxen, Olsen) oraz p/bólowych ( w początkowym okresie ketonal, noax, refastin, Dorota, poltram –krople.) –nie wszystko razem .
    Ból nie jest już taki jak w pierwszych dwóch tygodniach ( płakałam z bólu) - jest mniejszy-ale jest cały czas.

Proszę o interpretację wyniku. Czy można to wyleczyć lekami –czy potrzebna jest operacja?

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Ja mam bardzo podobne objawy i nie udalo mi sie zdiagnozowac u zadnego lekarza co mi wlasciwie dolega. Niby wszystkie badania wychodza poprawnie, zdjecia, rendgeny itd. A mam takie co jakis czas bole w plecach ze odbiera checi do zycia. Po coraz silniejszych lekach na bol udalo mi sie znalezc lekarstwo. Aparat recoweryrx lekki i maly nosze go przez okolo 2 tygodni zawsze jak tylko zaczna mnie pobolewac plecy. Wysyla fale elektromagnetyczne i poprawia nerwy tak ze zmniejsza odczuwany bol. Moim zdaniem rewelacja bo oszukuje moj organizm, ktoremu wreszcie wydaje sie ze bol sie zmniejszyl lub zupelnie przestalo bolec. Moze mnie to nie wyleczy, ale pomaga przetrwac ten ciezki czas

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości