+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Lublin

Krzywe zęby - porady

Witajcie !

Chciałbym zasięgnąć waszych opini i porad dotyczących naprawy uzębienia.
    A więc tak mam krzywe zęby, prawie przez całe życie, a dokładnie od około 3-4 roku życia gdy to uczyłem się jejździć na rowerze. Rączka od roweru wpadła (wbiła) mi się do buzi cofając moje zęby do tyłu a dokładnie górne jedynki i dolne jedynki dwujki i trujki (czwurki chyba też są troche krzywe). Rodzicom to nie przeszkadzało więc nie założyli mi aparatu, a ja cały czas byłem nie śmiały (to przez te zęby miałem (mam?) blokade psychiczną, bałem się że wszyscy będą się ze mnie śmiać).

Wiek 13-14 Chciałem zacząć nosić aparat ale... ale już za późno darmowe leczenie do 12 lat a na prywatne leczenie rodziców nie było stać I tak przez całe życie, ciągle w cieniu, bez miłości z krzywymi zębami.
    Teraz chcę to zmienić ! Myślę że jestem gotowy odbiłem się od dna i wyszedłem z cienia. Trzeba żyć, a nie tylko się przyglądać !

I tak wyszło, że te zęby to mój największy problem w życiu. Rozpisałem się (inaczej się nie dało), a chciałem sie tylko spytać jakie są inne metody korekty uzębienia oprócz noszenia aparatu ortotondycznego, zależy mi na jak najszybszym ich wyprostowaniu, cena nie gra roli, choć nie mam ani złotówki

I tak poznaliście mnie z grubsza, chcę się przestać kręcić w kólko.

Zdiagnozujcie mnie.
    Pozdrawiam - Krzywy (może kiedyś prosty )

Jeżeli trzeba mogę załączyć zdj.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Frombork
    Niestety, nie da się "jak najszybciej" wyprostować zębów, jedyna opcja to aparat.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Jeśli nie chcesz nosić aparatu ze względów estetycznych, to powinieneś powiedzieć o tym ortodoncie na wizycie. Nowoczesne aparaty ortodontyczne są praktycznie niewidoczne. Warto spróbować

Nie zarejestrowany
    Guest

Odkryj pierwszą w Polsce porównywarkę cen usług stomatologicznych !

Warto również sprawdzić wcześniej, jakie są orientacyjne ceny aparatów estetycznych w Twoim mieście i nie tylko ! )

Zapraszam na pierwszą w Polsce porównywarkę cen usług stomatologicznych dostępną pod adresem:

www.dentystawsieci.pl

Pozdrawimy i polecamy,
    zespół dentystawsieci.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 29-07-14 o 13:00

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Radom
    Definitywnie aparat, ale niestety trzeba będzie trochę ponosić, raczej nie ma szybkiej i łatwej metody na proste zęby
    https://www.facebook.com/pages/Panoramica-3D-Dbamy-o-z%C4%99by/450630065076247 - piękny uśmiech jest zawsze w modzie

Nie zarejestrowany
    Guest
    Wiecie my się możemy zastanawiać nad tym, jakie będzie najlepsze rozwiązanie, ale bez dobrego specjalisty. Mnie też się wydawało, że moja wada nie jest za duża i że mogę wyprostować zęby za pomocą nakładek Clear Aligner, dopiero konsultacje z dr Magdaleną Kowalczyk, po zrobieniu zdjęcia cefalometrycznego rozwiały wszystkie moje wątpliwości. Pani doktor zaplanowała całe leczenie i mam nadzieję, że cały ten czas noszenia aparatu szybko mi minie i niedługo będę mogła cieszyć się pięknym i prostym uśmiechem.

Nie zarejestrowany
    Guest
    To jest to samo co invisalign? Przymierzam się do takiego aparatu, tylko najpierw muszę iść do ortodonty, bo wiem, że nie do każdej wady ten aparat się nadaje. Ale jestem już umówiona w Rock Your Smile na wizytę, tak że wkrótce się dowiem W sumie równie dobrą opcją jest dla mnie także ceramiczny stały aparat, nie jest jakoś bardzo widczony...

Nie zarejestrowany
    Guest

re

I jak wrażenia po wizycie w Rock Your Smile? Ja się noszę z zamiarem podjęcia leczenia, a czytałam o nich bardzo dobre opinie. Widziałam, że w ich zespole jest jakiś włoski profesor, czy on też przyjmuje czy tylko konsultuje? Daj znać, jak to wygląda. Mój przypadek jest chyba dość trudny...

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    warszawa
    Wydaje mi się ,że najlepszym rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny,ale jeżeli masz bardzo krzywe zęby to warto zrobić rentgen panoramiczny zębów.Jeżeli jesteś z Warszawy to mogę ci polecić Pracownię Radiologii Stomatologicznej "Diagdent".Mają świetnie wyposażenie, robią także cefalometrię ,pantomogram,tomograf 3D .Warto zaglądnąć.
    Ostatnio edytowane przez ewelin ; 24-03-18 o 21:12

Nie zarejestrowany
    Guest
    Krzywymi zębami zawsze powinien zająć się sprawdzony ortodonta. Sam miałem taki problem i udałem się do przychodni stomatologicznej dental w Lublinie. Pracuje tam świetny ortodonta, który zajął się moimi zębami. Teraz mam prosty i ładny uśmiech.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości