+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 189
    mandys
    Guest

Operacja na zaćmę

Czy jest to bolesna operacja? jak długo wraca się do formy? ile potrzeba zwolnienia ? czy jest możliwość że powróci zaćma?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 22-01-15 o 09:49

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Nie jest to przyjemne, ale za to krótko trwa i nie boli. Po zabiegu trzeba nosic ciemne okulary. Wydaje mi się, że 2 tyg. zwolnienia wystarczą, po miesiącu zapominasz o wszystkim. Zaćma nie wróci, masz sztuczną soczewkę przecież.

asik38
    Guest

operacja

Około tydzień-dwa trzeba przeznaczyć na dojście do siebie, w tym czasie zmieniany jest opatrunek, oko jest zakryte oczywiście. Jest to sprawa indywidualna, ale mówią że 3 tygodnie i wraca się do normalnego życia. Bedę mieć operację w marcu, więc opowiem jak było.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Nie jest to przyjemne, ale za to krótko trwa i nie boli. Po zabiegu trzeba nosic ciemne okulary. Wydaje mi się, że 2 tyg. zwolnienia wystarczą, po miesiącu zapominasz o wszystkim. Zaćma nie wróci, masz sztuczną soczewkę przecież.

Nie do końca to tak wygląda. Wszystko zależy od soczewek, które Ci wszczepią. Niestety w NFZ nie masz wpływu na ich jakość. Moja babcia miała operację. Oczy puchną i swędzą. Po operacji lekarze zalecają nie przemęczanie się żeby nie powodować wyższego ciśnienia. Nie można dźwigać, schylać się, przez tydzień właściwie nic nie można robić.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Mnie też chyba czeka operacja.. Ale na NFZ nie będę liczyć i pewnie też i czekać w kolejce. Od razu zapiszę się gdzieś prywatnie. Z tego co ja wiem to są różne rodzaje soczewek.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja też miałem ten zabieg i poszedłem prywatnie płaciłem ponad 5 tyś chyba ale warto było bo wszystko już wszystko z moim wzrokiem ok O oczy trzeba dbać i moim zdaniem warto zainwestować

Nie zarejestrowany
    Guest
    Dawno miałeś operację?? Pamiętasz ile dokładnie za jedną soczewkę?

Nie zarejestrowany
    Guest
    No ja miałem z rok temu taki zabieg, płaciłem chyba 4500 jakoś tak już dokładnie nie pamiętam, ale robiłem w okolaser możesz sobie sprawdzić na stronce.

Nie zarejestrowany
    Guest
    I żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów nie było? Domyślam się, że po zabiegu dostaje się jakieś krople czy inne specyfiki? Długo dochodzi się do siebie? Ile wolnego trzeba sobie zapewnić?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Tak dostajesz krople, ja wzięłam sobie 2 tyg wolnego ale mam taką pracę że nie siedzę ciągle przy kompie więc mi starczyło

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości