+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
    monika257
    Guest

azs

Mój synek ma atopowe zapalenie skóry i nam lekarz poradził olejek do kąpieli i balsam Decubal. Stosujemy już je 8 miesięcy i regularna poprawa jest widoczna. Sama też się czasem smaruję, bo świetnie nawilża skórę.

Nie zarejestrowany
    Guest

zwykłe emolienty za słabe

u nas tez zwykłe emolienty nie wystarczały, były po prostu za słabe. cetaphil, bioderma i a-derma zdały egzamin. znam tez latopic, znalazłam o nim sporo informacji szukając pomocy w internecie.

Banned
    Witam mam problem, mój pietnastomiesięczny syn ma stwierdzoną alergie na ryby, białka mleka, kazeine i roztocza kurzu to wyszło nam w testach z krwi. dziecko od maleńkiego miało problemy z zaparciami bólem brzuszka itd. Kiedy miał pół roku w koncu dostalismy skierowanie do gastrologa. Pani doktor stwierdziła że to alergia na białka mleka (bez testów bo już przy kontakcie z usteczkami dostawał wysypki dookoła ust) ale zrobiliśmy jeszcze testy). Miał zalecony bebilon pepti 2 ale nie chciał go pic zjadał z kaszką tylko 120 ml wiec karmiłam piersia kiedy skonczył rok odstawiłam od piersi i zaakceptował butle początkowo potrafił wypić 500ml 2x dziennie wiem ze to duzo ale tak bardzo sie domagał i szybko nadrobił niedowagę. Zauważyłam jednak że synek zaczął dostawać czerwonych policzków wysypki bólów brzuszka, pojawił się śluz w kupce, miał gazy i odbijało mu się takż że widac było iż tresc podchodzi mu do gardła. Już nie jadł tak dużo tego mleka 340 ml 2X dziennie to wysypka ustąpiła ale bóle brzuszka i śluz zostały przez 5 dni dawałam mu tylko sinlac żeby sprawdzic czy to od tego mleka było super żadnych objawów. wtedy zaczełam konsultować to u innych pediatrów, znalazłam swietny portal https://recepcjamedyczna.pl/jforum/pediatra który ułatwia zycie, polecam wszystkim zabieganym
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-08-14 o 12:09

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Witam,
    Moja córka ma azs i ciągle muszę dbać o jej skórę, poza tym ciągle się drapie. Przetestowałam wiele kremów i balsamów do suchej skóry i jak do tej pory nie znalazłam w miarę dobrego. Byłyśmy dziś u dermatologa i polecił epikrem. Czy ktoś to stosował? Zanim kupię muszę zrobić rozeznanie. Będę bardzo wdzięczna za każdą opinię.
    Pozdrawiam.
    Bez efektu

Banned
    Mieszka w
    Wrocław
    same emolienty to za mało, zgadzam się. Z maści polecam Dermaveel, to najlepsza maść jaką miałem okazję stosować, do tego dostępna bez recepty. Poleciła mi ją pani w przychodni, leczyła nią swoją córkę z dość ciężkim AZS - zaostrzonym po stosowaniu licznych maści sterydowych.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witamy,
    Zachęcamy do zapoznania się z Aktywnymi Emolientami CutisHelp mimi na bazie oleju konopnego bezpiecznymi od 1 dnia życia. Preparaty CutisHelp mimi przeznaczone są do codziennej pielęgnacji skóry każdego dziecka, również w dermatozach przebiegających z suchością skóry, stanem zapalnym i świądem.
    Prosimy o kontakt na funpage CutisHelp mimi na Facebooku, chętnie prześlemy próbki
    Serdecznie pozdrawiamy,
    Zespół CutisHelp mimiwww.facebook.com/cutishelp.mimi

Terenia*
    Guest

pielegnacja dziecka z AZS.

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Witam,
    Moja córka ma azs i ciągle muszę dbać o jej skórę, poza tym ciągle się drapie. Przetestowałam wiele kremów i balsamów do suchej skóry i jak do tej pory nie znalazłam w miarę dobrego. Byłyśmy dziś u dermatologa i polecił epikrem. Czy ktoś to stosował? Zanim kupię muszę zrobić rozeznanie. Będę bardzo wdzięczna za każdą opinię.
    Pozdrawiam.
    W tamtych czasach (cörka ma dzisiaj 24 lata) zalecono mi stosowanie masci Linola Fett.
    Prosze uzywac jak najmniej mydla, szaponow i innych sr. wysuszajacych i podrazniajacych skore. Cialo dziecko mozna umyc czysta, klarowna woda. Uwazac na proszki do prania, nie stosowac zmiekczaczy do tkanin.
    Wspomnialam o leczeniu dieta. Moja cörka byla leczona wg "4-Tage-Rotations-Diät " w prywatnej Klinice w Niemczech, a pozniej dieta byla kontynuowana w domu. Po 4 tygodniach diety i intensywnej pielegnacji sköry, dziecko wröcilo do domu o nieskazitelnej, dobrze podleczonej skörze. Zasada diety polega na niepodawaniu okreslonego pokarmu, np. jajka, czesciej niz w odstepie 4 dni. Doradzam prowadzenie dziennika, a szybko Pani zorientuje sie co dziecku szkodzi i wywoluje przykre dolegliwosci. Wazne jest poznanie tzw. rodzin biologicznych owocöw, warzyw, ziöl - poniewaz czesto warzywa pochodzacej z tej samej rodziny lubia uczulac, czyli nie tylko kapusta ale i jej krewniacy.

W/w ksiazke mozna kupic w Niemczech.

Zycze wytrwalosci i maluszkowi duzo zdrowia. Dzieciaczki czesto wyrastaja z ich azs-problemöw! Moja cörka wyrosla.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Jeśli są tu mamy atopików - zachęcam do udziału w akcji dzieliszsiedzielimysie.pl. Za każde 1000 zdjęć, jeden maluch trafi na 3-tygodniową kurację termalną we Francji. Pomóżmy, dla nas to jedno zdjęcie, dla dziecka szansa na poprawę samopoczucia.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 09-04-15 o 09:34

mikloszawa
    Guest

azs

dermaveel oprócz ektoiny ma jeszcze w składzie wyciąg z kory leszczyny oraz krem lamellarny i przede wszyswtkim zero parabenów, zero konserwantów także nawet jeśli ktoś ma skóre bardzo wrazliwą, a takową ja posiadam to dermaveel powinien pomóc - nawilży, załagodzi stan zapalny. tylko trzeba pamiętać o tym żeby sie codziennie smarowac. z azs sie cięzko wychodzi, ale nie jest to niemożliwe/

KarolinaS
    Guest

hej :)

Hej wszystko co tu jest opisane dotyczy głównie skóry a ja czytałam ostatnio także o nietypowych objawach.
    http://www.mojealergie.pl/nietypowe-objawy-azs/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-09-15 o 14:17

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości