+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Problem ze szczerością

Witam. Jestem Łukasz i mam 23 lata. Jestem w związku od 2 lat z dziewczyna o 5 lat młodszą. Mam poważne problemy ze szczerością... Nie potrafię tego ogarnąć i nie wiem już co robić. Bylem u psychologa na jednej wizycie, ale uznałem to za trochę droga pomoc, na którą mnie nie stać. Podam kilka przykładów mojego zachowania. Jakiej pół roku temu grałem w grę sieciowa, gdzie pisałem z rożnymi osobami, byli to mężczyźni jak i kobieta z racji ze moja dziewczyna jest zazdrosna wkurzała się oto, że pisze z tą kobietą. Po jakimś czasie przestałem w nią grac z racji ze doszliśmy do wniosku ze jeśli ona przestanie palić ja skończę grac. Grałem w ta grę ponad rok wiec moje kontakty były dość spore, wiadomo numery gg kom no i pewnego wieczoru po ukończeniu gry stary znajomy z gry właśnie zadzwonił do mnie pytając czy wrócę itp. W danej chwili gdy rozmawiałem z tym kolega moja dziewczyna próbowała się ze mną skontaktować i u niej pojawił się sygnał zajęty, wiec wiedziała ze z kimś rozmawiam. Następnego dnia odebrałem ja ze szkoły i ona spytała z kim rozmawiałem ja nie zastanawiając się w głowie zacząłem już sobie układać kłamstwo i powiedziałem ze telefon miałem rozładowany ze taki sygnał tez się wtedy pojawia, więc ona wiedząc, że znowu kłamię no się wkurzyła i wybiegła z samochodu. Kolejny raz gdy bylem u niej w domu lądowałem telefon i obok leżał jej, ona poszła wyrzucić śmieci a ja odruchowo nacisnąłem przycisk jej telefonu nie wiem czy to z ciekawości czy co mnie pokorciło, ale nacisnąłem no i poszedłem się położyć na łózko ona weszła i spytała czy dotykałem jej telefon (bo ona widziała przez okno bo ma akurat tak wejścia ze ten ruch był) a ja nic się nie zastanawiając powiedziałem ze nie i koniec ze nic nie dotykałem (wiem ze nic bym za to nie dostał ale skłamałem) i to również skończyło się na pożegnaniu i tym razem zerwaniu bo przypadków tego typu było dużo o wiele za dużo. Kolejna sytuacja jest taka ze nie wierze dziewczynie często ja kontroluje na facebooku bo znalem hasła no i ciekawi mnie czy z kimś pisze, czy wali jakieś komentarze wiem ze jest dobra dziewczyna, ale kiedyś mi trochę kłamała i mnie zdradzała, ale się zmieniła no i teraz wiem ze potrafi mi się do wielu rzeczy przyznać i mnie wesprzeć, ale mówiąc już o tym sprawdzaniu, sprawdziłem ze pisała z kolega z klasy, który do niej zagaduje, komplementuje jej ze jest ładna, no i to niestety kolega z ławki, pisze jej ze jest piękna i ze ma zgrabny tyłek. Sama mi o tym powiedziała i takie sytuacje się powtarzały kilkukrotnie no i pewnego dnia z ciekawości wszedłem na jej fb i zauważyłem ze on pisze o jej tyłku a ona go specjalnie podburza ze widział lepsze, wiec się wkurzyłem, ręce zaczęły mi się aż trząść i napisałem do tego kolesia ze mi to przeszkadza i ze przesadza takimi tekstami, na szczęście kolega był wyrozumiały i zrozumiał, że złe robił i to się skończyło. Następnego dnia spotkałem się z dziewczyna i jadać do niej do domu ona spytała skąd wiem ze oni w ogóle tak pisali no to ja w ogóle nie zastanawiając się wymyśliłem na poczekaniu ze bylem u brata na fb i od niego widziałem, ale problem tkwił w tym ze ona miała założony swój taki prywatny klub i tylko kilka osób miało do niego dostęp, no to moja wyobraźnia zaczęła działać i wymyślałem na poczekaniu ze to brat tez w tym klubie jest i już chciałem do niego pisać ze niby tak na prawdę było, ale po chwili zrozumiałem ze to i tak się wyda wiec się przyznałem ze bylem u niej na koncie i to tez skończyło się zakończeniem związku i powrotem do domu. Najgorsze jest to ze ja nad tym nie panuje a przy tego typu pytaniach zaczyna we mnie działać strach, nie przemyśle sobie nawet tego tylko odrazu bez myślenia kłamie. Chciałbym chociaż mieć chwile na przemyślenie, przypomnienie sobie jakie będą tego konsekwencje ale tego nie robię nie wiem dlaczego. Mam sporo głupich przypadków tego typu i prosiłbym o wyrozumiałość bo to mój pierwszy post i jakakolwiek pomoc bo ja już nie mam siły i moja dziewczyna tez nie bo non stop kłamie.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Dobrze chociaż, że uświadamiasz sobie to wszystko. Wydaje mi się, że kłamiesz, żeby nie mieć problemów, no ale, że kłamstwo ma krótkie nogi (czy jakoś tak), to zaraz wychodzi na jaw. I masz kłopot. Ale wszystko ma źródło - tak mi się wydaje - z braku zaufania do dziewczyny. No więc nad tym trzeba popracować. Jeśli będziesz jej wierzył, nie będzie powodów do takich zachowań, jakie Ci się zdarzają, a w efekcie nie będziesz musiał brnąć w kłamstwo.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar malinka83
    Mieszka w
    Piła
    Ja nie rezygnowałabym z psychologa - nie trzeba za niego płacić, są przecież bezpłatne przychodnie, gdzie za darmoszkę możesz uzyskać pomoc, więc na pewno będzie Ci łatwiej po takich rozmowach...

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Łódź
    Jesteście młodzi, ale z zazdrością warto pracować już teraz, bo inaczej może zrujnować Wam ona kiedyś życie... Zazdrość jest swego rodzaju niedowartościowaniem. Zazdrość też sprawia, że w związku partnerzy zaczynają mieć coraz mniej wolności, przestają mieć do siebie zaufanie i tak to się wszystko nakręca..., aż w końcu zrywają ze sobą bo nie mogą tego wszystkiego wytrzymać... Jeśli nie chcesz, by wyglądał tak twój kolejny związek, mów za każdym razem prawdę, a to że dziewczyna jest zazdrosna to jest raczej jej problemem a nie twoim, zwłaszcza jak nie robisz nic "złego" powodzenia

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości