+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Co dawać dziecku na biegunkę?

gegusia
    Guest

Co dawać dziecku na biegunkę?

Moja córka ma wrażliwy żołądek i jak zje coś nowego to zazwyczaj kończy się to biegunką. Wiadomo, chce ją do wszystkiego przyzwyczajać, dlatego ta biegunka 1-2 razy w miesiącu się zdarza. Wcześniej podawałam jej smectę bądź radziłyśmy sobie domowymi sposobami, ale teraz jak skończyła 6 lat lekarka zaleciła mi stoperan, że szybciej działa itp. Ale ja nie wiem sama, jest serio lepszy? nie wiem jak jej wyjdzie połykanie, bo zawsze miała leki płynne, on jakoś inaczej działa niż np. smecta?

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Radziłabym Ci udać się do apteki i wypytać o ten lek Stoperan.Na pewno miłe Panie lub Pan odpowiedzą na Twoje pytania.Dorosły połknie wszystko,a rzeczywiście z dziećmi jest problem.Teraz jest tyle leków,ale nie ma jak sprawdzony produkt.

Mycha123
    Guest
    Słyszałam, że Stoperan można podawać dziciom od 6 roku życia, ale jeśli masz wątpliwości to może zapytaj rzeczywiście w jakiejś aptece. Będziesz spokojniejsza jak zasięgniesz kilku opinii.

Plebanka
    Guest
    W ulotce rzeczywiście napisane jest, że można go podawać dzieciom już od 6-go roku zycia, chociaż ja bym na ten temat polemizowała. Stoperan w ogóle działa tylko pozornie, co prawda po zażyciu następuje szybka poprawa, ale po jakims czasie biegunka wraca, bo zwyczajnie została zatrzymana a nie wyleczona. W dodatku może powodować senność i zawroty głowy, więc nie wyobrażam sobie podać go dziecku. Radziłabym jednak zostać przy sprawdzonej smekcie, bo ona w przeciwieństwie do stoperanu leczy biegunkę a nie działa tylko doraźnie. Nie wchłania sie też z układu pokarmowego, dlatego zalecana jest dla dzieci a nawet kobiet w ciąży.

luska56
    Guest

nie polecam

ja tam stoperanu nie polecam, wedlug mnie ten lek albo w ogole nie dziala, albo dziala tylko chwilowo. takze lepiej kupic jakis inny lek.

zzizzi
    Guest

biegunka

Powyżej 6 roku możesz podać stoperan ale lepszy nifuroksazyd, bo działa przeciwbakteryjnie.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Ja jestem za nifuroksazydem.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Nifuroksazyd teraz ma chyba inną nazwę, według mnie to najlepszy lek na zatrucia pokarmowa a biegunka to przecież lekka wersja zatrucia.

Nie zarejestrowany
    Guest
    A próbowałaś probiotyków?? Może one pomogą, jest duży wybór na rynku. Ja podaje mojej córeczce probacti dziecko.

Nie zarejestrowany
    Guest

na biegunkę

ja od dluższego czasu stosuję lactoral na biegunkę skutecznie reguluje pracę całego układu pokarmowego nie zatrzymując przy tym tego co zatruwa w organizmie, do tego fajna forma przyjmowania, wystarczy proszek rozpuścić w wodzie nie trzeba przełykać tabletek

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości