+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Hmmm Słodycze??? Próchnica???? Czy widzicie co się dzieje na zachodzie w USA. Tam dzieci to giganty ,monstrum, o to się powinniśmy martwić o otyłość u naszych dzieci. Bo to my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie naszych pociech. Ja stosuje kilka prostych zasad w mojej rodzinie poznajcie je http://info-otylosc.pl a tu jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany dla dzieci http://info-otylosc.pl/otylosc-u-dzieci
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-03-14 o 10:41

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Kamil_1991
    Mieszka w
    MD
    Słodycze bez cukru to nie słodycze
    Profesjonalny makijaż - > http://studiomakami.com

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Kamil_1991 Zobacz post
    Słodycze bez cukru to nie słodycze
    "cukier cukrowi nie równy", nie chodzi tylko o sam smak ale wartość glikemiczną, ja się cieszę, że rodzice zwracają uwagę czym słodzą, bo wyedukowani rodzice to zdrowsze dzieci, a ksylitol oprócz tego, że słodzi, to jeszcze korzystnie wpływa na mineralizację zębów i odwraca negatywne efekty cukru, w niektórych syropach dla dzieci zastępuje się substancje słodzące właśnie ksylitolem np. jest on w Sampelin, Sinos, Zatogrip więc jeśli mamy wybór to róbmy to z głową.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar ksylitol.eu
    Mieszka w
    Poznań
    Ksylitol, czyli cukier brzozowy, ulega przemianie w organizmie bez udziału insuliny. Dlatego nie powoduje hiperglikemii i nadwagi, które prowadzą do cukrzycy i otyłości. Dodatkowo nie powoduje próchnicy i zapalenia ozębnej, więc nie wpłynie na stan uzębienia naszych pociech. Używając ksylitolu możemy upiec ciasteczka, posłodzić herbatę czy też zrobić konfitury, natomiast producenci wykorzystują go jako zamiennik zwykłego cukru w słodyczach.

Bartosz34
    Guest
    Najlepsze słodycze bez cukru to po prostu owoce! Staram się, aby i moje dziecko to zapamiętało. Od ciągłych czekoladek, żelek, ciasteczek jest wieczny problem: zaparcia. Stosowałem na nie dicopeg junior, ale w końcu próbuję je po prostu zamieniać na owoce. Nie ma czekoladki, ale jest jabłuszko. Nie ma ciasteczka, ale jest śliwka, truskawka, malinka. Od czekolady można się odzwyczaić, coś o tym wiem.

Nie zarejestrowany
    Guest
    moja córka musi miec ograniczone słodycze, czekoladę, kakao. Ma po nich takie zaparcia że tylko dicopeg junior daje sobie z nimi radę. Tak wiec słodycze robe sama- np ciasteczka owsiane

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości