+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Unhappy Łokieć tenisisty

Od miesiąca boli mnie lewy łokieć, a ból promieniuje wzdłuż aż do dłoni. Myślałam, że to może od kręgosłupa szyjnego, ale okazało się po zbadaniu przez lekarza reumatologa, że to tzw. łokieć tenisisty-schorzenie, które długo i trudno się leczy. Na razie musiałam kupić sobie opaskę odciążającą ścięgna i zażywam tabletki. Ból jest nadal i być może dostanę blokadę. Czy ktoś boryka się z podobnym schorzeniem? Proszę o porady.
    Alechandra1

Jowita
    Guest
    Hej, Alechandro

Cierpię na schorzenie zwane łokciem tenisisty od 2 lat. Główna przyczyna: praca w biurze przy komputerze. Początkowo ignorowałam tępy ból, później już się nie dało. Byłam u kilku specjalistów i najbardziej skutecznym rozwiązaniem okazał się ocieplacz łokciowy z Il-texu. Kupiłam go w sklepie medycznym, ale można je tez zamówić przez stronę internetową. Noszę go po domu, a czasem zakładam też do pracy i na prawdę bardzo mi pomógł. Już prawie nie odczuwam bólu, mam wrażenie, że ta wełna go "wchłania". Sądzę, że to lepsze niż maści i inne farmakologiki.

Pozdrawiam cieplutko
    Martyna

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ale to nie znaczy, że każdemu on pomoże. Niektórym pomaga ogrzewanie, a niektórym ochładzanie, więc niestety, na łokieć tenisisty nie ma innej rady jak oszczędzanie łokcia + opieka ortopedy. Ja swojego znalazłem przez stronkę Mediporty Twój NZOZ - sprawdź.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Aha i ja odradzam blokadę. Faktycznie, na początku pomagała - ręka chodziła jak nowa. Ale po ostatniej blokadzie (prawie rok temu), wystąpiły tzw. "działania uboczne", czyt. martwica tkanki podskórnej - łokieć mam osłonięty jedynie cienką warstwą skóry i jest bardzo bolesny przy najmniejszym dotyku. Noszę tutor, który trochę go osłania i jednocześnie przytrzymuje ścięgna, ale tak naprawdę jest coraz gorzej.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Cześć,
    też stosuję ocieplacze il-texu w połączeniu z Hydrocortyzolem. Taka kuracja 2 razy w tygodniu sprawia, że zapomniałam o bólu.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Też się długo borykałam z "łokciem tenisisty" ale trafiłam do świetnego ortopedy we Wrocławiu dr Marcina Malcewicza. Specjalizuje się w leczeniu tego typu schorzeń osoczem bogatopłytkowym i mi to pomogło. Polecam. Warto spróbować.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Dziewczyny, znam ten ból, mam to samo i tak samo jak Jowita używam ocieplacza łokciowego, znacznie złagodził objawy. Wypróbuj go, na pewno nie będziesz żałowała zakupu.

Nie zarejestrowany
    Guest

znam to..

ja wlasnie lecze się na to w poznanskim kreg-clinic, ponoc bardzo dobra klinika, mam nadzieje ze mnie z lokcia wyleczą, bo mam juz dosc bólu

XXmen
    Guest
    Ja trafiłem za to z łokciem golfisty do dr Więcka po wielu nieudanych próbach wcześniejszego leczenia tego. I on zaproponował mi leczenie fibryną. Dostawałem takie zastrzyki przygotowane z mojej krwi i muszę przyznać, że w końcu pomogło. Znów mogę normalnie żyć nie bojąc się, że zaraz coś zrobię ręką i pojawi się ból. Także polecam tę metodę. praktyka.info.pl tu chyba było coś więcej napisane o tym.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 23-02-18 o 22:10

Nie zarejestrowany
    Guest
    Z doświadczenia wiem, że pomocny byłby taki zabieg jak fala uderzeniowa. Nie wiem skąd jesteś ale ja robiłam to w Gdańsku w Alto i na prawdę bardzo pomogło.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości