+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
    arturro
    Guest

Soczewka fakijna

Witam, mam pytanie, byłem na konsultacjach do zabiegu korekcji laserowej, jednak się nie nadaje. Lekarz wspomniał o soczewce fakijnej, czy ktoś z was miał taki zabieg?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja również podpinam się pod pytanie. Okulista powiedział, że jeśli nie laser to mogę sobie wszczepić tą fakijną, ale że wszystko wyjaśnią mi w klinice. Zanim jeszcze się wybiorę może tu się czegoś dowiem??

Nie zarejestrowany
    Guest
    Soczewka fakijna to rozwiązanie problemu, gdy korekcja laserem nie da rady. Tak bywa, gdy wada wzroku jest zbyt duża. Wtedy wszczepia się soczewkę zamiast zbytecznego modelowania rogówki.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Tak jest to alternatywa dla korekcji laserowej, szczególnie dla osób z krótkowzrocznością. Soczewki fakijne są doszczepiane do przedniej komory oka między tęczówkę a rogówkę. Różnią się sposobem mocowania i elastycznością. A co jeszcze chcecie dokładnie wiedzieć?

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Ja również podpinam się pod pytanie. Okulista powiedział, że jeśli nie laser to mogę sobie wszczepić tą fakijną, ale że wszystko wyjaśnią mi w klinice. Zanim jeszcze się wybiorę może tu się czegoś dowiem??

Nie zarejestrowany
    Guest
    To nawet nie wiedziałem, że są jakieś rodzaje. Ale to ja mam wybrać? W każdej Klinice jest kilka rodzajów? Jak długo po zabiegu wraca się do zdrowia? Zabieg jest bolesny?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Oczywiście lekarz dobierze. Są trzy rodzaje soczewek Verisyse tu mówię o klince Laser w Warszawie, nie wiem jak w innych)

dla osób z krótkowzrocznością i astygmatyzmem do 2 D
    dla osób z nadwzrocznmością i astygmatyzmem do 2 D
    dla osób z krótkowazrocznością i wysokim astygmatyzmem - powyżej 2 D - są to soczewki fakijne toryczne.
    Są jeszcze soczewki zwijalne, ale jak mówię najpierw należy udać się na konsultację i lekarz ci wszystko wytłumaczy co i jak.

Nie zarejestrowany
    Guest

Jeśli nie laser i wszczep soczewki fakijnej to co?... pogodzić się??

Witam, mam 26 lat stabilną wadę wzroku itd. jednak z uwagi na duży astygmatyzm nie mogłem mieć laserowej korekty wzroku, wszczepy fakijne też odpadły u prof. Szaflika (który z przykrością stwierdził, że nie jest w stanie nic zrobić i proponuje mi soczewki kontaktowe) oraz u dr Wyrzykowskiego (brakło wg jego obliczeń 0,04 mm żeby mi je wszczepić - mam za małą tylną komorę w oku).
    Ostatecznie noszę twarde toryczne soczewki kontaktowe jednak wciąż nie mogę pracować w ukochanej straży pożarnej dlatego szleg mnie trafia i nie mogę się z tym pogodzić.
    Czy istnieje jeszcze jakieś rozwiązanie czy to już koniec???

Nie zarejestrowany
    Guest
    Wydaje mi się że już nic nie ma skoro i korekcji i soczewka nie może być no to jeszcze nic nie wymyślili, ale ciągle powstają nowe metody. Najlepszym specjalistą jest doktor Szaflik więc jeżeli on Ci odradza no to widocznie tak musi być:/

Nie zarejestrowany
    Guest
    Z mojego przypadku mogę tylko dodać - jeśli w jednej klinice mówią nie - nie oznacza to że w kolejnej też tak powiedzą. Kliniki/lekarze różnią się sprzętem/doświadczeniem.

Nie zarejestrowany
    Guest
    No dobra ale, żeby nie skończyło się tak, że lekarz Cię namawia bo chce zarobić kasę. A jak mówię profesor Szaflik jest najlepszym specjalistą w kraju, więc jak on twierdzi że się nie da no to sądzę że tak jest. Próbować zawsze można tyle żeby sobie nie pogorszyć..

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości