+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Bóle stawów, łokci- czy to normalne?

Witam!
    Mam 20 lat i od zawsze co jakiś czas dokuczają mi bóle stawów bardziej lub mniej intensywne.
    Generalnie najczęściej mam problem z łokciami, które są zaczerwienione a skóra na nich jest chropowata, choć bywają również problemy z kolanami czy nadgarstkami a ostatnio nawet z dłonią- głownie paliczki- z reguły owijam je czymś i smaruję czymś rozgrzewającym- jest lepiej-ciepło zdecydowanie pomaga. Nie wiem z czego to może wynikać. Ból łokci często występuje np. w zetknięciu z zimnem/chłodem np. w sklepie przy mrożonkach czy jesienią/zimą(rozumiem, że odczuwam ból jak jestem na dworze mimo tego, że zawsze jestem grubo ubrana), ale przychodzę do domu (w którym jest ciepło!), więc zdejmuję sweter i łokcie mnie bolą- jak założę bluzę(łokcie przykryte) od razu lepiej choć i tak czekam aż przejdzie. Był taki czas, że z dokładnością zdecydowanie lepszą niż nasze prognozy pogody mogłam przewidzieć zmianę pogody z powodu bólów stawów
    Wiem, że ja tak mam i już się do tego przyzwyczaiłam, ale czy to jest normalne?
    Z reguły są to bóle o niewielkim natężeniu, więc nie ma większego problemu żeby to przeczekać, ale czasami są dość intensywne,ale krótkotrwałe, że lepiej nie ruszać łokciem czy kolanem...
    Byłam z tym kiedyś u lekarza to mnie wyśmiał, drugi zrobił jakieś tam badania w kierunku nie wiem jakiej choroby reumatologicznej ale wszystko w miarę w porządku wyszło.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-01-15 o 12:37

Nie zarejestrowany
    Guest

Post Dot bólu łokci

Cześć
    Mam podobny problem łokcie i stawy kolanowe przy obciążeniu oraz zginaniu czasem bolą. Ja byłam tak ogólnie u lekarza mówiąc, że stawy mnie bolą i jeszcze czasem tak dziwnie pykają - przy tym boląc. Pani doktor się uśmiechnęła i kazała brać jakiś suplement diety wzmacniający stawy. Może też to zależeć od nadwagi, ja ją mam ale jestem starsza o 5 lat więc wydaje mi się ze odrobinę łatwiej jest mi sobie z tym poradzić. Jeszcze dwa lata temu takiego problemu nie miałam.
    Cóż wychodzę z założenia że "co mnie nie zabije to mnie wzmocni" więc zaczęłam więcej ćwiczyć. Jestem opiekunka ośmiomiesięcznego dzieciaczka dlatego, przy nim powoli jakby zaczął ten ból łokci ustawać. Ciągle noszenie, przemieszanie go sprawiły, że ręce mam silniejsze. Czyli albo zostać opiekunka albo zainwestować w hantle, zawsze jeszcze można użyć butelek wody Uważam że jest to niestety jak najbardziej normalne, ja również się do tego przyzwyczaiłam, trochę czasem kolana bolą (tez czasem na pogodę) ale zaczęłam jeździć na rowerze no i w sierpniu w góry jadę więc sprawna muszę być - Świnica czeka! A jak już naprawdę nie wyrabiasz to spróbuj maści Naproxen w górach mi zawsze pomagała.
    Pozdrawiam
    Aga

Dzięki za odpowiedź
    Zasadniczo mam jakieś hantle, bo kiedyś mnie coś ruszyło żeby troszkę popracować nad sobą, ale nie bardzo to pomogło na bóle stawów.
    Jestem osobą szczupłą, więc w sumie bóle kolan od tak od chodzenia nie powinny występować- gorzej było w liceum, może to po prostu kwestia ciężkiego plecaka czy coś takiego? Teraz od czasu bolą kalana z bliżej nieokreślonej przyczyny.
    Kiedyś myślałam, ze to może być związane z tym, że śmigałam na skuterze a teraz w sumie od czasu do czasu motorze (raz mnie porządnie przewiało, że przez tydzień trudno mi było chodzić tak stawy bolały przy każdym ruchu, ale przeszło) , ale dolegliwości mam od zawsze, więc co najwyżej mogą ciut pogorszyć sprawę.
    Póki co pozostaje mi się cieszyć, że teraz jest lato, więc chwila spokoju
    I udanego wyjazdu w góry życzę
    Ostatnio edytowane przez Alice. ; 25-07-12 o 11:28

maark
    Guest

Na bóle stawów i ich poprawę

Cześć.
    Co do ćwiczeń to masz rację nawet starsze osoby powinny mimo bólu..zacząć bez obciążeń
    porozciągać jak na rozgrzewce.
    Gdy jednak jest to choroba, same ćwiczenie nie pomogą.. np. przy RZS.
    Jest taki koloid nanozłota AURUMFIOL co wcierając nawet przy zwyrodnieniach pomaga.
    Chcrząstki stawowe stają się sprężyste, przybywa mazi stawowej co jak smar działa, ścięgna stają się bardziej elastyczne. Jeżeli był stan zapalny stawu to minie, a jeżeli to np. RZS, MIZS, ZZSK, albo zwyrodnienie to wróci ruchliwość i organizm pomału sobie z tym poradzi.
    AURUMFIOL jest na WWW.LANSKO.OTWARTE24.PL
    Dodatkowo sprawdź sobie nerki. dna moczanowa czasem jest bólem w stawach łokciowych.
    Kryształy bólu /kwasu moczowego/ mogą być we wszystkich stawach... poczytaj i porównaj ze swoimi bólami.
    To , że masz niewiele lat nie zmienia faktu...dzisiaj młode osoby nawet na wózek siadają.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Alice: a dużo spędzasz czasu przed komputerem/ przy biurku? Ja sobie tak załatwiłam prawy łokieć. Mogę Ci polecić zakładanie ocieplaczy na stawy kiedy tylko możesz. Mnie akurat ból z łokcia zniknął bez śladu, ale jeśli u Ciebie ma to charakter genetycznego obciążenia chorobą to tak czy siak warto się do specjalisty udać. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-01-15 o 12:36

Dzięki, póki co po prostu getry zaciągam na łokcie- w sumie też głównie na prawy, ale specjalistyczny ocieplacz na pewno będzie lepszy ;-)
    Przy biurku jak już siedzę to nie opieram się o łokieć - raczej jak czytam to się położę na łóżku i podeprę na łokciach- ale czemu tylko jeden miałby być przeciążony? Czerwona skóra i gorący łokieć- ale tak jest często- ostatnio ból- choć na szczęście niezbyt uciążliwy potrafi sprawiać mi próba nawet nie tyle podparcia się na łokciu, co po prostu położenia go na czymkolwiek. Wiem, że w rodzinie były jakieś problemy ale nikt nigdy tego nie leczył. Na szczęście ciepłe ubranie i maksymalne owinięcie stawu w celu jego ogrzania pomaga- więc nie jest źle. Byle do wiosny- cieplej będzie to się wszystko uspokoi ;-)

Nie zarejestrowany
    Guest

Ból stawu kolanowego

Ja cierpiałam na powracający ból stawu kolanowego i na początku to bagatelizowałam, bo młoda jestem to nie może być nic poważnego. Jednak w pewnym momencie ból był tak silny że wylądowałam u ortopedy dr Marcina Malcewicza i dopiero kuracja osoczem bogatopłytkowym pomogła.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Polecam metody, które są skuteczne i zwalczają uporczywy ból.

Dzięki wielkie. Byłam znów u lekarza- tym razem dostałam skierowanie do reumatologa, ale wątpię żeby cokolwiek stwierdzili. Jest jak jest, przyzwyczaiłam się do tego, chodź widzę, że jest gorzej, bo w lato z reguły miałam spokój.... Teraz bez powodu czuję pulsujący ból w paliczkach. Mostek, żebra- nieraz (w zasadzie dość często) - wszytsko mnie boli. Kciuka mam ochotę sobie czymś odrąbać, bo puchnie, jest gorący i boli jak cholera, ale wiem, ze to przejdzie więc nie ma co marudzić

Nie zarejestrowany
    Guest
    Stan zapalny w stawach wyleczycie biorąc enzymy trawienne (roślinne) poczytajcie są na ten temat informacje w necie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości