+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
    Nie zarejestrowany
    Guest

Jaką patelnię ceramiczną kupić?

Podobno ceramiczna patelnia to cudo dla osób dbających o linię. Można na niej smażyć bez oleju i nic się nie przypala, a jedzenie wychodzi chrupiące i przysmażone (jak to możliwe?!). Czy ktoś może mi polecić konkretny model takiej patelnii, tak do 200 zł mniej więcej?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 06-02-14 o 14:01

Travelka
    Guest
    Polecam Ci ceramiczną Monetę (130 zł, przez Internet, ja kupiłam na stylowazastawa.pl). Rzeczywiście nic się nie przypala, z czasem mogą na brzegach zostać jakieś ślady, ale to spokojnie da się domyć. W ogóle mycie takiej patelnii to bajka, bo się czyści idealnie. W ogóle mówili mi żebym czyściła tylko papierowym ręcznikiem, ale jakoś nie mogę się przekonać do takiego czyszczenia. Ja zwykle leje kropelkę oliwy na patelnie, ale to tak dla smaku. Bez też się da.

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Konkretnego modelu nie polecę, ale zwróć uwagę na wykonanie patelni. Dobrze jest wybierać takie o stosunkowo grubym dnie - co prawda dłużej się nagrzewają, ale smażenie jest bardziej równomierne.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Kielce
    najlepiej kup jakąś droższą, bo będziesz miała ją na dłużej i przede wszystkim nie będzie Ci nic przypalać

zuz
    Guest
    Cytat Napisał misztalsky Zobacz post
    najlepiej kup jakąś droższą, bo będziesz miała ją na dłużej i przede wszystkim nie będzie Ci nic przypalać
    Nie kupuj droższej, nie ma sensu. Każda i tak ci padnie po roku.

Olaka
    Guest
    Niekoniecznie.
    Patelnia z dobrą ,wielowarstwową powłoką nie padnie po roku, a odpowiednio wykorzystywana będzie słuzyła o wiele dłużej. Patelni ceramicznej nie powinno się myć w zmywarce, ani jej przegrzewać. Moja patelnia jest z firmy Granchio i używam jej już już około trzech lat.

Nie zarejestrowany
    Guest

Patelnie

Wybierając patelnię poza składem warto przeanalizować tolerancję dla temperatury - szukajcie informacji, że nawet w wypadku znacznego przegrzania nie wydzielą się żadne szkodliwe substancje. Ja długo, oj długo szukałam takiej właśnie patelni i właściwie jedyne miejsce, w którym takową znalazłam - dodatkowo całkiem eko - to Free Delikatesy w Warszawie. Na szczeście można kupić online www.freedelikatesy.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 31-10-13 o 09:44

kinga0
    Guest
    Też długo szukałam odpowiedniej patelni. Na początku dużo smażyłam na patelni grilowej, niestety nie wszystko można na niej przyrządzić. Postanowiłam spróbować z patelnią ceramiczną, kupiłam z tej samej firmy co mam garnki i nie zawiodłam się. Sprawdza się świetnie, przy smażeniu zawsze daję kapkę oleju,bo jakoś tak całkiem bez nie umiem

happym
    Guest
    Kinga0 a z jakiej firmy masz tą patelnie i ile za nią zapłaciłaś? Chciałabym też sobie sprawić patelnie ceramiczną, ale nie mam zbyt dużych funduszy...

Nie zarejestrowany
    Guest
    Zawsze wybieram patelnie ceramiczne - sprawdzają sie u mnie od lat. Jedną z moich "ulubionych" jest http://qdecor.pl/kuchnia/patelnie-woki/patelnie-ceramiczne/patelnia-ceramiczna-indukcyjna-zenit-24cm,produkt4541/ do indukcji. Nie są może najtańsze, ale są pancerne, naprawdę niezniszczalne. Mam je ponad rok, są stale w użyciu, na co dzień, a nie ma na nich ani jednej rysy, w ogóle nie ma śladu używania. Po myciu wyglądają jak nowe. I są ogromne, zmieści się na nich wszystko Myślę, że na patelniach nie ma co oszczędzać jak maja posłużyć.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 05-02-14 o 15:42

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości