+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Nie zarejestrowany
    Guest

Przesadziłam z dietami?

Witam wszystkich, jestem tu nowa, a piszę, bo napadła mnie dziś frustracja i zastanawiam się nad tym, czy dobrze zrobiłam przechodząc na Dukana...W skrócie: mam 24 lata, wzrost 159 cm i gdy przechodziłam na dietę ponad miesiąc temu ważyłam 60 kg. Z tym, że moja dieta wcale od protein sie nie zaczęła...Otóż najpierw byłam na diecie kapuścianej przez trzy tygodnie. Wiem, głupota, ale intuicja kazała mi zaufać tej diecie. Chudłam bardzo wolno, ale udało mi się zejść do 54.5 kg. Byłam zadowolona, ale było mi mało, bo moim celem jest 49 kg. Bałam się efektu jojo, więc po tych trzech tygodniach zaczęłam kopenhaską. Po tygodniu waga ani drgnęła, do tego zatrzymał mi się okres, którego nie mam do tej pory. Olałam kopenhaską, bo się wystarszyłam - zero efektu przy takim rygorze. Byłam przez parę dni na przerwie, jadłam normalniej, ale staralam się nie przekraczać 1000kcal. W ostatni piątek zaczęłam fazę uderzeniową na Dukanie. Robię wszystko zgodnie z zasadami, do tego jadam bardzo regularnie i nigdy nie jem po 18-stej. Ćwiczę. Niestety efekt jest taki, że przytyłam 1,5 kg. Czuję się z tym okropnie, bo podejrzewam, że to moja głupota jest temu winna. Ilość różnych diet, które zaczęłam stosować sprawiło może, że mój organizm zwariował. W sobotę idę na wesele, chciałam się czuć na nim świetnie, dlatego miałam zamiar być na fazie I do piątku włącznie. Teraz już nie wiem, co mam zrobićprzerwać?wrócić do innej diety?iść do dietetyka? stuknąć się w głowę, żeby w końcu chudnąć rozsądnie?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Dieta kopenhaska i Ducana należą do tych najbardziej atakowanych przez dietetyków. W ciągu miesiąca katowałaś swój organizm trzema restrykcyjnymi dietami - nic dziwnego, że się zbuntował. Wydajesz się zagubiona, wybierz się koniecznie do dietetyka, który wyprowadzi Cię na prostą. Dietę należy dobierać indywidualnie, zwłaszcza w tej sytuacji - rozregulowanego organizmu.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Stracisz na wadze, a zniszczysz np. nerki

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Stosując dietę, należy uważać, aby nie popaść w przesadę. Warto znać swoje prawidłowe BMI i typ otyłości, jaki nam może grozić

http://www.poradnikzdrowie.pl/odchud...rme_39928.html

Nie zarejestrowany
    Guest
    Myślę, że najrozsądniejszą dietą jest umiarkowane jedzenie. Sądzę, że unikanie pewnych składników czy ich nadużywanie - co wchodzi w grę przy każdej diecie - jest niezdrowe. Lepiej jeść mniej, nawet jeśli czasem pozwolimy sobie na słodką lub tłustą przyjemność.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Szczecinek
    Myślę ,że przy twoim wzroście twoja waga jest odpowiednia i pewnie wyglądasz świetnie. Może po prostu za bardzo się stresujesz i to jest powód twojego nie powodzenia. Uważam ,że nie powinnaś się zadręczać. Masz pozytywne nawyki ,żywieniowe, bardzo ważnym jest zjeść ostatni posiłek przed 18. Mówiłaś też ,że ćwiczysz. Więc nie powinnaś się za bardzo przejmować tylko robić swoje , a 1,5 kg to równie dobrze może być jeden posiłek nie opróżniony czy za dużo wody w organizmie. Moja rada jest taka ,żebyś ważyła się zawsze tego samego dnia o tej samej porze np. w niedzielę rano na czczo, będziesz miała wtedy punkt odniesienia ,ponieważ człowiek żyje w pewien sposób cyklicznie. W tygodniu zawsze pracuje potem mamy obowiązki po pracy. Nasza waga może być zupełnie inna w poniedziałek wieczorem , czy w sobotę rano.
    Jesteś tym co zjadasz przez całe swoje życie.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Kraków
    Ja też eksperymentowałam ostatnio z dużą ilością diet. Czuję, że wpadłam w jakieś błędne koło, ponieważ każda dieta kończyła się tak samo-efektem jojo. Mój problem polega na tym, że nie jestem w stanie wytrzymać przez dłuższy czas bez podjadanie między posiłkami. Znacie na to jakiś sposób? Koleżanka poleca mi Asnax, aby uniknąć właśnie podjadania słodyczy czy innych kalorycznych przekąsek.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    A może powinnaś zastąpić niezdrowe produkty, które jesz między posiłkami, czymś mniej kalorycznym, np. suszonymi owocami - ale uważaj, niektóre zawierają mnóstwo cukru

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...sci_38955.html

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Kraków

Dzieki :)

Dzięki za link, bardzo ciekawy artykuł. Z suszonych owoców lubię jedynie morele, od jakiegoś czasu całkowicie zrezygnowałam ze słodyczy zastępując je głównie surowymi morelami, warzywami i asnaxem. Zainspirowana wskazówkami z artykułu, postaram się też pić więcej wody niegazowanej.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam wiem że należy walczyć z otyłością i w tym celu założyłem bloga o odchudzaniu z dietami, ćwiczeniami i poradami http://schudnij92.blogspot.com/

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości