+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    jagodzianka
    Guest

Jak radzić sobie z kolką?

Dokładnie cztery tygodnie temu zostałam szczęśliwą mamą uroczej dziewczynki, jak dotąd bardzo pogodnej i spokojnej. Od kilku dni jednak córeczka jest bardzo niespokojna, głównie wieczorami, płacze i pręży się strasznie. Wyczytałam, że to może być kolka. Jak mogę pomóc mojemu dziecku, żeby tak nie cierpiało? Jest jeszcze taka malutka, nie wiem, czy mogę podawać jej leki na wzdęcia.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Polecamy kilka domowych sposobów na dziecięcą kolkę, np. masaż brzuszka czy ciepłe okłady

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...zna_35054.html

jelka
    Guest

...

Z tego co wiem to są dostępne dla takich maluchów środki na wzdęcia. Poza tym próbuj małą delikatnie masować i podkurczać nóżki, by ułatwić gazom opuszczenie jelit. To powinno pomóc.

jagodzianka
    Guest
    Masuję jej ten brzuszek, kładę na brzuszku, robię ciepłe kąpiele, ale to i tak nic nie daje, malutka dalej się napina i strasznie przy tym płacze.
    jelka, a co to za środki, herbatki jakieś? Ona ma dopiero miesiąc, co mogę jej podać?

jelka
    Guest
    Na przykład herbatka koperkowa, ale to nie zawsze działa. Lepiej jej podaj krople na wzdęcia Infacol, są dla dzieci po 1 miesiącu. Później zapobiegawczo dodawaj krople do posiłków, wówczas nie powinnaś mieć w ogóle problemów z kolkami

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    KATOWICE
    Domowy sposób to smarowanie brzuszka dziecka rozgrzanym w dłoniach smalcem spożywczym. A potem owinięcie pieluchą tetrową. Inny sposób go grzanie brzuszka ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.

LUBIĘ FORUM
    Tutaj jest coś ciekawego na ten temat http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...eci_36703.html

Nie zarejestrowany
    Guest
    Moja córeczka też miała częste kolki i bóle brzuszka, okazało się że nie toleruje laktozy. Znajomy pediatra doradził nam wykluczyć z diety alergen i podawać latopic, probiotyk polecany przy alergiach pokarmowych. Jest całkowicie bezpieczny, córcia dobrze go tolerowała, objawy szybko minęły, cała kuracja trwała trzy miesiące. Możesz spróbować, mam pomógł.

totec
    Guest
    Cytat Napisał Galen-Evita_pl Zobacz post
    Domowy sposób to smarowanie brzuszka dziecka rozgrzanym w dłoniach smalcem spożywczym. A potem owinięcie pieluchą tetrową. Inny sposób go grzanie brzuszka ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.
    A dlaczego smalcem? Nigdy nie słyszałam o tym sposobie. A nie lepie podać kropelki na wzdęcia? One na ogół sprawę załatwiają od razu

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar Polianna
    Też pierwsze słyszę o tym smalcu, niby czemu ma to służyć i jak działać?
    Ja swojemu maluszkowi podawałam kropelki infacol i pomagały rewelacyjnie. Suszarka u nas działała na początku, ale nie chodziło o samo ciepło przez nią wydawane, a o dźwięk szumu, który uspokajał malucha.
    http://www.kontrolawytrysku.pl/

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości