+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    LUBIĘ FORUM

Operacja przegrody nosowej

Mam krzywą przegrodę, co nie jest zbyt komfortowe na co dzień: mam wiecznie zatkany nos, ledwo oddycham, a w nocy zdarza mi się chrapać. Myślę o operacji przegrody nosowej, ale słyszałam, że sam zabieg jest bardzo nieprzyjemny, a nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Czy ktoś z forumowiczów przeszedł taki zabieg i powiedzieć, czy warto?

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Łódź
    Ja miałem operację przegrody nosowej, generalnie miałem pokrzywioną bardzo ("Czy po Panu przejechał czołg ?"). Miałem operację w prywatnym szpitalu pod narkozą więc OK, jeśli miałbym mieć to robione przy miejscowym znieczuleniu to ja dziękuję ...

LUBIĘ FORUM
    Mój znajomy miał robioną operację przegrody nosowej i twierdzi, że nic mu to nie pomogło...

Mieszka w
    W-wa
    Ja z kolei miałam robioną operację przegrody nosowej ponad dwa lata temu, bo to już było nie do wytrzymania! Nie dość, że nie czułam się z tym komfortowo, to jeszcze mój mąż ciągle narzekał, że chrapię w nocy… Niestety była to prawda, nie wynikająca do końca z mojej winy. Dla swojego dobra i nie tylko zdecydowałam się na zabieg prostowania przegrody nosowej u doktora Marka Krajewskiego w Centrum Medycznym Krajmed w Warszawie. Teraz, kiedy minął już rok od operacji mogę stwierdzić, że już nawet nie pamiętam jak wyglądało moje życie przedtem. Jeśli więc ktoś pyta, czy warto, odpowiadam (już) pełną piersią – warto!!!

Banned
    a jak się masz teraz po ponad pół roku ?

Nie zarejestrowany
    Guest

hm...

U każdego może być inna przyczyna takich dolegliwości, w centrum medycznym mml są znakomici specjaliści którzy znajdą źródło problemu, polecam

Mieszka w
    Białystok
    Tak, ja miałam taki zabieg. Nazywał się septoplastyka. Sam w sobie nie był groźny ani niebezpieczny. Korekta przegród nosowych została wykonana w zabiegu laryngologicznym w którym wcześniej leczyłem bezdech.
    Zabieg był wykonany w moim przypadku przy znieczuleniu miejscowym. Nie ukrywam, że bezpośrednio po zabiegu nic nie czułam,ale później było troszkę męczarni. Pojawiło się krwawienie z nosa, byłam osłabiona, ale najdłużej walczyłam z opuchlizną. Trafiłam jednak na bardzo dobrego laryngologa, który pomógł mi dobrać odpowiednie leki.
    Dziś z ulgą mogę powiedzieć, że moje przegrody nosowe funkcjonują prawidłowo. Całkowicie wyleczyłam bezdech, czuje się zdrowsza, mniej choruje i co najważniejsze, mam lepszą kondycję. Dlatego uważam, że jeśli są ku temu wskazania, bezwzględnie poddać się zabiegowi operacji przegrody nosowej - efekty na pewno szybko zobaczysz.
    Ostatnio edytowane przez JuliannaTrzeciak ; 05-02-16 o 09:38

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości