+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Nie zarejestrowany
    Guest

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

W przypadku chorób reumatycznych ból jest ich najbardziej dokuczliwym objawem, dlatego też leczenie tych schorzeń polega zdaniem wielu reumatologów głównie zwalczeniu objawów. Najczęściej stosowana jest zasada leczenia kompleksowego – środki doustne, także zewnętrzne, liczne zabiegi oraz zmiana trybu życia.

Nieco odmiennego zdania jest znany reumatolog Jarosław Niebrzydowski, który dzięki swej ponad 30 letniej pracy w zawodzie oraz praktyce zdobytej w Anglii zebrał on wiele cennych informacji i napisał o tym poradnik. Książka nosi tytuł „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych” i zawiera on cenne informacje „dla chorych ale może także być użyteczny dla ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich interesujących się tą chorobą. Ma pomóc w zrozumieniu choroby, sposobów i zasad leczenia oraz możliwych opcji.” – pisze w niej autor.

W swojej książce chce pokazać pacjentom, że możliwa jest walka z chorobą i poprzez jej napisanie chce obalić wiele stereotypów z jakimi ciągle stykają się chorzy. Autor uważa, że „Największym problemem są informacje w polskim Internecie. Większość z nich jest nieprecyzyjna. Niektóre opinie wręcz kłamliwe i szkodliwe. W U.K. strony internetowe dla chorych prowadzą najczęściej stowarzyszenia chorych, a informacje tam zawarte są pisane przez ekspertów i systematycznie uaktualniane. Nowości w reumatologii pojawiają się co 2 – 3 miesiące. Na polskich stronach niektóre informacje mają po 20 – 30 lat, a większość nie jest pisana przez specjalistów. Ponad 80% tych ,,wiadomości” mija się z prawdą.”

http://www.ebooki123.pl/jak-leczyc-r...ch_p5/recenzja

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    To ja się podepnę pod temat i podrzucę link do bardzo ciekawego artykułu na temat radzenia sobie z RZS. Artykuł napisany przez dr fizjoterapii, Annę Famułę.

http://www.leczenie-stawow.pl/reumat...zeniu/2012/11/

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Reumatoidalne zapalenie stawów i leczenie zazwyczaj za pomocą środków farmakologicznych. Najczęściej stosowane leki to NLPZ czyli leki przeciw zapalne oraz inne leki wspomagające. Leki, które są wykorzystywane w terapii, to: sole złota, d – penicylamina, chlorochina, czy sulfasalazyna. Bardzo ciężka choroba
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 02-01-14 o 09:56

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam. Ja mogę podrzucić tez od siebie link - http://www.rehab.pl/bol-plecow/ Naprawdę przydatne przyczyn bólu kręgosłupa, miłej lektury
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-09-16 o 09:34

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    przy reumatoidalnym zapaleniu stawów chodzi o niedobór kolagenu . Oczywiście taki kolagen można sobie uzupełnić . czyli zakupić sobie taki kolagen i go po prostu przyjmowac . Teraz na rynek , niedawno wszedł kolagen Blue Calorad od gsh polska , - w 100% natyralny kolagen uzyskany ze skóry ryb słodkowodnych,oprócz tego zawiera tez wyciąg z borówki amerykańskiej w zwiazku z czym jest wzbogacony o witaminę C która jest niezbędna do syntezy kolagenu, oczywiście zapewnia to wysoki potencjał antyoksydacyjny.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar zelazny
    Mieszka w
    Tu i tam
    Choroba jest przewlekła. Jednak stosując odpowiednie leczenie można naprawdę skutecznie spowolnić jej przebieg. Duża rolę tutaj mają ćwiczenia i rehabilitacja.

Warto jest w codziennych czynnościach ćwiczyć stawy dłoni. Tak aby nie doprowadzić do przykurczy i trwałych zmian.
    zapaleniestawow.net.pl/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 22-09-17 o 20:32

qmpel
    Guest

tak jak pisze poprzednik-ważne są ćwiczenia i rehabilitacja, regularnie oczywiście i żeby się nie przeciążyć. mnie bolą stawy przy zmianie pogody i stosuję flexinovo. do tego odpowiednio zbilansowana dieta, sam nie wierzyłem w lecznicze działanie niektórych obiadków ale tak jest jak człowiek sie na własnej skórze nie przekona

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości