+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa

Jak wyjść z anoreksji?

Witajcie!
    Mam problem dotyczący mojej przyjaciółki. Jest bardzo mądrą i piękną dziewczyną, może dużo osiągnąć w życiu i bardzo wiele jej zawdzięczam...niestety ona ''znika''...z dnia na dzień, coraz bardziej. Bardzo się martwię i nie wiem, jak mam jej pomóc. Chodzi o anoreksję. Oczywiście ona wypiera tą możliwość, tłumacząc to mi, sobie, bliskim że to depresja, stres i tak dalej. Dużo rozmawiamy, szczerze i z głębi i jestem pewna, że to anoreksja. Niestety ona chociażby ten typowy ''lęk przed przytyciem'', do którego nie raz się przyznawała, potrafi wytłumaczyć w inny, logiczny sposób. Jestem jedyną osobą, która jej nie ocenia, nie wprawia w wyrzuty sumienia, staram się być jej oparciem i do niczego jej nie zmuszam, dlatego jest ze mną szczera w 100%. Ale ja czuję się bezradna. Ona nie chce sobie pomóc, nie chce pomocy specjalisty bo nie chce żyć. Mam pozwolić, żeby na moich oczach umierała jedna z najbliższych mi osób? Przecież nie należy też nikogo do niczego zmuszać. Sprawa jest poważna, bo dziewczyna ma bmi poniżej 15 w związku z czym powinna być natychmiast hospitalizowana (czego oczywiście nie chce i boi się jak ognia). Jest pełnoletnia, więc żadne rozkazy rodziców nie wchodzą w grę. JAK zmotywować ją do walki o życie bez any i jak pokazać jej, że jest wiele innych możliwości, że może wszystko zmienić na lepsze?
    Proszę o poważne odpowiedzi. Sprawa jest ważna i chodzi o głęboki psychiczny dół a nie zmuszanie kogoś do jedzenia i przytycia.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-12-14 o 13:51

Nie zarejestrowany
    Guest
    Tylko psychiatra jest w stanie pomóc Twojej przyjaciółce. Im wczesniej, tym większe szanse na wyleczenie.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Anoreksja jest trudna do leczenia, wymaga przede wszystkim zgody chorej osoby. Jeśli chcesz pomóc swojej koleżance, namów ją do wizyty u lekarza

http://www.poradnikzdrowie.pl/psycho...zie_36223.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/psycho...nia_34520.html

Wiktoria-
    Guest

Anoreksja

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Tylko psychiatra jest w stanie pomóc Twojej przyjaciółce. Im wczesniej, tym większe szanse na wyleczenie.
    Niestety leczenie zaburzeń odżywiania się należy leczyć przede wszystkim u psychologa lub psychiatry, taka osoba musi być pod kontrola specjalisty, następnie należy wprowadzić leczenie żywieniowe. Na pewno taka osoba potrzebuje też wsparcia od bliskich. W dzisiejszych czasach wiemy o wiele więcej o bulimii i anoreksji, dokładnie im wcześniej rozpocznie się terapię tym lepiej
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-02-13 o 16:46

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    KATOWICE
    Zgadzam się,wsparcie bliskich plus pomóc ze strony lekarza specjalisty,bez tego niestety przyjaciółka nie da rady. Anoreksja to niestety bardzo poważne zagrożenie,szczególnie dla młodych dziewczyn które chcą wyglądać zbyt idealnie.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    kraków
    Można pokonać anoreksję moja przyjaciółka wyszła z tego po 4 latach walki wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, wszyscy walczyliśmy o nią i odnieśliśmy sukces, potem popadła w alkoholizm trwało rok zanim ją wyciągnęliśmy. Teraz 3 lata jest czysta nie pije, jest pod opieką lekarza,wyszła za mąż urodziła córeczkę 6 miesięcy temu, mamy nadzieje że nie załamie się jakimś nie powodzeniem i wróci do któregoś z nałogów. Najgorszy koszmar przeżyła w szpitalu psychiatrycznym kiedy warunkiem spotkania się z rodziną było przybranie na wadze to miała być nagroda za przytycie. Mamę widziała dopiero po 3 miesiącach bo stawiała opór i nie chciała jeść.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Wrocław
    Moze umow ja na spotkanie ze specjalista tak zeby tylko z nim porozmawiala- nie mow o anoreksji, o koniecznosci leczenia itd. Po prostu niech idzie tam z mysla luznej rozmowy. Minie troche czasu zanim zrozumie ze jest chora :/

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Radom
    Musisz zmusić koleżankę, żeby poszła najpierw do psychologa szkolnego (rozumiem, że jesteście nastolatkami), a potem do specjalisty.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości