+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Łamliwe paznokcie

hej chciałam zapuścić swoje własne paznokcie ale co tylko mi odrosną zaraz zaczynaja się łapac, niemal szczerbić. Spilowanie i pozwolenie im odrosna ć nic nie daje. Koelzanka stwierdziła ze jak mam zimne dłonie i tak łamliwe paznokcie tu musiałam gdzies grzybice paznokci złapać. Jak można to domowymi sposobami zdiagnozowac?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    To nie musi być grzybica. Może warto zmienić dietę i zadbać o uzupełnienie brakujących składników odżywczych w organizmie. Piszemy o tym w artykule "Czytaj z paznokci":
    http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawd...kci_33823.html

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    też miałam podobne objawy i zmiana diety w pełni pomogła

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Raczej nie jest to grzybica, bo inaczej się objawia, po prostu ją widac. Na stan paznokci dobrze wpływa skrzyp.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie pomogło bardzoej świadome podejście do diety (mniej jedzenia ze słoika i torebki) + jedzenie dużej ilości owoców - jabłko, kiwi, banan i stosowanie bezbarwnej odżywki do paznokci (o dziwo bardzo je wzmocniła!)

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Warszawa
    Dieta to zdecydowanie podstawa, chociaż nie zawsze to o to chodzi - niektórzy mają po prostu tendencje do łamliwych paznokci. Ja miałam z tym problem po tym jak próbowałam je zapuścić po obgryzaniu (a to dopiero masakra).
    Możesz spróbować suplementów, tak jak ktoś mówił skrzyp jest dobry. Koleżance pomógł Merz Special. Na mnie ani jedno, ani drugie nie działało
    Za to pomogła mi odżywka do paznokci. Tyle, że trzeba uważać, bo te skuteczne są zazwyczaj z formaldehydem - faktycznie poprawiają stan paznokci, ale mogą stać się bolesne przy dotykaniu, więc trzeba zwracać uwagę na to jak się zachowują.

Powodzenia

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    Stan paznokci wskazuje na stan organizmu; białe plamy, rowki, bruzdy, wzdłużne i poprzeczne, zniekształcenia w kształcie łyżki, bladość, odbarwienia, wskazują na różne choroby lub niedobory żywieniowe. Większość ludzi nie przejmuje się specjalnie tym, chyba że paznokieć sprawia ból, wrasta, albo jest zaatakowany przez grzybicę.
    - uzupełniamy niedobory wapnia, cynku, żelaza, badamy krew na anemię,
    - po kąpieli lub namoczeniu nakładamy na zajęty paznokieć olejek drzewa herbacianego,
    http://zdrowadroga.com/

Banned
    Mieszka w
    Wrocław
    więcej witamin! dużo owoców i warzyw powinno sprawę rozwiązać!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Ja również polecam więcej witamin i sama stosuje odżywkę eveline- szwedzka receptura- odżywka diamentowa- super- oczywiście trzeba regularnie stosować.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    olejek rycynowi, witaminy b, a, e +skrzyp u mnie dały efekty. a co do eveline to od radzam ma formaldehyd w skadzie

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości