+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    LUBIĘ FORUM

Melatonina - warto?

Od dłuższego czasu mam problemy z zaśnięciem. W dzień marzę o tym, żeby się wyspać, ale jak przychodzi wieczór, to za nic nie mogę zasnąć. Myślałam o jakichś proszkach na sen, ale boję się, bo prędzej czy później można się od nich uzależnić. W poniedziałek zamierzam kupić melatoninę w aptece, ale obawiam się, że to może być zbyt łagodne. Ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy działa i po jakim czasie spodziewać się efektów?

Nie zarejestrowany
    Guest

bezsenność

Melatonine możesz brac spokojnie- nie uzaleznia, Ja brałam codziennie na 1h przed pójściem spać i efekty były po 2-3 tygodniach.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Melatonina naśladuje hormon snu, ale nie leczy samego problemy bezsenności. Jej systematyczne zażywanie ma swoje uzasadnienie u ludzi starszych. Polecamy ciekawy wywiad na temat bezsenności z psychiatrą dr. Michałem Skalskim:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...sci_38307.html

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    KATOWICE
    Dokładnie,melatonina może pomóc nam zasnąć,jednak nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę,wiec proponuję raczej udac się do lekarza jeśli problem z bezsennością będzie się systematycznie powtarzał.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    Popróbuj tych metod, niestety wiekszość leków uzależnia;
    - bardzo pomaga ciepła kąpiel, tak abyśmy mogli zanurzyć się po szyję,
    - wietrzymy starannie sypialnię i obniżamy temperaturę w pokoju, otwieramy okno,
    - nie jemy obfitych posiłków po godz 18, mogą być owoce, ciepłe mleko z miodem,
    - stosujemy zioła; kozłek lekarski(waleriana), herbata z melisy, napar chmielowy, passiflora jadalna,
    - aromaterapia lawendowa, olejek jaśminowy, olejek ylang-ylang,
    Dobrze jest zasypiać i wstawać mniej więcej o tej samej porze, między 23 - 6
    - nie śpij w ciągu dnia,
    - używaj zatyczek do uszu,
    - dobrze robią ćwiczenia rozluźniające, gdy już leżymy w łóżku. Polegają one na kontroli oddechu, napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Wtedy ciało staje się ciężkie.
    - jeśli nie możesz spać, nie leż w łóżku zajmij się czymś, senność sama przyjdzie,
    - stosuj półtwardy materac, poduszkę ortopedyczną pod głowę,
    - nie pij wieczorem kawy, cocacoli, czy leków zawierających kofeinę, nie pal, nie pij alkoholu,
    - wyciszenie, kojąca muzyka, jakaś lektura do poduszki.
    Największym problemem jest gonitwa myśli, które natrętnie powracają. Postarajmy się odłożyć te sprawy na jutro, uruchamiamy pamięć i wyobraźnię o czymś przyjemnym np. wspomnienia z wakacji. Poddaj się tym obrazom i pozwól się sobie zapadać w błogi bezruch.
    http://zdrowadroga.com/

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam
    ja osobiście też cierpiałam na bezsenność, dość długo to trwało ale udało mi się znaleźć sposób żeby pozbyć się bezsenności.
    mogę wam polecić darmowy kurs leczenia bezsenności zapisać się mozna na leczeniebezsennosci.pl
    Bezsenność- Zapisz się na darmowy kurs walki z bezsennoscią wejdź na http://leczenibezsennosci.pl
    nic nie ryzykujesz a możesz tylko zyskać

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Cytat Napisał pikwik Zobacz post
    Od dłuższego czasu mam problemy z zaśnięciem. W dzień marzę o tym, żeby się wyspać, ale jak przychodzi wieczór, to za nic nie mogę zasnąć. Myślałam o jakichś proszkach na sen, ale boję się, bo prędzej czy później można się od nich uzależnić. W poniedziałek zamierzam kupić melatoninę w aptece, ale obawiam się, że to może być zbyt łagodne. Ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy działa i po jakim czasie spodziewać się efektów?
    Ja biorę melatoninę już od kilku lat i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów. Ani nie uzależnia, ani nie powoduje skutków ubocznych. Gdy mi się skończy potrafię kilka tygodni funkcjonować bez jej używania i stosuję ją teraz raz na jakiś czas. Odkąd zażywam moje problemy z zasypianiem i tzw. płytkim snem praktycznie zniknęły. Nie mówię, że idealnie, ale kiedyś musiałem nawet kilka godzin poleżeć by zasnąć, a potrafiło mnie obudzić mruczeńie kota pod oknem o 4 nad ranem. Teraz przynajmniej się wysypiaiam.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 11-05-15 o 12:35

Spać!
    Guest

Problemy ze snem

Witam, od prawie dwóch miesięcy mecze się ze snem. Nie raz zasne ale się przebudzam i mecze żeby dalej zasnąć. A nie raz mecze się ze zasnieciem i spaniem cała noc a potem wstaje nie wyspana i rozdrazniona. Staje się to męczące i nie wiem co może mi pomóc. Czy melatonina w moim przypadku może być pomocna? Brałam z Doppelherz tabletki Na dobry sen, ale po całym opakowaniu nie widzę żadnych efektów, mimo że pisze że efekt jest po 2-3 tygodniach. Pije też wieczorem mleko ciepłe i nie raz melise zamiast mleka.

Gortat
    Guest
    Od kiedy zaczęłam pracować na ranne zmiany i skończyła się praca nocą także nie mogłam spać w nocy, kręcenie, wiercenie i nic. W aptece dostałam melatoninę plus w sprayu i zaczęłam psikać przed snem. I teraz wreszcie mogę powiedzieć, że się wysypiam dzięki tej buteleczce melatoniny. bardzo łatwy sposób użycia.

Odessa
    Guest
    Także miałam ten problem ze spaniem, żadne herbatki mi nie pomagały to była masakra. Odkryłam właśnie tą melatoninę plus w spray z melisą, która mnie uspokajała i wyciszała, psikałam z pół godz. przed spaniem i lulałam do rana. Przyjemne w smaku.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości