+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    poznan

Złamanie/ skrecenie kostki, stawu skokowego

Szanowni Państwo 10 dni temu złamałam/skręciłam sobie kostkę, upadlam na ćwiczeniach, ogromny bół, spuchnięta noga...pojechalam do szpitala zrobili zdjęcie i zalożyli gips. Noga bardzo bolała...pojechałam wczoraj do chirurgra rozciał cały opatrunek powiedział, że za mocno jest założony i troche lżej założył gip i opatrunek poprawił. Oczywiście nowego nie załozył tylko na tym starym pracował
    ale zaniepokojona jestem, ponieważ już 10 dni minęło a bez tabletek ani rusz. Boli starsznie noga, jak leżę i mam ja do góry to jest oki. ale jak zdejme noge na doł to ogromny ból przeszywa nogę jakieś2-3 minuty. Wczoraj jak zobaczyłam nogę cala spucnięta i krwiak pod kostką, nie wyglądało to zbyt dobrze. Lekarz - chirurg oczywiście mowi ,że to normlane i ma poleć i mam brac tabletki. Chdozic mogę ale więcej leżeć i noga do góry. Pomóżcie....to naprawde tak długo boli i sie goi???Za 3 tyg kazali mi przyjechać na kontrolę, ale widząc wczoraj tą nogę stwierdzialm, że mało prawdopodobne,żeby się w 3 tyg zagoiło.Opowiedzcie o swoich doświadczeniach???Ile to trwało, jak długo bolało??Nikt nie zorbił mi USG żeby zobaczy czy jakieś więzadła nie zostały uszkodzowne...rozumiem,że ejst złamanie ale moglo też się cos stać i mogły pozrywać się przecież jakieś więzadła.Co myslicie???Pomocyjestem bezradna...

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    gdzieś obok zielonej góry
    Moj kolega mial w gipsie noge 2 miesiące po urazie ,i mial te same obiawy ,noga go bolala jak ciul,a szczególnie jak chodzil po chodzeniu , bo nie mógl usiedzieć na miejscu ,a mial cieżki uraz . Moze wiecej staraj sie siedzieć niz chodzić.
    powodzenia

Mieszka w
    poznan
    dzieki, ale przeraza mnie to...dzis zdjelam gips..noga opuchnieta i sina...ma te wylewy lekko...i ruszac moge tylko 3 palcami..jak sciegna nie dzialalyboje sie coraz bardzije,ze cos jest nei tak...

Mieszka w
    Kraków
    Nie bardzo rozumiem, złamanie i 2 tygodnie gipsu? Hm, trochę dziwne, tyle na ogół jest przy zwichnięciu.

No ale w końcu byłaś u lekarzy, wiedzą, z czym mają do czynienia.

Na pociechę mogę dodać, że sztywność, sinienie i opuchlizna to okropne, ale naturalne efekty gipsu, nie tylko samego urazu. Mnie przy intensywnej rehabilitacji przeszło po miesiącu, no ale ja miałam składanie operacyjne.

Nie zarejestrowany
    Guest

2 tygodnie w usztywnienia to chyba za mało, zrost kości jest od 4 do 8 tgodni, ja miała po złamaniu kostki bocznej 6 tygodni w ortezie takiej jak ta http://allegro.pl/orteza-staw-skokowy-kostka-but-ortopedyczny-gips-i4616686464.html i później kontrola, i lepsze to o wiele niż gips.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 18-09-14 o 10:00

maniek_kowalski
    Guest
    oj z tym złamaniami to sam problem. ja miałem w gipsie nogę tylko że potrzebna mi była później rehabilitacja.....tylko że nikt mi nie powiedział. aż w końcu trafiłem do doktora więcka w krakowie....i teraz całe szczęście mogę sport uprawiać bez problemu!

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Napisał Oriana Zobacz post
    dzieki, ale przeraza mnie to...dzis zdjelam gips..noga opuchnieta i sina...ma te wylewy lekko...i ruszac moge tylko 3 palcami..jak sciegna nie dzialalyboje sie coraz bardzije,ze cos jest nei tak...
    Twoje obawy są słuszne i najlepiej żebyś skonsultowała je z lekarzem. Jeśli moje słowa Cię nie przekonują to poczytaj tutaj: http://fizjoplaner.pl/a16/Skrecenie-stawu-skokowego.html
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-10-15 o 10:51

kondzio
    Guest
    Witam, chciałbym trochę odświeżyć temat
    2 dni temu skręciłem poważnie kostkę (upadek z 4 m) zdjęcie rtg wykluczyło złamanie i na 3 tyg gips. palce na początku wyglądały normalnie, ale teraz są fioletowe i pojawiły się dziwne bąble. Nie mam drętwienia w nich oraz braku czucia, ale boję się że coś jest nie tak. Załanczam fotki stopy pozdrawiam http://scr.hu/0hdd/isxzz http://scr.hu/0hdd/2u4zv
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-09-16 o 16:55

AdrianWojciechowski
    Guest

Skręcona kostka rechabilitacja

Skręciłek kostkę w pracy, niestety nie byłem ubezpieczony praca przy granicy czeskiej bez umowy żadnej. Spadłem z rusztowania, co prawda 1 piętro ale miałem pecha bo pade mną leżały belki w które wkręciła mi się noga. Gips miałem 2, 5 tygodnia ale później kulałem, nie było mowy o normalnym chodzeniu do tego straszny ból na zmianę pogody. Dziewczyna umówiła mnie do Fizjomedu i tam mi pomogli. Z tego co wiem mają dobrą renomę, zajmują się nawet zawodnikami Wisły Kraków

Lucynek
    Guest
    Na szczęście już mam problem ze skręconą kostką za sobą, ale prze kilka tygodni było naprawdę kiepsko. Dobrze, że mój lekarz polecił mi pyralginę, bo szybko i na wiele godzin łagodziła ból. Wtedy zastosowałam ją po raz pierwszy i jestem pewna, że zostanie ze mną na długo.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości