+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
    Nie zarejestrowany
    Guest

Alergia na roztocza - jak sobie radzić ze sprzątaniem?

hej. Jak walczycie z kurzem w domu? Ja mam alergie na kurz i samo sprzątanie nie ejst dla mnie najmilsze musze robic to w masce;/ ale mokra szmatka i do działa i nic się nie ostanie. Pozbyłam się nawet dywanów – a na panelach kurz osadza się niemal natychmiast …. Czy już do konca zycia będę musiala sprzątać co 2 dni;/…?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-14 o 14:33

andziaxl
    Guest
    ciężko jest się pozbyć raz na zawsze roztoczy, możesz pomyśleć nad jakimś nawilżaczem powietrza (jakimś lepszym) lub pomyśleć o medycynie naturalnej. Spytaj o to swojego lekarza albo poszperaj w sieci, ja znalazłam ciekawą książkę na ten temat na www.alergicznie.info właśnie czekam aż mi ją wyślą

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Katowice
    Przeszukałam internet w poszukiwaniu kilku cennych rad, które mogłyby Ci pomóc, oto wyciąg z artykułu o alergii, który znalazłam w portalu o zdrowiu:

Pranie

Alergicy powinni używać do prania żeli i proszków przeznaczonych specjalnie dla nich, czyli hypoalergicznych. Osobom skłonnym do alergii kontaktowych zaleca się kupowanie ubrań produkowanych przede wszystkim z materiałów naturalnych (ew. z niewielkimi dodatkami syntetyków). Ważne, aby można
    było prać je w pralce, i to w wysokiej temperaturze (w tym wypadku dobrze sprawdzi się bawełna). Piorąc pościel, trzeba zrezygnować z krochmalu, wdychanie jego cząsteczek drażni drogi oddechowe.

Mycie podłóg laminowanych

Preparat Classen Nano Silver zawiera rozdrobnione drobiny srebra, mające długotrwałe właściwości bakterio- i grzybobójcze. Płyn działa także antyelektrostatycznie.

Odkurzanie

W domu alergika zwykły odkurzacz nie sprawdzi się, on tylko wzbija w powietrze kurz i pyłki. Skuteczny jest kilkustopniowy system filtracyjny, filtr wodny, mikrofiltr z włókna szklanego albo typu HEPA, który zatrzymuje nie tylko kurz, ale również roztocza, zarodniki pleśni, pyłki i cząsteczki naskórka. Gwarancją efektywności jest atest Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych.

Ścieranie kurzu

Meble przecieramy najpierw wilgotną szmatką (godne polecenia są te z mikrofibry), a następnie preparatem antystatycznym.

Nie wiem, czy się do tego stosujesz i jakie da to efekty i czy nie będziesz musiała sprzątać co 2 dni, ale mam nadzieję, że cokolwiek z tego się przyda i Ci ułatwi życie Na początku mojej wypowiedzi masz podlinkowany cały artykuł, bo nie chciałam tu kopiować tak obszernej treści Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-04-13 o 16:11

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    poznan
    Na szczęście z większości alergii się wyrasta, oczywiście warto mimo tego sprzątać swoje mieszkanie by nie sprowadzać do domu innych groźnych chorób.

www.zadbamozdrowie.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-04-13 o 13:03

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar wiki88
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyś Ty nie sprzątała . Również mam alergię na kurz, ale sprzątanie nie stanowi dla mnie problemu

Mieszka w
    Warszawa
    Witam

Mam pytanie, czy ktoś może używa przy alergiku śrdków do podłóg Bona? Słyszałam, że z powodzeniem można je stosować. Tutaj jest opis http://www.bona.com/pl/Klient-Indywidualny/Care2/Care/Cleaner/Wood-Floor-Cleaner-Cartridge/
    ale niewiele mi mówią te nazwy. Sama nie mam w domu nikogo uczulonego, ale pytam ponieważ używam spray mopa z tym środkiem, a podczas ferii będzie u mnie siostrzeniec, który jest alergikiem.

pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 04-02-14 o 09:34

Mieszka w
    Warszawa

Smile Można usunąć roztocza kurzu..

.. oczywiście nie na zawsze, bo kurz jest w powietrzu i będzie się zbierał. O ile na podłodze jest łatwo usunąć kurz z roztoczami i innymi alergenami, bo należy pamiętać, że to właśnie kurz jest ich naturalnym środowiskiem, to trudno usunąć go z tapicerki czy dywanu. Poza tym uczulić się można w każdym wieku, więc problem nie dotyczy tylko alergików. MILIONY ROZTOCZY z tapicerki usuwamy metodą ekstrakcyjną. To jest "pranie" tapicerki, dywanów roztworem wodnym z dodatkiem środków chemicznych POD CIŚNIENIEM. Usuwa ono cały wbity kurz z roztoczami. Środki podstawowe usuwają 20 typowych alergenów, środki poszerzone usuwają ich więcej, ale jest to już droższym zabiegiem. Tym nie mniej raz na jakiś czas warto urządzić takie pranie. I wietrzcie pomieszczenia. W pomieszczeniach jest 5 razy więcej kurzu niż na wolnym powietrzu, a wydawałoby się, że ma być odwrotnie Mam nadzieję, że informacje są przydatne Pozdrawiam z Warszawy! www.pranietapicerkidywanowwarszawa.waw.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 06-02-14 o 11:07

Mariusz_Warszawa
    Guest

Sprzątanie dla alergików

Jak wspomniała magdalena80 bardzo dużo roztoczy znajduje się w materacach. Jednak na półkach, podłodze, książkach i bibelotach jest ich również mnóstwo. Niezłym sposobem jest ścieranie nawilżoną ściereczką z mikrofibry, jednak wilgoć, jaka pozostaje na powierzchniach, powoduje rozwój dodatkowych roztoczy. Najlepszym sposobem, którego używa m.in Spark Cleaning, są wiskozowe ściereczki nasączone olejkiem o właściwościach klejących, które dosłownie przyklejają kurz i roztocze. Dzieje się to bez użycia wody i chemii, co jest szczególnie ważne dla alergików.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 23-04-14 o 09:23

Mieszka w
    Warszawa
    Mam proste pytanie... jak z materacy, sof, dywanów usunąć roztocza za pomocą ściereczki? Pozdrawiam.

Mieszka w
    Lublin
    tutaj jest artykuł w sam raz dla Ciebie http://forum.poradnikzdrowie.pl/show...007#post137007. No ja alergikiem nie jestem, ale mam uczulonego syna i wiem, co to znaczy. Od 14 lat sprzątam co dwa dni, odsuwanie mebli, pranie, zmiana wystroju mieszkania - to wszystko przesłam. Może odkurzacz z filtrem HEPA by Ci pomógł - my mamy i jestem zadowolona. No i dobre leki są ważne. Syn od niedawna bierze clatre i widze poprawe - w sensie jedna tabletka wystarcza na cały dzien i objawy nie są już takie uciążliwe.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości