+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    W porównaniu do zwykłych plastrów to bardzo długo. Opatrunki są bardzo dobre praktycznie dla wszystkich. U mnie najgorzej było podczas kąpieli czy nawet przy zmywaniu, teraz nie muszę zakładać rękawiczek, żeby mieć spokój, bo opatrunek się nie odkleja i rana jest bezpieczna.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Z tego co się orientuję to wiele osób korzysta z Sudocremu, pomaga on przyspieszać regeneracje skóry itd. Mam pytanie czy ktoś się orientuję czy jest on hypoalergiczny?

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    Głębokie i rozległe skaleczenia nie nadają się do domowego leczenia.
    - można pozwolić aby rana jakiś czas krwawiła, oczyszcza się w ten sposób,
    - skaleczenia umyć pod bieżącą wodą i przepłukać płynem dezynfekującym,
    - przyciskamy ranę kawałkiem gazy bandażujemy lub stosujemy opatrunek z lepcem,
    - nie ma nic lepszego niż zwykłe powietrze, rany należy odkrywać, aby przyśpieszyć ziarninowanie, uwaga na pyły, kurze,
    - a jednak czasami rany nie goją się, dobrze więc użyć maści; Scaldex, Tribiotic, żel aloesowy, Emofix, maść propolisowa na rany, Curiosin,
    - gdy nic nie mamy pod ręką, w terenie, uciskamy ranę ręką i obmywamy własną śliną. Stosujemy także sok z cebuli, czosnku, miód, nalewka z nagietka lekarskiego, balsamowiec mirra, olejek drzewa herbacianego,
    - okład z wyciągu liści babki lancetowatej, okład ze skrzypu polnego,
    - okłady ze skórki z banana, arniki górskiej, z kory wierzby, kory kasztanowca i ruty
    - przemywamy roztworem jodyny i rivanolu,
    http://zdrowadroga.com/

Semikka
    Guest
    U mnie sprawdza się też żel curiosin, można kupić bez recepty, nie jest drogi, nadaje się na otarcia, drobne ranki czy nawet podrażnienia skóry.

Selenka
    Guest
    Curiosin ma w swoim składzie kwas hialuronowy. To składnik naszej skóry dlatego szybko i skutecznie pomaga w gojeniu ran.

Sabbaa
    Guest
    Oczywiście takie większe rany trzeba na pewno skonsultować z lekarzem. ale jeśli się zadrapię czy skaleczę w niewygodnym miejscu to też smaruję curiosinem. szybko się goi i nie muszę plastrów używać, bo ich nie cierpię.

Selena
    Guest
    Na pewno takich poważniejszych rzeczy nie zostawia się bez konsultacji. Żel też daje takie zabezpieczenie jak plaster, bo tworzy taka barierę ochronną.

Witka
    Guest
    Też z tego żelu korzystam. Dla dzieci, dla siebie, czasem dla męża. Sprawdza się bardzo dobrze. My z plastrami jakoś sobie radzimy, ale dzieci ich nie znoszą więc wolę nie ryzykować szukania gdzie podkleiły niechciany plasterek.

Aliśkka
    Guest
    Ja też stosowałam ten żel. Dzieci reagują na niego dobrze, bo szybko przestaje boleć i nic nie trzeba przyklejać.

Korria
    Guest
    I to właśnie jest świetne, bo masz efekt opatrunku a wygoda większa i komfort, bo nie czujesz zapachu i nie masz brzydkiej maści.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości