+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Krystian G.
    Guest

Angry Zapalenie wyrostka rylcowatego kości łokciowej prawej i zespół cieśni nadgarstka

Witam,
    Mam 27 lat, mężczyzna 72kg wagi, 174cm wzrostu.
    Około 2 lat temu miałem wypadek w pracy, pęknięcie nadgarstka ręki prawej i uszkodzenie stawów i wiązadeł na poziomie nadgarstka i ręki.
    Od kilku tygodni pojawiają się dość problematyczne bóle w/w miejscu uszkodzenia nadgarstka. Poszedłem do chirurga który prowadził mnie po wypadku, okazuje się iż doszło do (stwierdził chirurg) "Zapalenie okolicy wyrostka rylcowatego kości łokciowej prawej i objawy zespołu cieśni nadgarstka", objawy zgadzały by się jeśli chodzi o schorzenie drugie - mrowienia odrętwienia palców, masywne bóle podczas skręcania nadgarstka(w stronę łokcia największy ból), nawet ręki dobrze podać się nie da...Do tego dochodzą bóle powyżej przedramienia tj w okolicach kilku cm przed łokciem, wszystkie objawy i bóle podałem chirurgowi, ten natomiast skierował mnie do ortopedy (dziś wizyta - czekam tylko tydzien). Dodatkowo chirurg polecił mi aby spróbować osłabić odrętwienia (wypadały mi różne przedmioty z dłoni, brak siły fizycznej również...), przepisał tabletki - Aescin (30szt. x6 dziennie) po 5 dniach brania, nie ma efektów żadnych (nie kupować kolejnych kazał chirurg).
    Moje pytanie odnośnie metod wyleczenia? W ogóle czy będzie możliwe iż dłoń wróci do stanu chociaż z przed pęknięcia...Chciałbym też wiedzieć, czy od razu próbować namówić ortopede, na operacje, czy faszerować się tabletkami mam nadal, nadmienię iż przeciwbólowe - ketonal nie pomaga, korzystam z możliwie wszystkich żeli przeciwbólowych, jak i tych przeciwzapalnych. Efektów nie ma żadnych, pomimo tego iż stosuje częściej i więcej żeli niż można (chyba się nie da przedawkować?).

Proszę o porady...

Ps. Pracuję wykonując czynności obiema rękoma, coraz częściej nie mogę pracować, zacząłem nosić s powrotem stabilizator usztywniający kciuk i nadgarstek (bolą najbardziej) - pozostał mi po wypadku. Tylko że efekt jest na kilka godzin, później muszę go zdjąć bo ból narasta coraz bardziej...

Agatha
    Guest
    Spróbuj znaleźć pomoc u fizjoterapeuty. Oni mają możliwość wykonać ci jakieś zabiegi, żeby zmniejszyć i zapalenie i też może na cieśń coś się da zrobić. Ja chodzę na rehabilitację tutaj rehabilitacje.org to może zadzwoń sobie tam i coś ci podpowiedzą albo jak masz możliwość to po prostu podjedź ze swoimi wynikami badań.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 23-02-18 o 22:13

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości