+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja

był KONKURS! Przeciwdziałaj żylakom. Wygraj zestaw dermokremów AFLAVIC z diosminą

Chcesz wygrać zestaw kremów Aflavic z diosminą?
    Zaloguj się na forum, zapisz się na bezpłatny newsletter i odpowiedz na 2 pytania konkursowe publikując odpowiedź w komentarzu na forum.

Pytania konkursowe:

1. Dlaczego diosmina zmikronizowana jest skuteczniejsza od niezmikronizowanej?

2. Opisz w 3-5 zdaniach, jakie są twoje sposoby na przeciwdziałanie żylakom?

Podpowiedź znajdziesz w artykule: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...kow_39745.html

Zgłoszenie do konkursu zostaje przyjęte z chwilą pojawienia się na forum wpisu zalogowanego użytkownika oraz po zapisaniu się na bezpłatny newsletter poradnikzdrowie.pl, przez dodanie swojego adresu e-mail w odpowiednim polu pod adresem: http://www.poradnikzdrowie.pl/newsletter/zapisz-sie/.

Przeczytaj regulamin i weź udział w KONKURSIE! http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...vic_41629.html
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-06-13 o 11:40

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

odpowiedź na pytania konkursowe

1. Dlaczego diosmina zmikronizowana jest skuteczniejsza od niezmikronizowanej?
    Diosmina jest to flawonoid, który wykazuje działania ochronne wobec naczyń żylnych. Poddana mikronizacji zwiększa odsetek wchłoniętego leku (składnik kremu), tym samym jest bardziej skuteczna w przeciwdziałaniu żylaków czy ich leczeniu.
    2. Opisz w 3-5 zdaniach, jakie są twoje sposoby na przeciwdziałanie żylakom?
    Moim sposobem na przeciwdziałanie żylakom jest poranny spacer po plaży lub po lesie. W tych spacerach towarzyszy mi pies. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oddycham świeżym powietrzem, moje nogi ćwiczą i pracują (chodzenie po piasku, górkach w lesie itp.) a pies pracuje nad swoją kondycją Po takim spacerze nie czuję się "zastana", a moje nogi już nie są ciężkie. Co najważniejsze lepiej się czuję i mam więcej energii na wszelkie czynności i zadania, które czekają mnie w nadchodzącym dniu.

Pozdrawiam

Diosmina jest to flawonoid, który wykazuje działania ochronne wobec naczyń żylnych. Poddana mikronizacji zwiększa odsetek wchłoniętego leku (składnik kremu), tym samym jest bardziej skuteczna w przeciwdziałaniu żylaków czy ich leczeniu.Najlepsze efekty lecznicze przynosi stosowanie diosminy zmikronizowanej, czyli takiej o istotnie zmniejszonych cząsteczkach. Efektem mikronizacji jest skuteczniejsze przyswajanie substancji czynnej. Diosmina w takiej formie wchłania się z przewodu pokarmowego w ok. 70 proc., a ta sama substancja niepoddana takiemu procesowi – zaledwie w 20–30 proc.

odp.2Niestety mam skłonność do powstawania żylaków i zakrzepicy i dlatego muszę zażywać leki. By nie szkodzić organizmowi a pomagać zrezygnowałam z butów na wysokim obcasie,często odpoczywam z nogami w górze co powoduje lepszy przepływ krwi w naczyniach.Unikam długiego siedzenia lub stania,staram się często zmieniać pozycje i dużo pływam co w znacznej mierze przyczynia się do poprawy kondycji i stanu nóg. Poza tym używam specjalnych kremów ,które wmasowuje w nogi i staram się zdrowo odżywiać,bowiem prawidłowa waga również ma wpływ na stan naszych nóg.No i nie palę oraz nie pije bo używki niszczą naczynia sprawiając,że zator może zdarzyć się w każdej chwili, po prostu dbam o siebie i swoje nogi najlepiej jak potrafię.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja

KONKURS jeszcze trwa!

Przypominamy, że konkurs jest jeszcze aktywny! Czekamy na najciekawsze odpowiedzi, które nagrodzimy zestawami dermokremów Aflavic.

1. Diosmina zmikronizowana: - wchłania się zdecydowanie lepiej od niezmikronizowanej, - ma właściwszą biodostępność (przyswajalność) od niezmikronizowanej Dzięki temu działa zatem już przy mniejszej dawce. Zmniejsza ryzyko pogłębiania się zmian naczyń żylnych

2. Moja mama miała żylaki i ja mam, a kilka lat temu miałam zapalenie żył i aby uniknąć dolegliwości z nimi związanych stosuję kilka zasad
    - dużo chodzić, mało siedzieć i stać
    - zażywam codziennie acard by uniknąć zakrzepów
    - odpoczywam i śpię z uniesionymi lekko nogami
    - pilnuję by nie mieć nadwagi i dodatkowo nie obciążać nóg
    - w razie bólu smaruję maścią na żylaki

Diosmina jest preparatem naturalnym, który hamuje proces zapalny, zapewnia ochronę zastawkom żylnym oraz zmniejsza ryzyko powikłań. Poprzez poddanie preparatu dosminy procesowi mikronizacji, uzyskano znaczne polepszenie wchłaniania leku z przewodu pokarmowego, co wpłynęło korzystnie na jej biodostępność. A dosmina zmikronizowana, dzięki swojej lepszej wchłanialności, działa efektywniej przy niższym dawkowaniu.

Najlepszym sposobem na przeciwdziałania żylakom jest po prostu dużo ruchu!
    - nie siedzimy w nogą założoną na nogę
    - nie nosimy butów na wysokim obcasie ani ciasnych skarpet
    - wieczorem dajemy nogom odpocząć (nogi w pozycji wyższej niż głowa)
    - wieczorny masaż nóg dobrze im zrobi + żel chłodzący do zmęczonych/ opuchniętych nóg
    - w pracy przy biurku można stosować specjalny podnóżek
    Mnie niestety żylaki dopadły i stosuję:
    - balsam na zmęczone nogi, który daje natychmiastową ulgę
    - przyjmuję preparat z diosminą
    - mam specjalną poduszkę na nogi, przed spaniem zawsze kładę na nią nogi i czuję, jak bój i zmęczenie odchodzi
    - w ciągu dnia stosuję krem na żylaki lub chłodzący nogi żel

Diosmina zmikronizowana wchłania się zdecydowanie lepiej od niezmikronizowanej, gdyż ma właściwszą biodostępność (przyswajalność).
    Zmikronizowanie leku dwudziestokrotnie zwiększa powierzchnię kontaktu cząstek leku ze ścianą jelita. W dodatku w postaci niezmikronizowanej organizm przyswaja 20-30 proc. diosminy, a w formie zmikronizowanej – aż 70 proc.

Aby przeciwdziałać żylakom zażywam preparaty, które mają w swoim składzie witaminę C i rutynę, a które wzmocnią moje ścianki krwionośne. Staram się zażywać ruchu - głównie spacery, rower, jednak unikam długotrwałego stania i ciężkiej pracy wysiłkowej (głównie dźwigania) i nie zakładam nogi na nogę. W ciągu dnia staram się siedzieć z nogami wyprostowanymi i wspartymi nieco wyżej. Dodatkowo noszę specjalne rajstopy, które mają odpowiedni nacisk na żyły i poprawiają w nich krążenie.

Mieszka w
    Szczecin
    1. Lepiej się wchłania, stąd jest bardziej skuteczna w leczeniu i można ją podawać w mniejszych dawkach.
    2. Moje sposoby na walkę z żylakami są bardzo proste, po pierwsze postawiłam na ruch. Pływanie to cudowny sport, który relaksuje, kształtuje sylwetkę i co najważniejsze zapobiega żylakom, wyrównując ciśnienia w układzie żylnym. Oczywiście gdy tylko to jest możliwe, staram się jak najmniej stać, czy też siedzieć, gdyż to sprzyja niewydolności żylnej. Z mojej szafy juz dawno pozbyłam się obcisłych spodni, uciskających skarpetek i rajstop, również buty wybieram z jak najmniejszym obcasem. W moim przypadku sprawdzają się także masaże oraz prysznic zimną wodą, a gdy to nie pomaga to w ostateczności kieruję się do apteki.

1- Diosmina zmikronizowana wchłania się zdecydowanie lepiej od niezmikronizowanej, gdyż ma właściwszą biodostępność (przyswajalność). Zmikronizowanie leku dwudziestokrotnie zwiększa powierzchnię kontaktu cząstek leku ze ścianą jelita. W dodatku w postaci niezmikronizowanej organizm przyswaja 20-30 proc. diosminy, a w formie zmikronizowanej – aż 70 proc.
    2 - Przeciwdziałać żylakom należy od młodych lat, gdy już się pojawią jest to trudniejsze.Zasada"lepiej zapobiegać niż leczyć " jak najbardziej prawdziwa.Gdy jest możliwe, nie stoję długo a siedzę i to właściwie czyli nie z nogą na nodze, często jeżdże rowerem, nie nosze podkolanówek z obcisłymi sciągaczami, kilka razy dziennie wykonuję bardzo proste ćwiczenie a mianowicie staje na palcach i energicznie "odbijam sie na piętach",staram się o racjonalna dietę aby uniknąć nadwagi nadcisnienia,śpię z nogami ułożonymi na podnóżu.Stosuję do smarowania nóg preparaty z diosminą.

Mieszka w
    Kwidzyn
    Diosmina zmikronizowana wchłania się zdecydowanie lepiej od niezmikronizowanej, ma większą przyswajalność i dzięki temu działa więc już przy mniejszej dawce, a to jest ważne dla neszego organizmu.

Moja żylaki żyją dobrze kiedy:
    nie noszę obcisłych skarpet
    nie siedzę za długo w jednym miejscu
    nie objadam się solą i słonymi przekąskami
    noszę specjalne rajstopy przeciwżylakowe
    stosuję specjalne maści przeciwżylakowe
    chodzę na spacery
    mąż masuje mi nogi - a to jest bardzo przyjemne!

dbam o swoje nogi, a one odwdzięczają mi się mniejszym bólem na co dzień

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości