+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja

Konkurs poradnikzdrowie.pl i Jelp: wygraj zestaw hipoalergicznych środków do prania

Chcesz wygrać zestaw hipoalergicznych środków do prania dziecięcych ubranek?
    Zaloguj się na forum, zapisz się na bezpłatny newsletter i odpowiedz na pytanie konkursowe publikując odpowiedź w komentarzu na forum.

Pytanie konkursowe:

1. Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie wszelkich substancji, z którymi się styka. Opowiedz w 7 zdaniach, jak pielęgnujesz skórę swojego malucha

Zgłoszenie do konkursu zostaje przyjęte z chwilą pojawienia się na forum wpisu zalogowanego użytkownika oraz po zapisaniu się na bezpłatny newsletter poradnikzdrowie.pl, przez dodanie swojego adresu e-mail w odpowiednim polu pod adresem: http://www.poradnikzdrowie.pl/newsletter/zapisz-sie/.

Przeczytaj regulamin i weź udział w KONKURSIE!
    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...nia_41695.html
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-06-13 o 12:29

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Lipsko
    Moja przygoda z kosmetykami to do pewnego momentu nieustanny eksperyment.Mój pogląd na temat kosmetyków zmienił się gdy zaszłam w ciążę - wtedy też doznałam pierwszego szoku, dowiedziawszy się, że nie wszystkich kosmetyków mogę używać (Jak to? To kosmetyki mogą przeniknąć przez skórę szkodząc dziecku? Zawsze myślałam ze to samo dobro). W kolejnych etapach rozwoju sytuacji dowiadywałam się coraz to nowszych rzeczy. Po urodzeniu dziecka, bombardowana wprost reklamami produktów kosmetycznych przeznaczonych specjalnie dla dzieci zaopatrzyłam się w pokaźną kolekcję i ... znów doznałam szoku. Okazało się, że nawet te najdelikatniejsze uczulają... okazało się że dla skóry dziecka najlepsze są naturalne produkty - mąka ziemniaczana zamiast zasypki, płynna parafina zamiast oliwki, sama woda zamiast mydła czy żelu, dodatkowo przemywałam dziecku skórę odwarem z siemienia lnianego (wcześniej stosowałam rumianek, ale okazało się ze może uczulać), kąpałam w krochmalu.

Mieszka w
    Kraków
    Jestem osobą niezwykle wrażliwą na zapachy i powiem Wam, że najpiękniejszym ze wszystkich jest zapach niemowlęcia. Wprost nie do opisania...
    Dlatego zwracam szczególna uwagę na kosmetyki do pielęgnacji dzieci i wybieram te bezzapachowe, hipoalergiczne ( nie tylko z nazwy ale również patrząc na poszczególne składniki produktu) , jak najbardziej naturalne, jeśli portfel na to pozwala to często ze znakiem bio, z upraw ekologicznych, nie wpływające na gospodarkę hormonalną , nie wysuszające, bez alkoholu.
    Kosmetyki z natury mają pielęgnować i pomagać - nigdy szkodzić, a niestety nie każdy producent o tym pamięta
    Niemowlęta mają tak delikatną skórę, że do kąpieli wystarcza im sama woda ( im mniej detergentów tym lepiej, ponieważ naruszają one barierę ochronną , a skóra małego dziecka nie nadąża jej produkować tak szybko jak u dorosłego) Natomiast do pielęgnacji po kąpieli używamy olejku arganowego, który pełni w naszym domu rolę kremu do twarzy, balsamu do ciała, oliwki a także odżywki do włosów. Ostatnie siódme zdanie poświęcę maksymie " im mniej, tym lepiej", co w przypadku środków do pielęgnacji dzieci jest strzałem w dziesiątkę .

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    SZCZECIN
    Skóra niemowlęcia jest niesamowicie delikatna i bardziej podatna na wszelkie zmiany skórę,dlatego warto od pierwszych dni życia dziecka zadbać o właściwą pielęgnację jak i odpowiedni dobór kosmetyków.W czasie ciąży nie raz zastanawiałam się w jaki sposób pielęgnować skórę mojego dziecka i jakich kosmetyków do tego używać,co będzie mi niezbędne a z czym mogę jeszcze poczekać.Ważne jest jednak by:

1.Zadbać o codzienną kąpiel w atestowanych i opiniowanych płynach lub żelach stworzonych z myślą o delikatnej skórze-nie ma nic fajniejszego jak po dniu pełnym zabaw,potu,śliny i resztek jedzenia wykąpać malucha w ciepłej wodzie z dodatkiem ulubionych zabawek.
    2.Zadbać o nawilżenie i natłuszczenie-chyba każdy rodzić się ze mną zgodzi,że najgorsze są odparzenia,sucha skóra i krostki na ciele malucha.
    3.Zadbać o ochronę dziecka przed promieniowaniem UV.
    4.Ubranka,pieluszki,kocyki i wszelkiego rodzaju tekstylia pierzmy w proszkach,płynach lub żelach Hipoalergicznych pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień.
    5.Jeśli w naszym kranie płynie naprawdę mocno chlorowana i twarda woda do kąpieli malucha używajmy przegotowanej wody-ograniczymy dzięki temu naruszenie równowagi flory bakteryjnej u dziecka.

Mieszka w
    SZCZECIN
    Zdrowie,szczęście i dobro mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze,każdego dnia staram się być odpowiedzialnym,kochającym i dbającym ojcem.W pielęgnacji delikatnej skóry mojego synka kieruję się kilkoma zasadami.Ważne jest to by wybierać kosmetyki stworzone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci,powinny one być atestowane i polecane także przez innych rodziców.Do prania należy używać Hipoalergicznych proszków lub żeli.Powinniśmy zadbać także o nawilżenie skóry dziecka,jak i o podstawową higienę.Ważny jest także umiar w stosowaniu kosmetyków jak i środków piorących a także dostosowanie wszystkiego do wieku dziecka jak i jego potrzeb.

Mieszka w
    Warszawa
    Pielęgnacja skóry mojego synka to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność, bo wiem, że jeśli coś zaniedbam przysporzę mojemu dziecku cierpienia. Dlatego robię wszystko, aby jego skóra była zdrowa i gładka: często zmieniam mu pieluszkę i wietrzę pupę, nie używam chusteczek nawilżających, tylko przemywam wacikiem z wodą i mydłem; kąpię go codziennie w emolientach; ubieram tylko w przewiewne, bawełniane ubranka, które piorę w hipoalergicznych środkach; ubieram adekwatnie do temperatury-nie przegrzewam; dbam o właściwe nawilżenie w pomieszczeniach, gdzie maluch przebywa; nie wychodzę z domu, kiedy jest silne promieniowanie UV, smaruję skórę synka kremami z filtrem; zwracam uwagę na dietę dziecka i bacznie obserwuję czy po wprowadzeniu nowych smaków na jego ciele nie pojawia się wysypka. Nadal karmię piersią, więc uważam na to co jem i unikam chemii w postaci kosmetyków i leków. Niestety to wszystko nie gwarantuje, że na skórze mojego dziecka nie pojawią się niepokojące zmiany, jednak wtedy szybko reaguję, aby problem się nie nasilił, np. kiedy u mojego synka wystąpiły początki ciemieniuchy, od razu zastosowałam odpowiedni, łagodny żel i problem zniknął. Zawsze pokazuję zmianę skórną lekarzowi, bo tylko właściwa diagnoza zapewni, że będę wiedziała jak pomóc mojemu dziecku. Dlatego najbardziej lubię te chwile, kiedy mój maluch uśmiecha się do mnie, a ja łaskoczę go w piętkę, bo wtedy wiem, że spisałam się jako mama, a skóra mojego synka jest gładka i zdrowa, czyli taka, jaka powinna być skóra niemowlaka.

Mieszka w
    Wojcieszków
    Skórę mojego maluszka
    pielęgnuję od czółka do małego u stopy paluszka!
    Dokładnie myję każą fałdkę, każdy zakamarek ciała,
    używam kosmetyku myjącego który delikatnie działa.
    Po kąpieli spłukuję piankę co została,
    nie wycieram, osuszam jedynie ręcznikiem do ciała.
    Potem jest kremowanie, córeczki ulubiona dziedzina,
    chwalę ją, że ładnie wklepuje balsam - zadowolona jej mina!
    Uszy przymusowo do sucha wycieram,
    paznokcie obcinam w zabawie "ciap ciap i nie ma".
    Potem tylko krem od odparzeń nakładam
    i czyste ubranko wkładam,
    ubranko które piorę w detergentach delikatnych
    by nie było uczuleń i podrażnień żadnych.
    Higieny i troski o skórę córeczkę uczę od małego,
    by była zdrowa dnia każdego!

Mieszka w
    Warszawa
    O skórę mojego maluszka dbam na razie w sposób tzw. akademicki – czytając artykuły, książki oraz słuchając rad specjalistów. Te stricte teoretyczne podejście wynika z faktu, iż maleństwo siedzi sobie na razie grzecznie w moim brzuszku… No a gdy przyjdzie czas na weryfikację wyczytanych i wysłuchanych mądrości z rzeczywistością… Hmmm, wydaje mi się, że będę zdroworozsądkową mamą, która nie przesadza – z kremami, zasypkami, oliwkami i kąpielami kilka razy dziennie… Skóra maluszka jest na tyle delikatna, że jednocześnie nie można jej przeładować kosmetykami pielęgnacyjnymi ani pozostawić bez ochrony. Trzeba umieć wypośrodkować, nie popadać w skrajności (co czasami jest trudne nawet ze względu na osaczenie młodych mam przez nachalne reklamy środków pielęgnujących dla dzieci). No i na pewno nie dopuszczę, żeby moje dziecko siedziało, leżało czy biegało z mokrą / pełną pieluszką (nie tylko w wieku niemowlęcym).

Niestety moje dzieci mają bardzo wrażliwą skórę skłonną do podrażnień i uczuleń dlatego od pierwszych dni musiałam starannie ją pielęgnować. Po pierwsze zaopatrzyłam się w emolienty tylko one sprawdzały się u nas,dzięki nim skóra moich dzieci była nawilżona i odżywiona a do tego chroniona barierą ochronną. Stosuje je do kąpieli jak i codziennej pielęgnacji , do tego stosuję również odpowiednie proszki hipoalergiczne,zwracam uwagę na skład ubranek,ich miękkość oraz z czego są wykonane. Często młodszej zmieniam pieluchy a ponieważ większość ją uczulała stosuję pieluszki wielorazowe,teraz ma gładką pupcię jak u niemowlaków z reklamy.Nie mogę jednak pominąć jedzenia bo ono również ma wpływ na skórę moich dzieci- tak więc staram się z ich diety eliminować potrawy,które uczulają i podrażniają skórę a wprowadzać zdrowe i pożywne warzywa i owoce.Do wszystkiego staram się podchodzić z dystansem i z głową i z całej gamy środków dostępnych dla dzieci wybierać to co sprawdzi się w przypadku dziewczynek.Jak na razie mam nadzieję że mi to wychodzi.

Mieszka w
    lublin

mój maluch - prezes :)

Maluszka trzeba traktować trochę jak prezesa, bo jak prezes zadowolony to nie krzyczy, nie płacze i człowiek lepiej śpi.
    Więc wiem, że jeśli coś dla niego kupuje to nie może zawierać zbyt dziwnych substancji i pachnieć mocną chemią.
    Niczym detektyw śledzę różne fora, zbieram informacje, a potem napełniona wiedzą szukam próbeczek!
    Testuje je na sobie niczym królik doświadczalny, gdy przejdą go pozytywnie stosuje je u prezesa.
    Prezes ubiera się tylko w naturalne tkaniny, prane tylko w produktach z odpowiednimi atestami.
    Smaruje skórkę naturalnymi olejkami, zamieniam często to co chemiczne na to co domowe i naturalne .
    Kocham mojego prezesa i chcę dla niego tylko tego co najlepsze!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości