+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Nie zarejestrowany
    Guest

zmiany na skórze dziecka

U mojej córeczki lekarz stwierdził azs bez żadnych testów. Córka ma 11 miesięcy, czy powinnam pójść na testy z dzieckiem, w tym wieku któraś mama robiła takie testy? Najgorsze że dziadkowie nie rozumieją że dziecko ma być na diecie, zauważyłam że laktoza i kakao wzmaga zmiany skórne na twarzy, ja ich nie podaje, ale jak jestem w pracy to dziadkowie robią co chcą…

Nie zarejestrowany
    Guest
    Musisz być cierpliwa. Wyklucz alergeny z diety córeczki, wiem że babcie często nie rozumieją zdania ”nie może, ponieważ jest uczulona”, ale musisz zwracać uwagę całej rodzinie i pilnować żeby mała nie zjadła produktu, który jej szkodzi. Do mycia przy zmianach atopowych u synka stosowałam płyny z ciekłą parafiną, a do nawilżania skóry po kąpieli atoperal. Testów żadnych nie robiliśmy, pierwsze zmiany atopowe pojawiły się jak miał 7 miesięcy, zmieniliśmy dietę stosowaliśmy przez trzy miesiące latopic i odpukać pomogło.

Nie zarejestrowany
    Guest
    No właśnie o tym mówię, u mnie gorszy jest dziadek niż babcia, non stop daje małej czekoladę!!! Atoperal mam, zapytam w patece o te płyny do mycia. Aż trzy miesiące ten lek się stosuje? To jest bezpieczne?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Tak, my go stosowaliśmy trzy miesiące. To jest probiotyk z polskimi bakteriami mlekowymi, jest bezpieczny nawet dla najmłodszych dzieci. Im wcześniej rozpoczniecie kuracje tym lepsze będą efekty. Najlepiej dopytać lekarza lub poczytać na www.latopic.pl
    Mojemu synkowi pomógł, zmiany skórne zniknęły. Płyny z parafiną to oillan, oilatum, emolium.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 03-07-13 o 08:06

Nie zarejestrowany
    Guest
    Super! Wielkie dzięki! Noem że musze być cierpliwa i stanowcza! Mam nadzieje że dam rade!

Nie zarejestrowany
    Guest
    bardzo ważne jest to, żeby pamiętać, że leczenie zmian skórnych nie jest też błyskawiczne. nie wystarczy raz posmarować i już. u mnie w domu dziecko nie ma żadnych objawów, ale jest uczulone na pierze i jak jedziemy do babci, choć usunęła całą pościel z pierza, to i tak czasem pojawiają się objawy. także atoperal do kąpieli i emulsję po stosujemy praktycznie cały czas.

Nie zarejestrowany
    Guest
    to niestety prawda... takie plamy na skórze mogą utrzymywać się dłuższy czas i to nawet wtedy, kiedy już nie swędzą i nie pieką. ale atoperalu i tak warto używać do momentu aż znikną całkowicie. Przynosi ulgę i zabezpiecza żeby nie doszło do zaostrzenia objawów.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości