+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
    Nie zarejestrowany
    Guest

Witaminy w leczeniu alergii i astmy

Witam

jestem alergikiem. Alergię na pyłki zdiagnozowano u mnie ponad 20 lat temu i od maja do początków sierpnia pojawiaja sie u mnie typowe objawy: katar, kichanie, łzawienie i pieczenie oczu, a nawet wysypka na nogach w bezpośrednim ich kontakcie z trawą. Przez 5 lat byłam leczona szczepionką sprowadzana z Anglii (polskie podobno za słabe, bo ukierunkowana przeciwko 1 alergenowi) ALAVAC (jeśli nie przekręciłam nazwy). Niestety nie pomogła. Z leków które brałam do Claritina (nieraz okazywała się za słaba) i Zyrtec (wzrost wagi o ok. 2 kg). Jakieś 2 lata temu, gdy trafiłam do laryngologa z niedrożnym na Maksa nosem (uczulenie na świnke morską) lekarz zapisał mi Telfast 120 i niestety pojawił się u mnie objaw niepożądany na ten lek – uczucie nacisku na klatkę piersiową i uczucie duszności ,więc wróciłam do Zyrtecu.
    W zeszłym roku poprzez moja koleżanke trafiłam na firmę zajmującą się suplementami diety. I bliżej zainteresowałam się medycyna naturalną i musze napisać, że w moim przypadku się sprawdziła. W tym roku pomimo, ze nie biorę leków właściwie nie odczuwam objawów alergii. Skorzystałam tez z informacji zawartych w książce „Zdrowie dzięki witaminom” (praca zbiorowa), która moim zdaniem jest mądrą książka, ponieważ opisując przydatność witamin i minerałów w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń, kładzie nacisk na, to aby pacjent pozostawał pod opieka lekarza.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 16-07-13 o 12:41

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    Można spróbować;
    - stosujemy naturalne środki przeciwhistaminowe; pokrzywa zwyczajna, kwiat rumianku, liść szałwii, ziele doględy, miłorząb dwuklapowy (ginko biloba), kwercetyna (winogrona, zielona herbata),
    - kwasy tłuszczowe omega 3, olej z siemienia lnianego, witamina b5 lub kwas pantotenowy, witamina E,
    - kilka kropel oleju rycynowego na pół szklanki płynu na czczo,
    - spożywamy banany, sok z limonki i soki warzywne,
    - sposób na alergie pokarmowe; pięciodniowa głodówka na sokach owocowych bogatych w witaminę C,
    - zabronione; herbata czarna, kawa, cola, czekolada, alkohol, cukier rafinowany, produkty wędzone i marynowane, pokarmy zawierające sztuczne barwniki i aromaty,
    http://zdrowadroga.com/

Nie zarejestrowany
    Guest

Vision w leczeniu alergii

Proponuję, aby witaminy i minerały używane w leczeniu oraz w profilaktyce były jednak naturalne. Kupowanie syntetycznych witamin z apteki nie zawsze się sprawdza (np. witamina B6 ma na swojej ulotce cała listę objawów ubocznych!). Ja w skutecznej walce z alergią stosowałam preparaty Vision – najpierw detox (oczyszczenie organizmu z toksyn), a potem zestawy witaminowe Antiox i Lifepack Senior.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-07-13 o 14:36

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    Dokładnie wszystkie witaminy i minerały są najlepsze w postaci naturalnej.
    http://zdrowadroga.com/

Banned
    Mieszka w
    warszawa

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar babka_piaskowa
    Mieszka w
    Pleszew
    Czy sterydy są konieczne w leczeniu astmy?
    "Wystarczy mówić prawdę. Ale są różne prawdy..."
    Umberto Eco

Nie zarejestrowany
    Guest
    sterydy niestety są nieuniknione przy leczeniu astmy, tzn nie ma skuteczniejszej kuracji

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    sterydy niestety są nieuniknione przy leczeniu astmy, tzn nie ma skuteczniejszej kuracji
    one nie leczą tylko hamują stan zapalny , bez usunięcia przyczyny , ale czasami nie ma wyboru bo można by sie udusić , warto pamietac , aby w takim przypadku - gdy stosujemy wziewnie wymyć zęby po każdej aplikacji leki , a jeśli ogólnie to zabezpieczyć się przed grzybica probiotykiem , a dla wrażliwszych pań także probiotyk dopochwowo( invag)

Nie zarejestrowany
    Guest
    niektórym pomaga stosownie kwasów omega - ( nie tylko przy problemach skórnych), oraz łagodne środki myjące. Ja sma uzywam do higieny intymnej provagu w emulsji- jedynego preparatu który mnie nie podrażnia

Nie zarejestrowany
    Guest
    podczas stosowania sterydów doustnych miałam problemy z nawracającym świądem i podrażnieniem okolic intymnych i dopiero jak lekarz zaproponował mi probiotyk doustny i miejscowy ( invag) problem ustapił

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości