+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

nerwica, depresja, załamanie nerwowe?

Witam. Być może ktoś kiedyś był w "takiej sytuacji" i miał podobne objawy do moich (o tym za chwilkę) i podpowie mi od jakiego lekarza zacząć.
    A więc, jakiś czas temu chorowałam na zatoki. Dwa miesiące latałam od lekarza do lekarza, bo źle reagowałam na leki i przez 2 miesiące miałam je zmieniane 4x. W końcu wyzdrowiałam. Tamta choroba kosztowała mnie masę nerwów (gdyż przez 8 tyg non stop bardzo bolała mnie głowa) i 12 kg mniej. Piszę o tym gdyż myślę że od tego się właśnie zaczęło. Jakieś 2 tyg temu jak już wyzdrowiałam z zatok zaczęło się ze mną dziać coś dziwnego. "Zrobiła" mi się kulka w przełyku (dokładnie to w miejscu gdzie są te dwie kuleczki od tarczycy) ale nie tak że mi coś wyrosło, po prostu czuję że coś tam jest, i to nie cały czas po prostu jak się zdenerwuję to się pojawia i zaczyna mnie dusić- tzn odnoszę wrażenie że mnie zaraz udusi. Pojawia się to zazwyczaj po południu i trwa po kilka minut później 2-3h spokoju i znowu to samo. Mogę normalnie jeść pić. Oprócz kulki doszedł jeszcze suchy kaszel w momencie jak mnie dusi. Bardzo źle znoszę hałas, wystarczy że ktoś głos podniesie a ja już zaczynam się trząść z nerwów, bardzo boli mnie do tego brzuch. Jeżeli słyszę radio lub tv to mam takie zawroty głowy że czasami nie wiem co się dzieje. Do tego stałam się bardzo płaczliwa. Nie dość że mnie wszystko denerwuje to non stop bym tylko płakała. Na początku brałam nervosol, który owszem pomagał ale przestał więc zaczęłam brać tabletki ziołowe na uspokojenie które w chwili obecnej też już nie pomagają. Nie wiem co to może być, od czego to się wzięło, nie wiem do jakiego lekarza mam iść - dobija mnie wszystko - po prostu straciłam chęć do życia.

LUBIĘ FORUM
    Nie ma sensu zastanawiać się, co to może być i czym jest spowodowane. Objawy wydają się poważne, więc według mnie powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza - nie warto ryzykować zdrowiem

Nie zarejestrowany
    Guest

Czy to nerwica ?

Witam wszystkich mam na imię Mateusz i mam 20 lat. Temat założyłem ponieważ już od dłuższego czasu walczę z czymś z czym nie mogę wygrać mianowicie dziwnie się czuję w moim ciele... Mam jakieś ataki, serce ciągle wali jak szalone , często ekran mi się zamazuje i ledwo widzę , czuje jak bym miał umrzeć , niepokój , pulsy w całym ciele , ból głowy , często nie mogę normalnie funkcjonować... Po prostu już z tym nie wytrzymuje , chodziłem po lekarzach i wszędzie nic.. Nikt nie potrafi mi pomóc i to mnie jeszcze bardziej dołuje. Nie ukrywam że brałem kiedyś często narkotyki i nadużywałem alkoholu , teraz prowadzę zdrowy tryb życia(Dieta, Siłownia). Najlepiej się czuje w domu , ale często nie mogę nigdzie wyjść. Proszę pomóżcie.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar XENA
    Mieszka w
    Warszawa
    to może być nerwica, ale lepiej zbadaj się u lekarza

Nie zarejestrowany
    Guest

nerwica

To może być nerwica. Zawsze warto sprawdzić. O ile się nie mylę, diagnozowaniem zajmuje się psychiatra. Znam świetną przychodnię w Gdyni na NFZ http://www.czpgdynia.pl.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 11-04-14 o 09:42

Mieszka w
    Poznań
    To są 'zalety' narkotyków o których za często się nie wspomina. Niby wiele nie ma strasznych efektów ubocznych jak martwica wątroby i ładnie wyglądają na słupkach 'groźności' w porównaniu z innymi, ale skutecznie potrafią obniżyć jakość życia.

Lekarze będą Ci mówić, że jesteś hipochondrykiem - nie przejmuj się. Szukaj kolejnych, którzy będą chcieli Ci pomóc. Staraj się wyciągać możliwe badania - często lekarze przypisują je niechętnie.

Tak jak wyżej wspomnieli, pewnie to nerwica, więc psychiatra też może być dobrym kierunkiem (ale nie tylko on).

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Konin

Dziwne objawy - czy to nerwica?

Mam 21 lat. Jestem osoba bardzo nerwowa. Ojciec jest alkoholikiem, więc dużo przeszłam. Było wiele sytuacji, w których było ciężko. Jestem osobą ambitną i dążę do tego, by osiągać jak najlepsze wyniki w nauce. Zawsze każdy sprawdzian był i jest dotąd dla mnie wielkim stresem. Stresuję sie, mimo że umiem więcej niż inne osoby (a one mimo że się nie nauczą mają gdzieś czy zdążą i wgl zaliczą semestr itp.). Wystąpienia publiczne nie są dla mnie. Od kilku dni bardzo źle się czuję. Jest sesja i ostatnio na zajęciach kilka godzin przed egzaminem niesamowicie źle się czułam. Musiałam wychodzić z sali. Bardzo ale to bardzo kręci mi się w głowie, jakbym miała stracić równowagę. Trzęsą mi się ręce. Często mam takie napady kilkugodzinne mimo że biore leki, które przepisał mi lekarz na pogotowiu (wtedy cały dzień tak było i pojechałam na izbe przyjęć, bo nie mogłam wytrzymać, lekarz zobaczył wyniki krwi które były ok i stwierdził że to może przez stres... Dostałam leki uspokajające, magnez, wapno z d3). To nic nie pomaga. Neurolog przepisała mi coś, ale ja już nie wiem co się dzieje. Kiedyś byłam na terapii u psychologa w sprawie alkoholizmu ojca, nie pomogło. Dziś też ciągle źle się czuję. Wszyscy mówią że bardzo schudłam mimo że nie jestem na diecie, wręcz odwrotnie - gdy tak źle się czuje, jem bardzo dużo.
    Zanikł mi okres. Zdarza się, że nie mam go 2 miesiące, a następnie wraca.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-06-14 o 18:01

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Dina
    Mieszka w
    Pozen
    Zdecydowanie to są objawy nerwowe. Niedobrze, kiedy lekarze nie wiedzą jak sobie z tym radzić. Dobrze jednak, ze zdajesz sobie sprawę z problemu. Czeka Cię dużo wysiłku, żeby poprawić swoją kondycję psychiczną, bo to ona będzie powodowała coraz gorsze dolegliwości fizyczne. Niestety, skoro lekarze są nieudolni, tzreba będzie to robić na własną rękę :/ Mam nadzieję, że masz wsparcie w najbliższym otoczeniu.

też mi się widzi, że to nerwy. musisz pójść do psychologa jeszcze raz z nastawieniem, że Ci pomoże, że dasz radę. pomyśl o grupie wsparcia dla osób w sytuacji podobnej do Twojej. jeżeli sama terapia nie pomoże to pomyśl o psychiatrze, żeby dopasował leki, ale jestem zdania, że psycholog pomoże, jeśli w to uwierzysz.

Mieszka w
    Wrocław
    Plus, że zdajesz sobie sprawę i chcesz z tym walczyć. Nie możesz dalej żyć w takim stanie. To, że jeden lekarz nie pomógł, nie oznacza, ze inni tego nie zrobią. Nerwica naprawdę może spustoszyć organizm. Zresztą nie muszę Cię do tego przekonywać, bo sama odczuwasz to na własnej skórze. Psychoterapia jest wskazana.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości