+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Opole

Zatkany nos bez kataru - co to może być?

Witam, mam problem z chorobą, opiera się to na zatkanym nosie, nie ma kataru. Nos w ciągu dnia jest dość drożny, ale i tak trochę ciężko jest mi oddychać. Najgorzej jest gdy kładę się, wtedy nos jest całkowicie zatkany i nie mogę oddychać. Byłem już u laryngologów, ale skierowano mnie na badania do alergologa, po 3 wizytach sprawdzono na co jestem uczulony i o dziwo na nic... Wcześniej robiono mi jeszcze zdjęcia zatok i wszystko jest w porządku, sprawdzono przy okazji przegrodę nosową, z którą także jest dobrze. Wtedy od alergologa skierowano mnie z powrotem do laryngologa, po kilku wizytach nadal nikt nie wie co mi jest. Przepisano mi tylko coś do pryskania do nosa, nazywało się xylometazolin, co w rzeczywistości nic nie pomogło. Jeśli ktoś się orientuje w czym jest problem i jak mogę to samemu wyleczyć proszę o pomoc, bo szlag mnie jasny trafi jeśli będę musiał czekać kolejne 4 miesiące na następną wizytę.

Z góry przepraszam jeśli to nie właściwy dział...
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 20-09-13 o 12:20

Nie zarejestrowany
    Guest
    Też miałam problem z suchym nosem i na szczęście znalazłam w aptece świetną wodę morską. Sterimar izotoniczny nawilża i oczyszcza nos z zanieczyszczeń. Aplikuję sobie 2-6 razy dziennie i nie mam problemów z wysuszaniem się śluzówki. Możesz spokojnie stosować przez dłuższy czas do pielęgnacji nosa.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ja również polecam ten specyfik, świetnie działa

aguśka5
    Guest

katar

Żadna sól morska nie odetka nosa..... przynajmniej dla mnie. Tylko aerozol (Xylorin) szybko działa , zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej, dzięki czemu udrażnia nos i zmniejsza ilość zalegającej wydzieliny.

iskam
    Guest
    Zgadzam się woda morska może dobrze nawilża, ale nie leczy kataru, nie mówiąc już o przynosowych zatokach. W takich sytuacjach potrzebny jest silniejszy lek, jak chociażby wspomniany xylorin bo rzeczywiście szybko udrażnia nos i zmniejsza katar

dr Allan
    Guest

Zatkany nos bez kataru

Farmakologia w tej przypadłości sprowadza się do składnika Xylometazoliny, która uzależnia. Laryngolodzy czasem rozpoznają to jako "przerost małżowin nosowych", które zmniejszają światło kanałów odprowadzających wydzielinę zatok, wskutek czego nawet niewielka kropla zatyka nos. Wiąże się to również z nadczynnością zatok, której przyczyny mogą być różne. Jak wiadomo, nos jest mokrym filtrem powietrza, którego zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń właśnie na wydzielinie zatokowej, zatem jest ona potrzebna i nie można jej zredukować. Jedynym radykalnym sposobem jest zabieg rozszerzania kanałów nosowych. Polega to w skrócie na wprowadzeniu do kanałów elastycznych rurek metalowych a następnie na ich spęcznianiu za pomocą wysokiego ciśnienia, co w rezultacie rozszerza nieco kanały kostne i je udrażnia. Niestety zabieg nie jest refundowany przez NFZ a kosztuje od 5000 do 8000 zł. Każde inne działanie w tej materii jest tylko półśrodkiem i wcześniej czy później prowadzi do uzależnienia od Xylometazoliny i do przesuszenia śluzówki nosa.
    Z poważaniem dr Allan

michaśśka
    Guest

katar

To pewnie dotyczy osób, które od długiego czasu używają xylometazoliny. Jeśli ja używam Xylorin od czasu do czasu, przy przeziębieniu to nic złego nie dzieje się z moim nosem, a poza tym ten aerozol dobrze się sprawdza nie tylko przy katarze ale też szybko odtyka mi nos.

henryk
    Guest

katar

Irytujące jest to, że trudno znaleźć forum na którym nie nie produkują się przedstawiciele firm farmaceutycznych. Wpisy dotyczące xylorinu czuć na milę moderacją przedstawicieli marki.

Nie zarejestrowany
    Guest

Ektoina

Od jakiegoś czas na polskim rynku dostępne są środki zawierające ektoinę które nawilżają błonę śluzową na poziomie komórkowym. Ektoina jest naturalną substancja powstałą w procesie fermentacji która nie uzależnia i jest bezpieczna nawet dla małych dzieci. Sam stosuję spray z ektoiną i uważam że jest lepszy od pozostałych środków które wcześniej używałem.

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Cytat Napisał henryk Zobacz post
    Irytujące jest to, że trudno znaleźć forum na którym nie nie produkują się przedstawiciele firm farmaceutycznych. Wpisy dotyczące xylorinu czuć na milę moderacją przedstawicieli marki.
    Bo ludzie chcą tu i teraz. Jeśli podasz jakąś metodę, która pomoże, ale trzeba długo stosować, trzeba odchorować, to nie pasuje.
    Ludzie lubią chorobę zamiatać pod dywan.
    Bierze lekarstwo i pomoże. Za jakiś czas choroba wraca i znowu to lekarstwo, bo wtedy pomogło. I tak do usranej śmierci się w kółko kręcą.
    Ale poleca to i tamto bo pomogło, kłamiąc!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości