+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Maminka
    Guest

Stulejka u dziecka

Dzień dobry. Mój 3,5 letni synek ma stulejkę. Byłam u kilku lekarzy rodzinnych którzy doradzali mi bym poczekała z tym problemem do 5-6 go r. ż. Synek nie zapada na jakieś szczególne infekcje ale dość często siusiak jest zaczerwieniony a wewnątrz pod napletkiem zebrała się już spora ilość białej masy, a mały trzyma się cały czas jakby mu coś tam przeszkadzało. Kiedyś (około rok temu) zobaczyłam krew na końcu napletka, apotem zauważyłam trzy pęknięcia. Nie wiem skąd mu się to wzięło ale zrobiły się blizny a otwór zmniejszył się jeszcze bardziej. Moje pytanie: czy rzeczywiście muszę czekać tak długo? Chciałabym pomóc małemu, bo widzę że jest to dla nie go trochę niewygodne, a im później tym dziecko bardziej świadome i będzie się wstydziło i podobno chłopcy potem mają jakiś uraz i problemy w życiu seksualnym. Czy konieczna będzie operacja jeśli tak to w jakim znieczuleniu i na czym polega? Czy do urologa (lub chirurga) potrzebne jest skierowanie? I czy to jest dziedziczne? Tatuś miał i młodszy braciszek też ma stulejkę ale w mniejszym stopniu i końcówkę siusiaka można wysunąć(na średnicę ok 3mm) a jemu w ogóle siusiak się nie wysuwa.

Turka
    Guest

Jak pielęgnować penisa po zabiegu?

Mój synek ma 3 latka i 8 msc i jest po zabiegu na stulejkę.Lekarz wykonujący zabieg nie powiedział jak często można ściągać skórkę i jak dużo, czy ewentualnie można smarować jakoś maścią żeby z powrotem skórka nie przyrosła?

nataliia
    Guest
    Mój synek również miał zdiagnozowaną stulejkę i kiedyś miał podobne problemy jak opisujesz. Lekarze sugerowali operację ale nie chciałam go narażać na ten stres. Teraz synek ma już 12 lat i nie ma żadnych problemów chociaż skórki nadal nie da się ściągnąć. Zauważyłam jednak, że synek wciąż łapie się za siusiaka gdy dostaje erekcji.

lotroskad
    Guest
    Istnieje wiele nieścisłości i niedomówień związanych z tym schorzeniem. Stulejka występuje jeśli zwężenie napletka uniemożliwia jego zsunięcie poza żołądź lub sprawia ból u pacjenta. Do 2 rż najczęściej spotykamy się ze stulejką fizjologiczną nie wymagającą leczenia chirurgicznego, odciągania napletka, zsuwania napletka „na siłę”.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 16-05-14 o 11:05

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Wklejam bardz przydatne informacje dla przestraszonych mam. Myślę, że poniższy wykład, jak i artykuł pozwoli mamom podjąć dodrą decyzję".

- http://www.mp.pl/wideo01/?id=453&l=1019&u=23217553

- http://portal.bioslone.pl/stulejka

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Wrocław
    Opinie na temat stulejki są różne, ja nic nie robię, tzn nie ściągam skórki z siusiaka synka, mały za chwilę ma 2 lata i tylko czasem w kąpieli delikatnie próbujemy skórkę ściągać, żeby sprawdzić, czy już się odkleiła, ale wiem, że poglądy lekarzy są różne. Podczas pobytu w szpitalu, w czasie badania, p.doktor próbowała ściągnąć napletek, ale stwierdziła, że jeszcze nie schodzi. Na razie czekamy.

Ostatnio edytowane przez karmazynowa ; 19-05-14 o 21:36

Nie zarejestrowany
    Guest

stulejka u dziecka

Cytat Napisał Maminka Zobacz post
    Dzień dobry. Mój 3,5 letni synek ma stulejkę. Byłam u kilku lekarzy rodzinnych którzy doradzali mi bym poczekała z tym problemem do 5-6 go r. ż. Synek nie zapada na jakieś szczególne infekcje ale dość często siusiak jest zaczerwieniony a wewnątrz pod napletkiem zebrała się już spora ilość białej masy, a mały trzyma się cały czas jakby mu coś tam przeszkadzało. Kiedyś (około rok temu) zobaczyłam krew na końcu napletka, apotem zauważyłam trzy pęknięcia. Nie wiem skąd mu się to wzięło ale zrobiły się blizny a otwór zmniejszył się jeszcze bardziej. Moje pytanie: czy rzeczywiście muszę czekać tak długo? Chciałabym pomóc małemu, bo widzę że jest to dla nie go trochę niewygodne, a im później tym dziecko bardziej świadome i będzie się wstydziło i podobno chłopcy potem mają jakiś uraz i problemy w życiu seksualnym. Czy konieczna będzie operacja jeśli tak to w jakim znieczuleniu i na czym polega? Czy do urologa (lub chirurga) potrzebne jest skierowanie? I czy to jest dziedziczne? Tatuś miał i młodszy braciszek też ma stulejkę ale w mniejszym stopniu i końcówkę siusiaka można wysunąć(na średnicę ok 3mm) a jemu w ogóle siusiak się nie wysuwa.
    Witam
    Moze pani smialo isc poprosic chirurga dzieciecego o masc sterydowa ktora pomoze nie ma sensu tak dlugo czekac. Takie masci maja az do 85% skutecznosci. mojemu 4 letniemu synkowi pomoglo po miesiacu. Trzeba tez zmienic mydlo na zwykle szare do kapieli i nalewac cieplejsza wode oraz codziennie naciaagac siusiaka w tej wodzie a pozniej smarowac mascia diprolene. Jesli chodzi o infekcje to nic prostrzego jak zurawina do picia i nie ma szans zadna infekcja droh moczowych. Zycze powodzenia i prosze nie czekac bo nie ma na co mozna to naprawde w prosty sposob wyleczyc tylko obowiazkowosc i konsekwencja zeby 2 razy dziennie smarowac siusiaka i zniknie Pozdrawiam

Sonia76
    Guest
    Cytat Napisał Maminka Zobacz post
    Warto przeczytać https://www.arsestetica.pl/blog/stul...lada-leczenie/

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości