+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Gdańsk

Jak można panować nad chorobami reumatycznymi?

Reumatyzm rozpatruję jako choroby całego układu ruchu. Narządy ruchu są to kości połączone mięśniami poprzez różnej złożoności stawy. Są to więc choroby stawów i bezpośrednio do nich przylegających kości i mięśni. Chcę pokazać na własnym przykładzie jak można panować nad chorobami reumatyczynymi.

W nurcie hipokratejskim leczenia, lekarz K. Romanowski - krajowy specjalista medycyny chińskiej (internet) podaje, że należy dążyć do odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ustaliłem sześć podstawowych praw natury, których skuteczność sprawdziłem na własnym organiźmie.
    Tymi prawami natury są:
    1. Odżywianie - na poziomie komórek w bolącym miejscu organizmu,
    2. Ruch - jest życiem człowieka,
    3. Temperatura otoczenia człowieka,
    4. Ciążenie graiwtacyjne,
    5. Naruszenie równowagi zdrowotności naturalnej - stanowiące początek chorób reumatycznych,
    6. Ból - jest najlepszym przyjacielem człowieka w walce z chorobami.

Prawa natury zadecydowały o anatomii oraz fizjologii organizmu człowieka tak i towarzyszą nam nieprzerwanie w codziennym życiu. Jeżeli nie podporządkowujemy się im w codziennym życiu karzą nas w postaci chorób niezakaźnych w tym reumatycznych. Od wielu lat stosuję medycynę profilaktyczna hipokratejską. Podporządkowuję się w codziennym życiu tym prawom natury i mimo sędziwego wieku (83 lata) jestem sprawny fizycznie. Choroby reumatyczne atakują mój organizm ponad 50 lat. Są chore wszystkie narządy ruchu, wszystkie stawy. Znam przyczynę powstawania chorób i jestem w stanie nad nimi panować. Należy podkreślić, że chorób reumatycznych nie da się wyleczyć, jak to się czyni z chorobami zakaźnymi. Pozostają na całe życie, jak np. choroba alkoholowa będąca również chorobą niezakaźną.

Nie korzystam z usług lekarskich i nie stosuję żadnych pigułek syntetycznych. Swoje doświadczenie ująłem w książce pt. "Leczeni reumatyczmu, osteoporozy (raka) własnym organizmem" - podtytuł - na podstawie własnych doświadczeń, wydano w w 2006 r. Zabieram również głos w internecie na tematy chorób reumatycznych i innych niezakaźnych atakujących mój organizm (adres: http://www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdansk/blog/)
    Mam nadzieje, że podane informacje wzbudzą zainteresowanie i wywołają pytania oraz uwagi. Pozowolą mi one ukierunkować dalszą dyskusje pod kątem potrzeb zainteresowanych osób.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 16-04-14 o 10:58

Mieszka w
    Gdańsk
    Różnice leczenia reumatyzmu medycyną naturalną i medycyną akademicką.

a/ Leczenie medycyną naturalną /leczenie przyczynowe/.
    b/ Leczenie medycyną akademicką /leczenie objawowe/.

1. a/ Filozofia leczenia to - zapewnienie prawidłowego krążenia krwi /prawidłowego odżywiania/ dla komórek w bolących miejscach organizmu - naturalny nurt leczenia.
    b/ Filozofia leczenia to - " pigułka jest dobra na każdą chorobę - komercyjny nurt leczenia.
    2. a/ Codzienne podporządkowanie się prawom natury, decydujących o anatomii i fizjologii organizmu człowieka.
    b/ Głównie stosowanie lekarstw i operacji.
    3. a/ Leczymy się sami w/g zasady nasze zdrowie w naszych rękach.
    b/ Leczy lekarz.
    4. a/ Ból jest najleprzym przyjacielem człowieka w walce z chorobami.
    b/ Bół zwalcza się lekarstwami syntetycznymi przeciwbólowymi.
    5. a/ Leczenie ze znajomością przyczyny choroby.
    b/ Leczenie objawowe choroby bez znajomości jej przyczyny.
    6. a/ Nie występują żadne skutki uboczne. Chore narządy ruchu powracają do pierwotnej sprawności.
    b/ Zawsze są skutki uboczne stosowania lekarstw syntetycznych. Każda operacja narządów ruchu zmniejsza ich sprawność, często prowadzi do kalectwa.
    7. a/ Prawie nie wymaga nakładów finansowych, a tylko znajomości przez społeczeństwo podstawowej wiedzy o anatomii i fizjologii organizmu człwieka pod kątem zdrowia.
    b/ Istnieje potrzeba nakładów finansowych, ciągle wzrastających ze względu na drożejące leki i drożejący sprzęt medyczny, a także postępującą specjalizację w leczeniu chorych..

Mieszka w
    Gdańsk
    Etapy powstawania chorób reumatycznych /-choroby niezakaźne/ w organiźmie człowieka.

Witam osoby zainteresowane reumatyzmem.
    E t a p I
    Przyczyna zewnętrzna, przyczyna początkowa, przyczyna 1-go rzędu:
    -nadmierne oziębianie narządów ruchu.

E t a p II
    Przyczyna 2-go rzędu:
    - krążąca krew omija naczynia włosowate, kapilarne /najdrobniejsze/, zaopatrujące narządy ruchu w składniki odżywcze.

E t a p III
    Przyczyna 3-go rzędu:
    - komórki narządów ruchu , obsługiwane przez naczynia kapilarne są niedokrwione-niedożywione.

E t a p IV
    Przyczyna 4-go rzędu:
    - niedożywione /niedokrwione/ komórki narządów ruchu zaczynają chorować - boleć.

E t a p V
    - Do choroby powstającej przez 4 etapy wkracza lekarz i zaczyna ją leczyć. Leczy więc skutki, a nie przyczyny pojawiającej się choroby.

Przyczyna choroby powstała na etapie I, jako przyczyna zewnętrzna, początkowa, przyczyna 1-go rzędu. Tą przyczynę, jak logika wskazuje, może usunąć tylko sam pacjent. Musi więc wiedzieć, że człowiek należy do gromady ssaków, charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. A to wymaga odpowiedniego okrycia ciała, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jak wykazuje moje piędziesięcioletnie doświadczenie, reumatyzmu nabywamy się głównie w domu, a zwłaszcza w ciągu nocy. Wtedy mięśnie pracują mniej lub w ogóle, które w sposób naturalny wspomagają krążenie krwi w narządach ruchu.

Fundamenty teorii leczenia przyjęte w medycynie akademickiej.

W medycynie wyróżniane są dwa rodzaje chorób: choroby zakaźne i choroby niezakaźne. Użyte nazwy tłumaczą istotę ich powstawania.Medycyna akademicka za przyczynę chorób zakaźnych uznaje wirusy,bakterie i grzyby. Medycyna akademicka swoje fundamenty zbudowała /łącznie dla dwóch rodzaji wymienionych chorób/ na teorii chorób zakaźnych. Podstawowym kierunkiem rozwoju współczesnej medycyny stała się walka z mikrobami /źródło-A. Janus, internet/.

Jak widać z powyższych informacji medycyna akademicka nie ma w swoich planach zajmowania się przyczynami chorób reumatycznych-chorób niezakaźnych. Przy obecnej organizacji służby zdrowia i jej wynagradzania za usługi, jest to niemożliwe.
    K. Romanowski, krajowy lekarz medycyny chińskiej podaje /internet/ - 5 tysięcy lat temu lekarze w Chinach byli wynagradzani za utrzymanie w zdrowiu ludzi, którymi się opiekowali. Jeżeli ktoś z tej grupy zachorował, lekarzowi obniżano wynagrodzenie. Gdy w rodzinie królewskiej osba zachorowała, opiekujący się nią lekarz mógł nawet stracić głowę.
    Widać, że kiedyś lekarze byli wynagradzani za zdrowie pacjenta, a obecnie płacimy za chorobę. Leczenie objawowe, czyli leczenie skutków chorób niezakaźnych, jakie stosuje medycyna akademicka jest syzyfową pracą. Takie postępowanie, jak podaje K. Romanowski na dłuższą metę przzynosi więcej strat niż korzyści . Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest
    Myślę, że panowanie to za duże słowo. Trochę kontroli dają leki od reumatologa. Natomiast mi najbardziej pomaga rehabilitacja. Osobiście chodzę do dwóch przesympatycznych, bardzo dobrze wykształconych i lubiących swoją pracę fizjoterapeutek na Słomczyńskiego 12. Kiedyś chodziłam na fundusz, ale nie miało to większego sensu z uwagi na te kolejki, a jak się już dostałam to trzy zabiegi i to jeszcze w godzinach, które mi nie odpowiadaja. Skończyłam z taką pseudorehabilitacją i chodzę właśnie na Słomczyńskiego. Bardzo polecam.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 13-02-18 o 19:49

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości