+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Kasia141414
    Guest

Question Sanatorium SŁONECZKO W Kołobrzegu

Hej! Mam 14 lat, jadę do Słoneczka w listopadzie. Możecie coś powiedzieć na temat nauki w tym miejscu, jacy są nauczyciele i czy normalnie odbywają się lekcje? Zależy mi na dobrych ocenach w tym roku i zastanawiam się, czy przez te tygodnie w sanatorium nie będę miała dużych zaległości w szkole po powrocie.

PS. Czy ktoś jeszcze jedzie w tym miesiącu do KOŁOBRZEGU???

Nie zarejestrowany
    Guest

Przestrzegam przed tym uzdrowiskiem !!!!

Szpital Uzdrowiskowy Słoneczko w Kołobrzegu - Przestrzegam !!!!

Mój syn ma 8lat i właśnie uczestniczy w turnusie uzdrowiskowym w tym uzdrowisku.
    To co się tam dzieje jest nie do opisania !!!!!

Pierwsze - przyjęcie do uzdrowiska. Badanie przez lekarza i wywiad pielęgniarski to jedna wielka ściema.
    Podałem to, co było w karcie zdrowia - żadnego badania czy wywiadu - przemiał jak w fabryce. Każdy odwala tylko swoje i tyle.

Drugie - kwestia leków. Podajecie jakie leki dziecko przyjmuje na stałe. Każdego dnia pani, która pilnuje, aby dzieci brały leki po prostu chodzi po salach i pyta, kto nie wziął jeszcze leków (SIC !). Jak można nie sprawdzać i nie prowadzić żadnej listy - 7- czy 8-latek może powiedzieć, że już był i co ????

Trzecie - szkoła. Nie wierzcie w to, że program jest dostosowany do Waszego dziecka !!!! Szkoła realizuje wspólny program narzucony przez MEN i to tyle. Jak dziecko nie nadąża to może chodzić na zajęcia wyrównawcze. I tu ciekawostka - nie pytają Was jako opiekunów prawnych, tylko dzieci czy chcą chodzić na takie zajęcia !!!!!! Farsa.

Cztery - pilnowanie dzieciaczków. To jest mega niepoważne podejście do sprawy. Drzwi każdego z budynków w godzinach 7.30 - 18.00 są otwarte szeroko. Nikt nie sprawdza czy osoba zabierająca jest opiekunem dziecka czy nie. Nikt nie sprawdza czy wpisujecie dziecko jak ja zabieracie. Zrobiłem test - wraz z moim synem zabrałem jego kolegę na spacer - nawet nikt mnie nie spytał dlaczego biorę dwójkę dzieci - po prostu ich ubrałem w szatni i wyszliśmy na dwór. W ten sposób każde dziecko, które choć trochę jest podatne na sugestie dorosłego ("Twój tatuś / mamusia czeka na Ciebie za bramą - mówi Wam to coś ?") może Wasze dziecko zabrać i wyprowadzić z ośrodka !
    Poza tym wieczorem na zmianie na każde piętro jest jedna osoba (na piętrze jest 12pokoi, w każdym około 8-10 dzieci). Dodatkowo najczęściej osoba pilnująca siedzi zamknięta w swoim pokoju !!!! Dzieci robią co chcą (dopytajcie - bieganie po schodach to norma).

Naprawdę przestrzegam Was - nie wysyłajcie tam swoich dzieci !!!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Słoneczko

Hej, bylam tam 9 lat temu , 2009 roku i powiem Ci że mam.najlepsze wspomnienia, z tamtych czasów, rowniez miałam 14lat i tez jesienny turnus, we wrześniu albo w październiku, jesli chodzi o szkole, chcesz sie uczyc i zaliczyć dobre oceny? To lepiej sluchac nauczycieli tym bardziej faceta od matmy, jesli w ogole tam jeszcze uczy i facetke od geografi, stara rura, a polski? Blahostka z babeczka. Oni uważają że jesli chcesz zalapac dobra ocene to siedz na lekcji. Jesli nie, to mozesz wyjść w każdej chwili z lekcji powodzenia

Nie zarejestrowany
    Guest

Słoneczko

Nie polecam ! Budynek stary i zniszczony . Brak łazienek przy pokojach ! Toalety wspólne, stare jak z lat 80 tych . Jedna po remoncie . Pokoje jak z horroru ! Wielkie smutne sale z starymi łóżkami szpitalnymi . Brak Wi-Fi ! Pielęgniarki niemile i niegrzeczne ! Ośrodek jak w latach 80 tych . To co widać na stronach słoneczka w necie to stare i dobre zdjęcia . Mam aktualne ! Gdybym to widziała to nie wydlalabym tam dziecka !!! Zabiegi tylko dwa dziennie . Nie polecam !!! Nie warto .

Nie zarejestrowany
    Guest

Pytania

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Nie polecam ! Budynek stary i zniszczony . Brak łazienek przy pokojach ! Toalety wspólne, stare jak z lat 80 tych . Jedna po remoncie . Pokoje jak z horroru ! Wielkie smutne sale z starymi łóżkami szpitalnymi . Brak Wi-Fi ! Pielęgniarki niemile i niegrzeczne ! Ośrodek jak w latach 80 tych . To co widać na stronach słoneczka w necie to stare i dobre zdjęcia . Mam aktualne ! Gdybym to widziała to nie wydlalabym tam dziecka !!! Zabiegi tylko dwa dziennie . Nie polecam !!! Nie warto .
    tez ch

Syn 12lat ma jechac od 07.07 faktycznie jest tak zle?Wtedy zajec szklnych nie ma,co w zamian?Dzieci wychdza na plaze,kiedy?Na zakupy tez chodza?Jak wyzywienie,opieka?Czy w tym samym budynku sa rodzice z 3latkami?

Nie zarejestrowany
    Guest

Angry "Słoneczko" tragedia nie szpital

Dzień dobry,

chcę się dołączyć do forumowiczów, i mam, niestety takie same negatywne odczucia, co inni. Moja córka właśnie jest w tym "szpitalu" i to co mi opowiada potwierdza wcześniejsze negatywne opnie na temat tego miejsca. Rodzice, omijajcie tez tzw. szpital z daleka. Ja, gdybym wiedziała wcześniej, to co wiem na jego temat teraz, też bym dziecka tam nie posłała. Posłałam moją córkę (10 lat) do piekła na ziemi. Przez pierwszy tydzień było w miarę dobrze, ale od 15 lipca - prawie codziennie są telefony ze skargami, a nawet płacze. Wychowawczynie, jakieś przypadkowe, udają że problemu nie ma ("nic nie widziałam, a przecież tu jestem"). Pielęgniarki, zależy od osoby, która pełni dyżur. Dopiero dzisiaj, 25 lipca "dopadłam" pielęgniarkę oddziałową i jej wszystko opowiedziałam. Ciekawe jaki będzie tego efekt. Dzieci stłoczone są właściwie na jednym piętrze, bo w budynku, jednocześnie odbywa się remont (!!!!), i są w dalszym ciągu przyjęcia dzieci do szpitala. Warunki są okropne, a właściwie ich nie ma wcale. Sale wieloosobowe, łóżka stłoczone, szafa, jedna na 5-8 dzieci (po jednej małej półce na dziecko). Łazienek, takich z prawdziwego zdarzenia, nie ma (a to przecież szpital !!!!!). Toalety patrz jak łazienki. Najgorzej przedstawia się opieka i organizacja wolnego czasu w soboty i niedziele. Właściwie dzieci spędzają go na tzw. placu zabaw, czyli kolejka do huśtawki, karuzeli i innych przyrządów. Kłótnie a nawet bicie się to norma. Mało tego, w zależności od tego jakie są te dzieci, dochodzi do psychicznego znęcania się jednych nad drugimi. Tak jest w przypadku mojej córki. W ubiegłą sobotę, 21 lipca, myślałam że dostanę zawału. Prawie co godzinę córka dzwoniła do mnie z płaczem, że inne dzieci jej grożą (!!!!!!) a pani nie reaguje. A pani, poproszona do telefonu, twierdziła, że "jestem tutaj i nic nie widzę, żeby coś złego się stało". Wyobrażacie sobie coś takiego, a najgorsze jest to, że ja mieszkam na Dolnym Śląsku tj. prawie 100 km od Kołobrzegu. I co miałam zrobić ? Przecież to nie jest Szczecin, że wsiadam w pociąg, czy autobus/auto, i za godzinę, półtorej, jestem na miejscu. Całą sobotę spędziłam na telefonie, dzwoniąc i pytając co się dzieje. Tragedia. Rodzice weźcie to wszystko pod uwagę, czy rozwagę, zanim poślecie swoje dziecko tam. Ja tego więcej nie zrobię. Będę mieć wyrzuty sumienia. że ją tam posłałam. Zgadzam się też z tym, że zdjęcia zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej szpitala są stare i nieaktualne. Szpital ten można od razu zobaczyć, bardzo "wyróżnia" się na tle innych obiektów - dwa ohydne, zniszczone, zaniedbane budynki. Opieki lekarskiej (a to przecież szpital) nie ma. Podobnie źle przedstawia się sprawa z zabiegami (faktycznie są tylko dwa) i z jedzeniem.
    Z daleka !!! I nigdy więcej !!!!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Exclamation Nocleg sanatorium Słoneczko Kołobrzeg

Jeśli ktoś wybiera się ze swoim maluchem do "Słoneczka" to gorąco polecam Pokoje Gościnne u Pani Uli w Kołobrzegu (czysto, ciepło, miła atmosfera, wysoki komfort: każdy pokój ma własną łazienkę), chętnie wracam tu z dziećmi.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-10-19 o 22:15

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości