+ Odpowiedz na ten temat
Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 218
    CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Kalisz
    Z każdej herbaty? Nawet tej zielonej?

Nie zarejestrowany
    Guest
    może tylko z mocnych naparów

Żonkilka
    Guest
    Jaka jest zalecana dawka kwasu foliowego dla kobiety starającej się o dziecko?

Nie zarejestrowany
    Guest

pytanie do eksperta - Inofolic

Witam!

Na stronie http://zasadyzywienia.pl/inozytol.html znalazłam następującą informację dot. składnika Państwa produktu - inozytolu "działa on na kobiety ciężarne dość podobnie do oksytocyny – czyli stymuluje skurcze macicy, co jest potencjalnie dość niebezpieczne dla kobiet spodziewających się dziecka."

Proszę o potwierdzenie lub ewentualne zdementowanie tej informacji.

Dziękuję,
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-06-14 o 16:22

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Napisał Żonkilka Zobacz post
    Zazwyczaj jest to 0,4 mg , ale czytałam również, że jeżeli kobieta urodziła wcześniej dziecko z wadą układu nerwowego ta dawka powinna być większa.

Banned
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Napisał karmelka Zobacz post
    Z każdej herbaty? Nawet tej zielonej?
    Tak, z każdej. Choć niewątpliwie mocniejsze napary działają silniej. We wszystkim należy zachować umiar, myślę że 2-3 filiżanki zielonej herbaty nie powinny zaszkodzić.

Cytat Napisał Żonkilka Zobacz post
    Jak napisano wyżej zalecana dawka profilaktyczna wynosi 0,4 mg. Oczywiście może ona ulec zwiększeniu, jeśli istnieje ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka czy anemii u matki.

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Witam!

Na stronie http://zasadyzywienia.pl/inozytol.html znalazłam następującą informację dot. składnika Państwa produktu - inozytolu "działa on na kobiety ciężarne dość podobnie do oksytocyny – czyli stymuluje skurcze macicy, co jest potencjalnie dość niebezpieczne dla kobiet spodziewających się dziecka."

Proszę o potwierdzenie lub ewentualne zdementowanie tej informacji.

Dziękuję,
    W powyższym artykule mowa jest o inozytolu, który występuje w napojach energetyzujących. Nie wyjaśniono, o jaki konkretnie izomer inozytolu chodzi. Jak już pisałam, Inofolic zawiera myo-inozytol, który raczej pomaga w trakcie ciąży niż szkodzi. Oczywiście ostrożność należy zachować zawsze, szczególnie jeśli istnieje ryzyko przedwczesnego porodu. Ale jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań do jego stosowania to przyjmowanie zalecanej dawki przez producenta (1 opakowanie na dobę) z pewnością nie wywoła przedwczesnego porodu.

Pozdrawiam.
    Ania,
    doradca online Inofolic.
    www.inofolic.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-06-14 o 16:23

Nie zarejestrowany
    Guest
    jak dla mnie sprawa jest jasna, wystaraczy konsultacja z lekarzem w tej sprawie

Banned
    Mieszka w
    Wrocław
    W trakcie ciąży przyjmowanie każdego suplementu lub leku musi być konsultowane z lekarzem. To zbyt ważny okres by działać na własną rękę.

Pozdrawiam.
    Ania,
    doradca online Inofolic.
    www.inofolic.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-06-14 o 16:24

diana78
    Guest
    Cytat Napisał karmelka Zobacz post
    Zazwyczaj jest to 0,4 mg , ale czytałam również, że jeżeli kobieta urodziła wcześniej dziecko z wadą układu nerwowego ta dawka powinna być większa.
    Warto zwrócić uwagę na to, że u dużej liczby kobiet kwas foliowy jest słabo przyswajalny, ze względu na defekt enzymatyczny. Połączenie kwasu z metafoliną znacznie ułatwia jest przyswajanie. Polecam na ten temat jeden z artykułów: http://www.przyszlamama.pl/metafolina
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-06-14 o 16:24

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Kalisz
    A metafolina nie jest po prostu inną, łatwiej przyswajalną formą kwasu foliowego?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości