+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106
    Gościnnie z poradą
    Guest

Kulinaria w diecie

Według mnie: trzeba jeść reguralnie, tzn o stałych porach małe posiłki, ostatni 2-3 godziny przed snem.
    Ograniczac rzeczy na pszenicy (makarony, biały chleb) i sosoy sałatkowa a także smażenie.
    Ja np. robie makaron razopwy z tunczykiem, albo sałate z grillowaną piersią itp. Można wszystko tylko z głową Najważniejsza jest jedank systematyczność, w posiłkach w ćwiczeniach ale i w suplementach. Ja z tym ostatnim miałam problem największy- tzn z systematycznością w tcyh suplementach. Jak wy sobie z tym radzicie, żeby pamiętac o staych porach witamin??

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    wroclaw
    Może przypomnienie w kalendarzu w komórce?

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie brałam witamin podczas odchudzania, ale jeśli chodzi o jedzenie, na początku było ciężko, ale jak już organizm się przyzwyczaił, to te 2-3 godziny wypadały dokładnie wtedy, kiedy zaczynałam się robić głodna.Wcześniej przekonywała mnie do tego dietetyczka, nie chciałam wtedy wierzyć, ale tak się przestawiło

Pory posiłków mogą być ruchome, ale tylko wtedy, kiedy wstajemy każdego dnia o innej godzinie. Ważne, żeby przerwy między posiłkami były regularne i nie jeść ostatniego posiłku za późno. Przykładowo jeśli wstaję o 6 - pierwszy posiłek jem godzinę po przebudzeniu, czyli o 7, kolejne o 10, 13, 16 i 19.

Co do pieczywa razowego i makaronu zgadzam się, to samo ryż brązowy - wszystko to jest lepsze od białych odpowiedników. Na razowej mące można nawet upiec pyszną pizzę (oczywiście ze świeżymi pomidorami, mozarellą i rukolą, bez żadnych wędlin). Sosy do sałatek należy w ogóle wyeliminować, zwłaszcza fixy ze sklepu. Chyba że samodzielnie od podstaw zrobimy np. tzatziki na jogurcie, chichimuri do mięsa, sos czosnkowy czy polejemy sałatkę np. octem balsamicznym.

Co do przypomnień w komórce, wydaje się to dobrym pomysłem, pod warunkiem, że telefon nie zrobi nam figla i nie rozładuje się po drodze

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Pawl
    Mieszka w
    Legnica
    cokolwiek w odpowiednich ilościach ...

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Regularnie, to najważniejsze. Sałatki bez sosów lub z bardzo lekkimi sosami, chrupki ryżowe, jakieś płatki do mleka... I jak najmniej pieczywa białego, zwłaszcza bułek. No i słodycze, o tym chyba mówić nie trzeba Jakiś owoc lbo warzywko też bezie dobre, tylko trzeba uważać na cukier, np. winogrona to w zasadzie cukierki.

Nie zarejestrowany
    Guest

Potrawy fit

Przede wszystkim pamiętaj, że wiele potraw "fit" ma niewiele wspólnego ze zdrową żywnością. Zwracaj uwagę na skład produktów, a najlepiej w ogóle zrezygnuj z kupowania w marketach. W internecie znajdziesz sklepy oferujące np. żywność prosto od rolników (z dowozem do domu), którzy nie korzystają ze sztucznych nawozów. Nie dość, że wszystko smakuje "prawdziwie", to jeszcze człowiek od razu lepiej się czuje

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Regularność to podstawa. A do sałatek olej z pestek dyni podobno jest dobry, tutaj sobie możesz poczytać http://terapiasokami.pl/olej-z-dyni
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 09-10-14 o 11:38

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja zrezygnowałam z białej mąki. Dużo gotuję w parowarze, to nie tylko zdrowe (bez tłuszczu i soli), ale też bardzo wygodne, bo nie musisz wszystkie pilnować, bo po prostu nic nigdy Ci się nie przypali .
    Na moim blogu (22kilo.wordpress.com) staram się podawać takie zdrowe przepisy.
    Na pewno regularne odżywianie się ma duże znaczenie, dobrze jest też planować posiłki z wyprzedzeniem, a na dodatek wtedy, gdy jesteś syta. Dzięki temu łatwiej stwierdzisz, czy rzeczywiscie powinnać zjeść coś jeszcze, czy to tylko "napad głodu", który z prawdziwym ssaniem w żołądku nic wspólnego nie ma. Ponadto, nie dojdzie do sytuacji do tego, że "musiałam zjeść coś niezdrowego, bo niczego innego nie było w lodówce"

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Myślę, że można próbować wszystkiego tylko w małych ilościach i często, a także odstawić gazowane napoje oraz nie jeść późnym wieczorem.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Wrocław
    Lekko strawnie tzn. dużo parować i gotować. Wykluczyć cukry proste. No i duuużo warzyw a mniej owoców.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości