+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Rzeszów

Ból karku -jakie przyczyny?

Od pewnego czasu boli mnie kark, zastanawiałam się czy mogę sama w domu wykonywać ćwiczenia, które znalazłam na internecie http://strefaergonomii.pl/category/osobisty-trener/ nie zaszkodzą mi ??
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-14 o 13:29

olgierda
    Guest
    moze tak, a moze nie z cwiczeniami na wlasna reke roznie bywa, czasami mozna zrobic sobie krzywde. ja akurat mam cwiczenia na kregoslup w andmaxie, wiec ciezko jest mi ocenic poprawnosc tych, ktore tu zamiescilas. tez mozesz sie zapisac na cwiczenia, i ewentualnie pozniej jeszcze powtarzac w domu

olcha
    Guest
    u mnie to była kwestia złego materaca. okazalo sie, ze jest juz bardzo odgnieciony, lezalam jakas powyginana i przez to bolal mnie nie tylko kart, ale tez kregoslup. potem kupilam sobie w mildisie taki lateksowy, ktory ugina sie jedynie w miejscu, gdzie sie lezy. od miesiaca nie mialam problemow z bolami, wiec mysle, ze zmiana materaca pomogla

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    warszawa
    Witam obolałych, mam siedzącą pracę przy biurku, nie daję rady z bólem odcinka szyjnego, szukam jakiegoś preparatu, który pozwoli ulżyć. Czy ktoś słyszał/stosował 4Flex Select? Może uda się wzmocnić szczególnie odcinek szyjny?

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar sklepikseniora.pl
    Mieszka w
    Wrocław
    Weź pod uwagę zakup poduszki ortopedycznej Temp Control produkcji Sissel. Wykonana została z pianki visco-elastycznej, która nawet w niskich temperaturach nie twardnieje zachowując cały czas ten sam stopień oporu. Uformowana została z jednego kawałka materiału, co gwarantuje optymalną sprężystość w każdym miejscu. Poduszka ma łagodny garb, który powoduje lekki naciąg kręgów szyjnych niwelując ból karku i głowy.

http://www.sklepikseniora.pl/poduszka-ortopedyczna-sissel-temp-control-p1375.html
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 7a32538e43258660a188803f403fee11.jpg  
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-14 o 13:28

Banned
    A ja polecę masażer firmy medivon, a szczegółowo mówiąc ich rewelacyjną matę do masażu. Masuje cały tył więc począwszy od karku, pleców, pośladków, skończywszy na udach. Pomaga szybko i skutecznie. Ból nie nawraca. Mata jest poręczna i łatwo się czyści. No urządzenie na piątkę z plusem. Więc jeśli ktoś narzeka na bóle to zapoznajcie się z tym urządzeniem

Banned
    odpowiednia poduszka, np supermami ortopedyczna jest przydatna nie tylko dla ciezarnych, ale i dla kazdego czlowieka, bo pozwala na utrzymanie wygodnej pozycji podczas snu

Nie zarejestrowany
    Guest

Ból karku

Podczas pracy biurowej wymagającej wielu godzin siedzenia, bardzo ważne jest zachowanie prawidłowej postawy. Umożliwić ją może ergonomiczne miejsce pracy, czyli odpowiedni fotel, podnóżek czy monitor ustawiony na optymalnej wysokości. Ból wywołany pielęgnowanie złych nawyków każdego dnia, może nam uniemożliwiać sen. Wtedy nawet najlepsza poduszka nie pomoże. Warto zapobiegać, jednak jeżeli już borykamy się z bólem można spróbować masażu tajskiego z kompresami ziołowymi http://maythai.pl/tajski-masaz-klasyczny-z-kompresami-ziolowymi/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 18-07-17 o 11:03

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar telika
    Mieszka w
    Warszawa
    Wydaje mi sie,ze najwiekszy problem moze byc właśnie z poduszką na jakiej spimy. Jesli jest to tradycyjna poduszka to nie podpiera ona w dostateczny sposob naszego kręgosłupa w odcinku szyjnym i własnie z tego powodu jak wstajemy z rana źle sie czujemy oraz boli nas szyja. Potem trudno jest w ciągu dnia funkcjonować. Mysle,że każdy z nas miał taki dzień , kiedy niewygodnie spał w nocy i potem się to odbija na naszym samopoczuciu

Ze swojej strony polecam zerknąć sobie na poduszki od Sembelli. Są bardzo dobre jakościowo
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-02-19 o 19:50

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeśli ból jest jednorazowy, to sprawdź sobie gardan, czyli tabletki na silny ból. Jeśli powtarza się regularnie to zanim zaczniesz wykonywac jakiekolwiek ćwiczenia, według mnie powinnaś wybrać się wcześniej do lekarza lub fizjoterapeuty.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości