+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Nie zarejestrowany
    Guest

Pestki jabłek - czy są sposobem na raka?

Zastanawiałam się, czy pestki jabłek i innych owoców zapobiegają rozwojowi raka? Skąd to pytanie? 10 lat temu stwierdzono u mojej babci nowotwór i jako, że nie zdecydowała się na chemioterapię, dali jej maksymalnie rok życia. Na szczęście, babcia nadal żyje i mimo upływu lat, czuje się lepiej niż dekadę temu.
    W momencie, kiedy dowiedziała się o swojej chorobie, postanowiła drastycznie zmienić swoją dietę. Przestała jeść mięso (czasem, bardzo rzadko zje rybę), spożywa dużo warzyw, pije zieloną herbatę. Do tego medytuje, chodzi do lekarzy, którzy stosują metody niekonwencjonalne, do energoterapeutów. Ale co najciekawsze, je bardzo dużo owoców razem z pestkami, albo same pestki jabłek.

Rak nadal jest, ale nie rozwija się. Tak, jakby zasnął.

Jestem pewna, że przyczyniła się do tego jej wiara w to, że wyzdrowieje, lecz ostatnio ktoś mi powiedział, że jedząc pestki jabłek w sporych ilościach, można uniknąć/pozbyć się raka. Myślicie, że to prawda?
    Sprawdzałam w internecie, ale na forach są różne opinie! Niektórzy uważają, że pestki jabłek wywołują raka, inni uważają, że to prawda. Zastanawiam się, czy firmy farmaceutyczne jeszcze na to nie wpadły? A może sprzedają nam "pestki jabłek" w proszku za kolosalne ceny???? Może lekarstwo na raka jest tak tanie, że nie opłaca się ludzi leczyć? W końcu więcej zarobią na chemii.....

Co o tym myśleć? Czy ktoś z was ma "doświadczenia" tego rodzaju?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-11-14 o 09:50

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Fajnie, że to napisałaś. Kiedyś zjadano jabłka, czereśnie, wiśnie z pestkami. Do słoików wekowano czereśnie, wiśnie z pestkami. Teraz wszystko się dreluje, to jakaś masakra. Arbuza, też wszyscy szukają bez pestek, bo pestki przeszkadzają! Masakra jakaś z tą nowoczesnością.
    Naturalnie, że pestki są zdrowe, pestki to życie. Zasadź pestkę słonenznika, dyni, jabłka, arbuza. Zaraz coś wyrośnie.
    Pestki zawierają między innymi cyjanek. I nie trzeba się tego bać, to naturalna ochrona dla organizmu. Organizm nie jest bublem, nie jest głupi, wie co dobre.
    Należy pamiętać, że wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną bo tylko dawka czyni truciznę.
    Babcia wie co dobre, ponieważ słucha swojego organizmu.

Nie zarejestrowany
    Guest

Exclamation Gaz z pestek

Radze poczytać na ten temat a nie wpadać w euforie > patrz tytuł !.

Maciejos
    Guest

A może badania nad właściwościami pestek?

To nie euforia, a dociekliwość. Wspaniale, że ludzie się interesują, zadają pytania, a nie przyswajają tylko to, co podane na talerzu. Ja nie znalazłem, ale może ktoś mądry opublikował już badania w tym zakresie? Warto poszukać odpowiedzi na takie pytania nie na forach internetowych, a w publikacjach naukowych. Pozdrawiam i powodzenia

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    pestki nie tylko jabłek ale i innych owoców (migdał pestki) zawiera cyjanek potasu, nie można jeść dużej ilości pestek.
    spożywanie niewielkiej liczby pestek może być profilaktyczne, ale nie ma badań naukowych na ten temat.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Gdynia
    Może coś w tym prawdy jest Bowiem tak na chłopski rozum, skoro nowotwór nie lubi trucia w postaci chemioterapii, to może również nie lubi trucizny zawartej w pestkach. Tak czy inaczej powinno to zostać gruntownie zbadane naukowo.

Nie zarejestrowany
    Guest

Odpowiedz jest na You Tube : prosze wyszukac " Nauka i polityka raka"

witam
    Odpowiedz jest na You Tube " Nauka i polityka raka " polecam

Cytat Napisał Koza Zobacz post
    Fajnie, że to napisałaś. Kiedyś zjadano jabłka, czereśnie, wiśnie z pestkami. Do słoików wekowano czereśnie, wiśnie z pestkami. Teraz wszystko się dreluje, to jakaś masakra. Arbuza, też wszyscy szukają bez pestek, bo pestki przeszkadzają! Masakra jakaś z tą nowoczesnością.
    Naturalnie, że pestki są zdrowe, pestki to życie. Zasadź pestkę słonenznika, dyni, jabłka, arbuza. Zaraz coś wyrośnie.
    Pestki zawierają między innymi cyjanek. I nie trzeba się tego bać, to naturalna ochrona dla organizmu. Organizm nie jest bublem, nie jest głupi, wie co dobre.
    Należy pamiętać, że wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną bo tylko dawka czyni truciznę.
    Babcia wie co dobre, ponieważ słucha swojego organizmu.

Nie zarejestrowany
    Guest

Badania nad pestkami

http://youtu.be/RwtX7S5XF14

UOTE=Rafał Herbski;136793]pestki nie tylko jabłek ale i innych owoców (migdał pestki) zawiera cyjanek potasu, nie można jeść dużej ilości pestek.
    spożywanie niewielkiej liczby pestek może być profilaktyczne, ale nie ma badań naukowych na ten temat.[/QUOTE]
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-10-14 o 13:45

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Dina
    Mieszka w
    Pozen
    Słyszałam ostatnio o tych pestkach. Bardzo dobrze, że coraz więcej metod antyrakowych odkrywają naukowcy... I to metod naturalnych, a nie ta wszechobecna chemia i miliony monet wydane w aptece... Z nowszych artykułów jakie przeczytałam to ten z dzisiejszego newslettera terapii sokami: http://terapiasokami.pl/leki-na-raka
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-11-14 o 09:49

jagodaona
    Guest

nowotwór

Szczerze mówiąc nie słyszałam o pestkach z jabłek, ale o pestkach moreli gorzkiej-sam kardiolog nam je polecił, mówił ze nawet profilaktycznie mozna jeść 2 dziennie. Moja babcia ma raka płuc i pije wywar z korzenia mniszka lekarskiego oraz betulinę. Dodatkowo podajemy jej witaminę P którą kupiłam na newageclinic.pl .Do tego wszystkiego oczywiście chemia-przed nami ostatnia i z tego co lekarz mówi to guzek znacznie się pomniejszył

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości