+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Studentka_23
    Guest

Unhappy Dziwne objawy - czy to zespół jelita drażliwego?

Witam, mam problem.
    Jestem młodą dziewczyną - 23 lata. Nigdy na nic nie chorowałam.
    Według różnych jednostkowych badań, jestem całkiem zdrowym okazem, wręcz książkowym. Ale... chyba jednak nie do końca.
    Mam spory problem od roku, nasilony od jakiś 6 miesięcy...

Objawy jakie mi towarzyszą to:
    - ostre bóle jelit oraz żołądka
    - spuchnięcie brzucha (wyglądam jak najedzona nawet z samego rana, gdy jestem głodna, a kiedyś z samego rana mój brzuch bywał wręcz wklęsły...)
    - spuchnięcie całego ciała
    - przybranie na wadze (około 3-5 kg)
    - nadmierne gazy
    - nieregularny stolec
    - momentami problemy z całkowitym wypróżnieniem (uczucie pełności i spuchnięta dolna część brzucha)
    - puchnięcie dłoni (raz na czas, niezależnie od pory roku)
    - częstsze bóle głowy
    - napady głodu (nawet gdy jestem już syta)
    - chwilowo miewałam problemy z zaśnięciem, teraz już rzadziej

Pragnę zaznaczyć, że:
    odżywiam się zdrowo, raczej regularnie, mam zbilansowaną dietę, kupuję również w sklepach z ekologiczną żywnością, nie mam alergii pokarmowej, regularnie od ponad roku ćwiczę raz, dwa razy w tygodniu, nie jem przetworzonej żywności, ograniczam słodycze, staram się pić wodę. Od jakiegoś czasu stosuję nawet ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie, ale efektów zero.

Mam w życiu trochę stresu, ale mam go od wielu lat, a nigdy nie miałam takich objawów i jestem załamana... czy ktoś może wie, co może mi dolegać i co mogę z tym zrobić (prócz pójścia do lekarza... bo lekarze nie widzą problemu)? Czy jakieś oczyszczanie organizmu może pomóc? Nie wiem już co robić... a bardzo, ale to bardzo przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu. Jeszcze półtorej roku temu byłam szczupła i nie miałam nawet jednej setnej z tych problemów/objawów jak dziś...

Szukałam w sieci objawów, podobno Zespół Jelita Drażliwego objawia się podobnie, ale nie wszystkie objawy by się zgadzały...
    Proszę, pomóżcie...

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Studentka, postaraj się wykluczyć całkowicie ze swojego jadłospisu gluten. Oczywiście słodycze także.
    Pozdrawiam.

Studentka_23
    Guest
    Szczerze mówiąc, nigdy nie miałam problemu z glutenem. Ostatnio nawet nie jadam zbyt dużo produktów zawierających gluten, ale to wynikało nie z celowej jego eliminacji, lecz z komponowania posiłków wg kubków smakowych

anna2000
    Guest

hydrokolonoterapia

zapisz sie na hydrokoloterapię. zabieg jest zupełnie bezbolesny, a poleca się go osobom , które mają podobne objawy: bezsennośc, problemy z wypróznianiem, przybranie na wadze, migreny. zabieg polega na tym, że oczyszczaja ci jelito grube z zalegających toksycznych substancji, i to poprawia ogólną kondycję organizmu. zabiegi robią m.in. w lalba vita , a gdzie jeszcze jeśli ci miejsce nie pasuje (warszawa) to już musisz na wlasną ręke szukac...

Studentka_23
    Guest
    A po ilu zabiegasz widoczne są rezultaty? I czy są jakieś przeciwwskazania?
    Od czasu kiedy napisałam tu o moim problemie przytyłam następne 2-3 kg, mimo zdrowego, ekologicznego odżywiania, pijąc dużo wody i nie jedząc tucząco ani tłusto Już nie wiem co robić, jestem załamana...

Studentka_23
    Guest

Hydrokolonoterapia

Byłam na hydrokolonoterapii - dwa razy, ponieważ pielęgniarki po pierwszym zabiegu zaleciły mi iść na jeszcze jeden. Minęło już trochę czasu i wcale nie widzę różnicy, ale może to za wcześnie?

Nie zarejestrowany
    Guest

testy

zrób sobie badanie FoodProfil. Być może to objawy nadwrażliwości pokarmowej, która jest reakcją po spożyciu niektórych pokarmów wywołującą miejscowy lub ogólnoustrojowy, przewlekły stan zapalny organizmu. Symptomy nietolerancji pokarmowej pojawiają się kilka godzin a nawet kilka dni po spożyciu nietolerowanego pokarmu i mogą się utrzymać do kilku tygodni.
    Testy FoodProfil badają reakcje m.in. na rodukty mleczne, jaja, zboża glutenowe i bezglutenowe, warzywa, strączkowe, owoce, ryby, skorupiaki, mięsa, orzechy, frakcje białkowe (kazeina, laktoglobulina) i inne alergeny pokarmowe charakterystyczne dla produktów spożywczych (m.in. białka drożdży).
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-02-15 o 08:57

miodmalina
    Guest
    Jeśli jesteś z Krakowa zajrzyj do Ultragenu na Dietla - oni sobie świetnie radzą z takimi problemami gastrologicznymdi. moj facet też mial podobne objawy i wlasnie mu wyszlo, ze to jest tenm zespokl drazliwego jelita.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości