+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Nie zarejestrowany
    Guest

Makijaż dla nastolatki - jak się malować?

Mam 15 lat i chcę się zacząć malować. Mam cerę tłustą z wypryskami, więc nie bardzo wiem, jakich kosmetyków używać, żeby ukryć niedoskonałości i wyglądać trochę bardziej kobieco no i czy możecie mi powiedzieć, jak się malować do szkoły, żeby nauczycielki się nie czepiały? :P
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 05-12-14 o 13:27

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Najlepiej jakiś matowy lekki podkład (nie mam tutaj rozeznania bo stosuję krem wielofunkcyjny BB z eveline), koniecznie puder (mogę polecić creme puff z Max Factor a z tańszych zwykły Synergen z Rossmanna ), obowiązkowo tusz do rzęs, a na koniec róż do policzków. Możesz także zaopatrzyć się w korektor rozświetlający na bardziej widoczne wypryski (nakładam go też na powieki) i lekki jasny puder rozświetlający - ale to już niekoniecznie. Wystarczy parę niekoniecznie drogich kosmetyków by wyglądać świeżo i kobieco, ale nie wyzywająco

Nie zarejestrowany
    Guest

Makijaż dla cery trądzikowej

Jeśli masz sporo niedoskonałości, to przetestuj tą wersję: http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/...zem_36641.html Naprawdę ładnie kryje!

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Przydatny tekst

Banned
    Mieszka w
    Żukowo
    Wystarczy krem tonujący i delikatny korektor Tusz za bardzo się rzuca w oczy, zastosuj więc odżwykę. Aha i jakiś delikatny błyszczyk

LUBIĘ FORUM Avatar natulinka
    Makijaż dla nastolatki powinien być naturalny , dokładnie taki jaki jest pokazany na blogu http://blog.douglas.pl/makijaz-do-szkoly-idealny-makijaz-dla-nastolatek według mnie jest idealny do szkoły.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-15 o 09:46

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Nastolatka powinna malować się delikatnie, jeśli ma wypryski to lepiej nie maziać ich różnymi rzeczami, bo będzie tylko gorzej, a z bliska i tak to widać można pić czystek, żeby od środka na to zadziałać

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    zgierz
    może powinnaś iść do dermatologa żeby przepisał coś na trądzik, a jeżeli chodzi o makijaż, to na pewno powinien on być delikatny i dziewczęcy, żebyś nie wyglądała wyzywająco i wulgarnie

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Dokładnie, nie szalej zbytnio z makijażem! Będziesz wtedy wyglądała karykaturalnie. Po pierwsze - zacznij leczyć trądzik, najlepiej "od środka" i nie zakrywaj twarzy ciężkimi podkładami. Dobierz sobie jakiś krem typu BB z lekkim dodatkiem podkładu, nie wysuszy Ci skóry i dodatkowo wyrówna jej koloryt. Jeśli będziesz się po tym bardzo świeciła to możesz leciutko się przypudrować, ale naprawdę dosłownie musnąć delikatnie pędzelkiem błyszczące miejsca. A co do oczu - zrezygnuj z mocnych cieni i ogólnie zbyt wyrazistego makijażu. Po prostu wytuszuj ładnie rzęsy, usta co najwyżej maźnij jakimś błyszczykiem i wystarczy. Będziesz jeszcze miała w życiu mnóstwo czasu na mocne makijaże i niszczenie nimi cery, póki co delikatnie podkreślaj swoją urodę i nie szalej No chyba, że chcesz wyglądać jak kukła

DOMOWNIK FORUM Avatar syluch
    Mieszka w
    Gniezno
    Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do mycia stosować żele do mycia twarzy i pilingi z serii przeciw trądzikowych. Natomiast gdy mamy dużo krost ropnych, nie należy ich wyciskać, zastosować należy maść z antybiotykiem. Jeśli to zawodzi, zgłosić się do dermatologa. Jesteś jeszcze bardzo młoda więc nie przesadzaj z makijażem, jeżeli juz to bardzo delikatny.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości