+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Banned
    Mieszka w
    Żukowo

Prosta kreska eyelinerem - malowanie kresek na powiekach

Jak malujecie kreskę? ja nie mogę dojść z tym do ładu
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 02-03-15 o 10:17

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    ''Jak namalować kreskę na powiece? W latach 50. i 60. czarne linie na powiekach nosiły wszystkie elegantki. Dziś moda na nie wraca, choć już nie są aż tak grube, widoczne i wyraziste. Współczesny rysunek wykonany konturówką (w kredce lub eyelinerze) jest zdecydowanie subtelniejszy i powinien współgrać z cieniem na powiekach - stanowić całość z misternym makijażem oka.''

Jak malować KRESKI na POWIEKACH?

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Misteria pełną parą

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Warszawa
    Po pierwsze gdy malujesz kreskę nigdy nie trzymaj dłoni w powietrzu, ani nie opieraj jej bezpośrednio na twarzy. Najlepiej znajdź coś miękkiego (ja używam puszka do nakładania pudru) wsadź go między dłoń a twarz i dopiero teraz maluj. Dzięki temu ręka nie będzie Ci drgać i będziesz mogła nią swobodniej manewrować.
    Po drugie do malowania jaskółki tzn końca kreski użyj łyżeczki (od dołu- jej prostej strony a od góry-okrągłej)
    POWODZENIA

Mieszka w
    Grodzisk
    uwielbiam kreski - wlasciwie mam je codziennie zrobione :3

Mieszka w
    Warszawa
    Najlepiej to ćwiczyć i ćwiczyć też miałam z tym kiedyś problem, teraz jest lepiej

Mieszka w
    Poznań
    Praktyka czyni mistrza, choć mnie niemal od razu zaczęły one ładnie wychodzić. Każdy sobie z kreskami radzi po swojemu - jedni robią jakieś szaleństwa z łyżeczką (masakra), inni wkładają gąbki pod dłoń (moim zdaniem wcale nie jest to wygodne). Jak kto woli. Jak nie używam żadnych wspomagaczy, dłoń opieram na twarzy i bez problemu nią manewruję, a jaskółkę robię na wyczucie. Jak mi wyjdzie tam mi wyjdzie, wychodzi zawsze równa i ładna, ale czasem różnej długości lub grubości. To po prostu trzeba wyczuć. Ale kreska ma za to taką zaletę, że nie trzeba w sumie już nakładać żadnych cieni. Ja dodatkowo tylko "maznę" czarną kredką dolną powiekę na linii rzęs, do tego je wszystkie wytuszuję i makijaż codzienny gotowy Podkładu i pudru nie używam, także dla mnie wykonanie kreski z całą "oprawą" trwa zaledwie kilka minut. A jednak tak pomalowane oko robi wrażenie, dlatego jest to mój ulubiony look i na każdą okazję

Bogusiaade
    Guest
    Ja też miałam długo problem z wyrysowaniem idealnej kreski na górnej powiece. Używałam różnych eyelinerów i dużo ćwiczyłam. W sumie konsystencja ma tutaj duże znaczenie. Jak już znajdziecie swój typ eyelinera, to już cala kreska pójdzie gładko. Mnie przykład bardzo odpowiada eyeliner w kałamarzu z Pierre Rene. U mnie sprawdza się świetnie, bo łatwo nim namalować cieniutkie i precyzyjne kreski, a do tego trzyma się mocno cały dzień.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar lichi
    Mieszka w
    Piaseczno
    milion razy spróbujesz i się nauczysz, ja z kresek eyelinerem zrezynowałam z powodu opadającej powieki, lekko cieniuję ciemnym cieniem linię rzęs

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Wrocław
    ojj dla mnie namalowanie dwóch idealnych delikatnych kresek graniczy z cudem rzadko robie sobie taki makijaz, bo zwyczajnie kiepsko mi to idzie... a myslalyscie o permanentnych kreskach? kolezanka takie sobie zrobila w salonie Jest pieknie w Warszawie i powiem szczerze, super to wyglada, oczy ladnie podkreslone, subtelny efekt...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości